המשטרה הסירה התנגדות למתן רישיון נשק לצעיר שגידל קנאביס במעבדה ביתית

שתף כתבה עם חברים

לפני שבע שנים נתפסו בבית האיש שתילים במשקל 270 גרם והרישום הפלילי ייחס לו גידול שלא לצריכה עצמית, אולם סנגורו מצא כי הרישום שגוי והאיש הורשע בעבירה מקלה יותר

כעת הוא יכול לעבוד כמאבטח (אילוסטרציה: pixabay)

הממונה על רישיונות נשק במשרד לביטחון הפנים במחוז חיפה קיבל ערר של אזרח אשר בקשתו לרישיון סורבה מאחר שלפני מספר שנים הורשע בגידול סמים בביתו.

בשנת 2015 ערכה המשטרה חיפוש בדירתו השכורה של הצעיר, בקיבוץ בצפון הארץ, וחשפה מעבדה ביתית שבה האיש גידל שתילי קנאביס במשקל 172 גרם, והחזיק בתוך שק עוד 106 גרם גראס.
בתחילת השנה הגיש האיש, בתחילת שנות ה-30 לחייו, בקשה לרישיון נשק במסגרת תחילת העסקה בחברת אבטחה. יום לאחר מילוי הטפסים הודיע פקיד רישוי כלי ירייה במשרד לביטחון הפנים על דחיית הבקשה, על בסיס המלצת משטרה ובשל הרישום הפלילי של הצעיר. על פי המרשם הפלילי, האיש הורשע לפני שבע ב"גידול, ייצור והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית" וריצה ארבעה חודשי מאסר.

סנגורו של האיש, עו"ד נעם שביט, בדק ומצא כי המרשם הפלילי שגוי, והגיש ערר לממונה על מתן רישיון הנשק. בבדיקת מסמכי התיק הפלילי מצא הסנגור כי הרישום הפלילי המתועד בגין ההרשעה – אינו נכון. כתב האישום המקורי אמנם ייחס לצעיר עבירות של גידול והחזקת סמים מסוכנים "שלא לצריכה עצמית", אך במסגרת הסדר הטיעון בשנת 2015 נמחקה העבירה המקורית, והאיש הורשע בגידול והחזקת סם לשימוש עצמי בלבד – וזאת על אף כמות הגראס הבלתי מבוטלת שנתפסה.

עו"ד שביט הדגיש בערר לממונה על רישוי נשק, כי העבירה בה הצעיר הורשע היא מקלה בהרבה מזו המתועדת, וכי זו היתה הסתבכותו היחידה עם החוק. מדובר באזרח נורמטיבי, הנושא נשק בין היתר גם בשירות מילואים פעיל ביחידה קרבית, והסירוב למתן רישיון בגין אותה הרשעה אינו מידתי, מה עוד שכיום שימוש עצמי בקנאביס אינו מהווה עבירה פלילית.
בעקבות הגשת הערר נבדק התיק שנית והמשטרה הסירה את התנגדותה. לאור זאת קבע הממונה על רישוי כלי ירייה במחוז, כי "אין מניעה כי העורר יישא נשק", והרישיון ניתן.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות