חוק ההימורים בספורט יתוקן: בעלי עבר פלילי לא יהיו בעלי תחנות טוטו

שתף כתבה עם חברים

בהצעת החוק שפרסם משרד התרבות והספורט נכתב: "הפעלת תחנת הימורים עלולה להיות בעלת עניין לגורמים עבריינים ולהוות מוקד לפעילות שוק אפור, הימורים לא חוקיים, העלמות מס והלבנת הון"

תחנת טוטו (צילום ארכיון להמחשה: אביר סולטן, פלאש 90)

משרד התרבות והספורט פרסם הצעה לתיקון חוק הסדר ההימורים בספורט, לפיו בעלי עבר פלילי לא יוכלו לשמש כזכיינים ובעלי תחנות טוטו-ווינר.
התיקון קובע: "לא ישמש אדם כבעל תחנה ולא יבצע את העבודות הכרוכות בתוכנית ההימורים, אם לדעת המועצה הוא הורשע בעבירה אשר מפאת מהותה, חומרתה או נסיבותיה, אין הוא ראוי לשמש כבעל תחנה".

בדברי ההסבר נכתב כי "הזכיינים פועלים בתחום שבין המועצה לבין קהל המהמרים והזוכים בפרסים, ובמסגרת זו עשויים להימצא במגע יומיומי עם סכומי כסף משמעותיים. בהתאם, קיים חשש כי הפעלת תחנת הימורים עלולה להיות בעלת עניין לגורמים עבריינים ולהוות מוקד לפעילות עבריינית מסוגים שונים – כגון שוק אפור, הימורים לא חוקיים, העלמות מס והלבנת הון".

משרד התרבות והספורט מציע במסגרת החוק "להתנות את התקשרות המועצה עם זכיינים בבדיקת עברם הפלילי, כאשר שיקול הדעת בהכרעה אם יש בעברו הפלילי של אדם כדי למנוע התקשרות עמו, נתון למנכ"ל המועצה או לעובד המועצה שהוסמך לענין זה. מוצע לקבוע כי ניתן יהיה למנוע התקשרות עם בעל תחנה שהורשע בעבירה אשר מפאת מהותה, חומרתה או נסיבותיה, אין הוא ראוי לשמש כמי שרשאי למכור זכות להשתתף בתוכנית הימורים.
"כל זאת, על סמך המלצות צוות בינמשרדי לבחינת שוק ההימורים שמטרתו הייתה לגבש המלצה לתכנית כוללת ומפורטת להסדרת ההימורים החוקיים בישראל ולפיקוח עליהם".
תזכיר החוק פורסם להערות הציבור. לאחר קבלתן יובא לאישור הממשלה ולאחר מכן לאישור בקריאה ראשונה בכנסת.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות