אישום: התחזה לסמנכ"ל הוט ועקץ סחורות במיליון שקל

שתף כתבה עם חברים
pariz liron
לירון פריז

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית משפט השלום בנתניה, כתב אישום נגד לירון פריז (26) בגין התחזות לסמנכ"ל הכספים בחברת "הוט מובייל" ועוקץ של חברות שונות תוך הזמנת סחורות במיליוני שקלים, בסיוע נאשם נוסף, מאיר קריאף (34).

על פי כתב האישום, פנה פריז כ"סמנכ"ל הוט מובייל", לחברות עסקיות שונות וביקש לרכוש סחורות בשם החברה. בין החברות אליהן פנה פריז: חברת ניופאן, טמפו משקאות, אקרמן, היכל היין שקד גולן, ברימאג, סוכות נחלים, מצמן את מירוץ וחברות נוספות. פריז הזמין לפי האישום משקאות חריפים במאות אלפי שקלים, מוצרי חשמל, מוצרי מטבח, רחפנים ועוד, המיועדים כביכול כמתנות לעובדי הוט מובייל.

בעת ששוחח טלפונית עם נציגי החברות הספקיות, עשה פריז לפי כתב האישום שימוש באמצעים טכנולוגיים כגון: יישומון "קקדו" במכשיר הסלולרי, המאפשר שינוי מספר הטלפון כך שיחזה כטלפון של חברת הוט, שימוש בכתובות דואר אלקטרוני הנחזות ככתובות של החברה, זיוף הזמנות רכש הנושאות את סמלי "הוט מובייל" וחתומות בחתימה דיגיטלית. לאחר שהוזמנה סחורה, שלח פריז, לפי הנטען, מובילים לאסוף את הסחורה ממחסני החברות. הסחורה אוחסנה במחסנים ששכר יחד עם קריאף, לכאורה.

od levi shy new 200 200  
עו"ד שי לוי  

בחלק מן המקרים העוקץ הושלם, ולידי הנאשמים סופקו לפי הנטען סחורות בשווי 1.1 מיליון שקל. במקרים אחרים, ניסה פריז לקבל במרמה סחורות בשווי של כ-3 מיליון שקל, אך במקרים אלו זיהו החברות כי מדובר במרמה ולא סיפקו את הסחורה.

פריז, המזוהה עם כמה קבוצות של עבריינים בכירים מנתניה, ובראשן זו של ברוך בוקל, שוחרר רק בנובמבר 2016 ממאסר של שלוש שניםבגין עבירות מרמה. הראיות בתיק כוללות, לדברי הפרקליטות, הקלטות שהתקבלו מידי החברות שנעקצו ותוצרי האזנת סתר בהם נשמע פריז, לכאורה, מזדהה כמנהלבחברת הוט ומתאם הזמנת מוצרים. נטען גם כי בעת מעצרו, נתפס בכליו צרור מפתחות למחסן, בו נמצאו מוצרי חשמל גנובים וג'קוזי מתנפח שהוזמנו מחברות שנעקצו. גם בביתו של קריאף נמצא ג'קוזי התואם לכאורה לסחורה שנגנבה מחברת סוכות נחלים.

עו"ד שי לוי המייצג את פריז מסר: "נעבור על חומרי החקירה ונגיב בהתאם בבית המשפט". קריאף מיוצג על ידי עו"ד ישראל קליין.

כתבה משלב המעצרים בפרשה

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות