אביו של נאשם ברצח נורה למוות בירכא

שתף כתבה עם חברים

הייום שחאדה שנרצח בתוך המסגרייה שלו הוא אביו של פאדי שחאדה, אחד משני בני דודים הנאשמים ברצח סרחאן עטאללה בחודש יולי

הנרצח, הייום שחאדה

בשעה 09:57 התקבל דיווח במוקד מד"א על גבר מחוסר הכרה בבית עסק בירכא (28 נובמבר). חובשים ופראמדיקים דיווחו על גבר ללא סימני חיים וקבעו את מותו.
לאתר "פוסטה" נודע כי המנוח, הייום שחאדה (52), נורה בתוך המסגרייה שלו, סמוך למרכז המזון ביישוב.
כוחות משטרה שהוזנקו למקום פתחו בחקירה.
פראמדיק מד"א, רונן דהאן, סיפר: "הגענו למקום והובילו אותנו אל תוך בית העסק, ראינו גבר שוכב כשהוא מחוסר הכרה ועם פציעות חודרות בגופו. ביצענו בו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".

הנרצח הוא אביו של פאדי שחאדה (24), אחד משני בני דודים שהואשמו בחודש ספטמבר ברצח האכזרי של סרחאן עטאללה. מחקירת המשטרה עלה כי ב-31 ביולי עטאללה נחסם בעת שנהג ברכבו בכפר והותקף באלות, סכינים וירי מנשק חם.
מכתב האישום שהוגש בתום חקירת משטרת מחוז צפון נגד פאדי ותאאר שחאדה (25) עולה כי בתקופה שקדמה לרצח נתגלו סכסוכים בין הנאשמים ובני משפחותיהם, לבין עטאללה. במסגרת החקירה נבדק חשד כי הרקע למעשה הוא סכסוך אישי שהתגלע בין עטאללה לבין אחד הנאשמים בהמשך לסכסוך פוליטי רחב יותר.
המשטרה העריכה, למרות שהדבר לא צוין בכתב האישום, כי הרקע לעימות הוא חזרתו של ראש מועצת ירכא לתפקידו, בעקבות החלטת בג"ץ לבטל את החלטת שר הפנים דאז אריה דרעי, להדיח את ראש המועצה ולמנות ועדה קרואה לישוב. שובו של ראש המועצה הקודם יצרה מתיחות ובעקבותיה אירועי אלימות בכפר.

הנרצח עטאללה על רקע זירת הרצח

פאדי ותאאר שחאדה מיוצגים על ידי עו"ד יוסף חורי. מלבדם נאשם בתיק גם אייל ברכאת (28), אף הוא תושב ירכא, המיוצג על ידי עו"ד תומר נוה. הנאשם בקשירת קשר לביצוע פשע. לפי כתב האישום, חלקו בתיק מסתכם בכך שפתח קבוצת וואטסאפ שכללה את פאדי, תאאר ואחרים, במטרה לתאם ולהוציא לפועל את תקיפתו של עטאללה.

המשטרה בזירת הרצח

פרטים נוספים בהמשך.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות