כתב האישום והראיות בתיק רצח שימי דדון

שתף כתבה עם חברים

הסכסוך בין קבוצת קסנטיני לקבוצת כחלון, המעקבים וההכנות לביצוע הרצח, הודעות ה"כיפה אדומה" ששלח גל שושני לאחים כחלון, טביעת אצבע של הרוצח על קופסת מברגה, החולצה הייחודית של הרוצח, האקדח שנמצא במסלול הבריחה והשיחות של שושני עם המדובב

video
בסרטון: תיעוד הרצח בכניסה לקניון הזהב (דוברות המשטרה)
כמעט שמונה חודשים לאחר שהאסיר המשוחרר שמעון (שימי) דדון (29) מירושלים נרצח באכזריות בכניסה לקניון הזהב ראשון לציון, הוגש כתב אישום נגד חמישה מעורבים ברצח שבוצע בצהרי יום ה-7 באפריל.
כתב האישום, ורשימת הראיות שצורפה אליו, מלמדים על תחכום רב ויכולות טכנולוגיות של המבצעים והמתכננים, לכאורה, אבל תחכום ויכולות טכנולוגיות גבוהות יותר של חוקרי ימ"ר תל אביב בפיקודו של סנ"צ אבי אוחיון, וגם זה לכאורה, כל עוד לא הושגה הרשעה בתיק הזה.
הנאשמים הם:
רונן ירמיהו (23) מדימונה
רן יחזקאל (24) מאור יהודה
גל שושני (48) מבית דגן
דור יוסף (27) מרמת גן
דניאל ארונבייב (23) מרמת גן.

התביעה מתייחסת גם לפעולות המעקב אחרי האחים אבי ונועם כחלון שבוצעו זמן ממושך לפני אירוע הרצח של דדון, והן מפורטות בהקדמה לכתב האישום שהגישה עו"ד שרית שמש מפרקליטות מחוז תל אביב, הפרקליטה למשימות מיוחדות של מחוז תל אביב, יבוא מיוחד ממחוז דרום, שמנהלת כיום גם את המשפט נגד אסי אבוטבול.

פרט לגל שושני, כל האחרים משתייכים לחבורה עבריינית בראשה עומדים האחים דין ושון קסנטיני להם יש סכסוך רב שנים עם האחים כחלון, שלחבורתם משתייכים בין היתר משה דמתי, נאור אסרף ושימי דדון המנוח, שהיו בזירת הרצח.
לפי הפרקליטות, האחים כחלון וחבורתם עוסקים בין היתר במתן הלוואות בשוק האפור וגביית חובות באמצעים אלימים. כמו כן טוענת הפרקליטות כי האחים ניהלו "עסק" הלוואות שלא כדין ברחוב מצודה בישוב אזור ליד חולון. מחקירת ימ"ר תל אביב עולה כי במסגרת הסכסוך בין שתי החבורות התחקו אלה אחר אלה, וניסו לפגוע אלו באלו.
בהקשר זה, נטען, כי ב-19 ינואר 2017 הודה דין קסנטיני והורשע בניסיון לפגוע באבי כחלון, באמצעות מטען חבלה מאולתר שהונח ברכבו של אבי כחלון.
עוד ברקע של כתב האישום: הפרקליטות ציינה כי לנאשם גל שושני יש היכרות עם האחים כחלון, על רקע חובות כספיים שלו לאחים.

חיבור למצלמות אבטחה
לפי האישום הראשון, במסגרת הסכסוך ירמיהו וארונבייב בלשו אחרי אבי כחלון במטרה לפגוע בו. לצורך כך, ביוני אשתקד הם רכשו שני טלפונים ניידים והתקינו בהם אפליקציה המשמשת לצפייה מרחוק במצלמות אבטחה בזמן אמת. באמצעות האפליקציה התחברו השניים למצלמות אבטחה שהיו מותקנות בבניין בחולון, שבו מתגורר אבי כחלון.
בהקשר זה נטען, כי בשלושה מועדים שונים בחודש יוני צפו השניים באמצעות האפליקציה במצלמות אבטחה בבניין וצילמו תמונות ממקומות שונים בבניין ובחניון התת קרקעי. עוד נטען כי השניים צלמו תמונות של כלי רכב שונים ושל אופנועים אשר חנו בחניון.
ב-15 יוני ישבו השניים ברכב מאזדה עם לוחית רישוי קדמית בלבד בתל אביב וצפו במצלמות הבניין של אבי כחלון באמצעות האפליקציה, כשבתא המטען של רכבם שתי לוחיות רישוי גנובות לרכב מסוג יונדאי.
אישום זה מייחס לשניים עבירות קשירת קשר לפשע, קבלת חלק של רכב גנוב ופגיעה בפרטיות.

המעקב אחרי אבי כחלון
האישום השני מיוחס לארבעה מהנאשמים (פרט לארונבייב) ונוגע לרצח עצמו ולמעשים שקדמו לו.
נטען כי במועד שקדם לאמצע חודש אוגוסט אשתקד, ארבעת הנאשמים יחד עם שון קסנטיני ובחור בשם יעקב שמואל תכננו לגרום למותם של האחים כחלון.
מחקירת ימ"ר תל אביב עולה, כי ב-15 אוגוסט נודע לירמיהו וליחזקאל כי אבי כחלון עומד לעבור מבניין מגוריו לבניין אחר, ולכן הם נסעו לכיוון בניין מגוריו ברכב מסוג סקודה כדי לעקוב אחר תנועותיו ולאתר את מקום מגוריו החדש.
לפי האישום, כוחות משטרה שהיו במקום הבחינו ברכבם סמוך למרכז נתנאל בחולון כשהנהג ניסה לעקוף רכב אחר, ועל כן עכבו את השניים, ובכך נמנע המשך המעקב שתכננו.
בעת העיכוב שלהם נתפסו ברכב שלהם שלושה שכפ"צים, אבל זה לא הספיק כדי לעצור את השניים, שלאחר עזיבת השוטרים חזרו לרחוב כדי לשוב ולאתר את אבי כחלון במהלך מעבר הדירה, אך לא מצאו אותו ועזבו את המקום.

קשירת הקשר בארומה נמל תל אביב
מהחקירה עלה כי לאחר שסוכלו הנסיונות לפגוע באבי כחלון באמצעות המעקבים, דור יוסף החליט לצרף לקשר הפלילי את שושני.
בהקשר זה נטען, כי יוסף ושושני סכמו ששושני ייצור קשר עם נועם כחלון או אחר מחבורתו ויתאם מפגש באמתלה של הסדרת חובו לאחים כחלון, ואז ידווח ליוסף על מיקום המפגש ומועדו על מנת לממש את תוכניתם לפגוע באחים כחלון.
לפי כתב האישום, בצהרי ה-18 באוגוסט 2021 נפגשו ירמיהו, יחזקאל, יוסף ושמואל בקפה "ארומה" בנמל תל אביב. במפגש, אליו הם הגיעו בכלי רכב שונים וחלקם עם מאבטחים.
לפי כתב האישום, במפגש הזה סוכמו פרטי תוכנית הרצח כדלקמן: יוסף יעדכן את ירמיהו ויחזקאל באשר למיקום ולמועד המפגש בין שושני לבין האחים כחלון, ואז ירמיהו ויחזקאל הם אלה שייצאו לבצע את הרצח על גבי אופנוע.
לאחר הפגישה בנמל, נטען, כל בני החבורה יצאו להתארגן לביצוע הרצח בחניון תת קרקעי ברחוב השחר באור יהודה, הער בה מתגורר הנאשם רן יחזקאל.

הנרצח שימי דדון על רקע זירת הרצח

מתארגנים ברחובות תל אביב
מכתב האישום עולה כי מיד לאחר המפגש הגיעו ירמיהו ויחזקאל לדירה ברחוב הכובשים בתל אביב, שם הם הצטיידו בשתי קסדות שחורות ונסעו לרחוב החשמונאים בתל אביב. יחזקאל, נטען, השאיר את הטלפון הנייד שלו בדירה על מנת שלא ניתן יהיה לאתר את מקומו בעת הרצח.
ב- 14:36, כך נטען, הגיעו השניים לרחוב החשמונאים, שם פגש ירמיהו את שמואל שמסר לו טלפון נייד, ותוך כדי הצטרף לירמיהו גם יחזקאל, שעוד קודם לכן גם הוא מסר לאדם אחר מחבורתו את הטלפון הנייד האישי שלו, כדי שלא ניתן יהיה לאתר את מיקומו בעת הרצח.
באותה עת, נטען, שמואל נסע על גבי קטנוע בחזרה לנמל תל אביב, לאסוף את דור יוסף.

מכתב האישום עולה כי ב-15:16 הגיעו ירמיהו ויחזקאל למגדל הארבעה ברחוב ארניה בתל אביב, שם הם אספו אופנוע מסוג פיאג'יו השייך ליחזקאל, נסעו לחניון תת-קרקעי באור יהודה ולאחר מכן המשיכו לרחוב אחר באור יהודה והמתינו במקום.

סמסים לכיפה אדומה
בסמוך לכך, נטען, דור יוסף ויקב שמואל נסעו לתחנת דלק בדרך הטייסים בתל אביב על מנת לפגוש את שושני, ובחלוף מספר דקות נפגשו השלושה בחלק האחורי של תחנת הדלק, אשר אין בו כיסוי מצלמות.
הפרקליטות טוענת, כי בעת המפגש הזה שושני שוחח והתכתב בטלפון עם נועם כחלון, במטרה להביאו למקום אליו יגיעו המתנקשים.
ב-15:33 שלח שושני לנועם כחלון הודעה קולית: "נועם אח שלי היקר והאהוב, כפרה עליך, הנה הנהג בא לאסוף אותי, סיימתי אחי, לאן לבוא חיים שלי? צריך אותך בארבע עיניים אחי, כאילו מה זה בארבע עיניים, אין לי בעיה שאחיך… כן צריך להחליף איתך מילה כפרה".
מכתב האישום עולה, כי ב-15:41 הודיע נועם כחלון לשושני לבוא לפגוש אותו בקניון הזהב בראשון לציון.

מיד לאחר מכן הודיע דור יוסף לירמיהו וליחזקאל על מיקום המפגש שנקבע בבניין UMI, סמוך לקניון הזהב.
לפי כתב האישום, בחלוף שתי דקות יצאו ירמיהו ויחזקאל מהמיקום בו המתינו להנחיות ונסעו לתוך חניון תת-קרקעי, באזור שבו אין מצלמות אבטחה, שם חנה קטנוע טימקס גנוב ללא לוחית רישוי אותו השאירו שם מבעוד מועד. הם הרכיבו עליו לוחית רישוי גנובה באמצעות מברגה והשאירו את קופסת המברגה בחניון, אך כן לקחו עימם את המברגה עצמה בקטנוע עליו נסעו ושינו את לבושם כדי להקשות על זיהויים.
לטענת הפרקליטות, השניים הצטיידו באקדח מסוג גלוק שאותו הסתירו מבעוד מועד בשטח החניון, וב-15:48 יצאו על גבי האופנוע לכיוון כביש 412 ומשמר השבעה.

במקביל יצא שושני למקום המפגש עם האחים כחלון בקניון, ותוך כדי עדכן את נועם כחלון בהודעה קולית: "כפרה עליך, משהו כמו 12 דקות, פקק לפני גשר ראשון".
בעקבות העיכוב בהגעתו של שושני, ירמיהו ויחזקאל שבו לחניון והמתינו בו עד שיצאו שוב ב-15:58.
בחלוף שלוש דקות יצאו האחים כחלון, דמתי, אסרף ודדון מהמשרד של האחים כחלון בישוב אזור, ונסעו על גבי קטנועים בכדי להיפגש עם שושני בראשון לציון.
עם הגעתו של שושני הוא חיבק את האחים כחלון ואסרף, ושוחח עם האחים במטרה לעכב אותם ככל שנדרש, על מנת לאפשר למתנקשים להגיע למקום.

דדון ניסה לברוח אבל נורה למוות מטווח קרוב – לפי התביעה על ידי רונן ירמיהו

האינסטינקט של נועם כחלון
ב-16:15 הגיעו ירמיהו ויחזקאל למקום והבחינו באחים כחלון וחבורתם יחד עם שושני, שגם הם הבחינו בשני רוכבי הטימקס.
בשלב זה, כך נטען, שושני נפרד מהאחים והחל לחצות את הכביש לכיוון הרכב שלו.
נועם כחלון התיישב על האופנוע שלו, ואילו דמתי החל אף הוא לטפס על אותו האופנוע.
לפי האישום, בשלב זה יחזקאל וירמיהו עשו פרסה ונסעו לעבר הלבורה, כאשר ירמיהו שלף האקדח.
כאשר הם התקרבו לחבורה, נועם כחלון הבחין בהם ובאקדח ונסע במהירות קדימה, דמתי זינק על הקטנוע ואחז בו.
או אז, כך נטען, ירמיהו ירה לעברם של נועם כחלון ודמתי, לפחות שלוש יריות.
עם הישמע הירי, אסרף מחבורת הכחלונים הצליח להימלט על גבי קטנוע, ואילו אבי כחלון נמלט רגלית.
באותה עת החל דדון לרוץ, הוא חצה את כביש השירות והשליך את הקסדה מראשו, לפי כתב האישום ירמיהו רדף אחריו וירה בו שש יריות, עד שווידא את מותו מטווח קרוב ביותר.
בו בזמן, יחזקאל הגיע עם האופנוע לאסוף את ירמיהו והשניים נמלטו.

מסלול הבריחה
מכתב האישום עולה כי ירמיהו ויחזקאל אשר נמלטו מהמקום השליכו את האקדח לתעלה בצדי כביש 412. הם הגיעו ליישוב נווה מונסון והשאירו במקום את הקטנוע יחד עם המברגה, ובסמוך לשם השאירו את הקסדות, את הבגדים ואת הנעליים שנעלו בזמן הרצח.
בהמשך לכך הם אספו את קטנוע הפיאג'יו שהמתין להם מבעוד מועד ונסעו בחזרה לדירה ברחוב הכובשים בתל אביב, שם החליפו את שאר הבגדים.
בחלוף מספר דקות, נטען, הגיע למקום דור יוסף בליווי אדם נוסף, ושוחח עם ירמיהו ויחזקאל אודות הרצח.

בינתיים, נטען, שמואל הגיע מספר פעמים לנווה מונסון כדי להשמיד את הקסדות, הבגדים והנעליים אשר שימשו את המתנקשים בעת הרצח.
בשעות הלילה הגיע שמואל אל המקום ברכב ללא לוחיות רישוי, והצית את אופנוע הטימקס אשר שימש את המתנקשים.

לארבעת הנאשמים (פרט לארונבייב) מיוחסות עבירות קשירת קשר לביצוע רצח ורצח בנסיבות מחמירות.
ירמיהו ויחזקאל נאשמים גם בשני ניסיונות רצח (של האחים כחלון בזירה), נשיאת נשק, החזקת נשק, שיבוש הליכי משפט, השמדת ראיה ושינוי זהות של רכב.
יעקב שמואל, אשר שמו מוזכר שוב ושוב בנוגע לאירועי הרצח, ירד למחתרת ולפי אחד הדיווחים הצליח לעזוב את הארץ לפני גל המעצרים.

לצד כתב האישום הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים ממנה עולה כי לירמיהו יש חמש הרשעות בעבירות אלימות, סמים ורכוש.
ליחזקאל יש חמש הרשעות בעבירות נשק, אלימות וסמים.
נגד ירמיהו ויחזקאל הוגש בינואר השנה כתב אישום על עבירות קשירת קשר לרצח ועבירות נשק, בתיק הקשור למסכת האירועים שמתוארת בכתב האישום הנוכחי, ובכוונת הפרקליטות לבקש את איחוד שני המשפטים.
בעברו של שושני יש שתי הרשעות בעבירות מרמה והפרת אמונים, סחיטה באיומים ופגיעה בפרטיות.
לדור יוסף יש הרשעה בעבירה של זיוף סימני זיהוי של רכב.

את רונן ירמיהו מייצגים עו"ד יצחק איצקוביץ' ועו"ד שנהב אילון.
את רן יחזקאל ודניאל ארונבייב מייצגים עורכי הדין תמיר סננס ושחר חצרוני ממשרד נוי סננס שפרלינג וחצרוני.
את גל שושני מייצג עו"ד רצון דרחי
את דור יוסף מייצגת עו"ד נעמה אלחדד
הסנגורים מסרו בתגובה כללית: "מדובר בתיק נסיבתי קלוש הנשען על כרעי תרנגולת. אין לנו ספק כי לאחר שבית המשפט ייחשף למלוא הראיות אף הוא ייווכח בחפותם".

חומר הראיות – צילומים ומדובבים
התשתית הראייתית שגבשו חוקרי ימ"ר תל אביב במלאכת מחשבת של שתי וערב כוללת שלל ראיות טכנולוגיות לצד החדרת מדובבים שהצליחו לסחוט רמזים מפלילים מהנאשם גל שושני.

 • צילומי אבטחה המתעדים את המפגש בנמל תל אביב, את מסלול נסיעתם של ירמיהו ויחזקאל לדירה ברחוב הכובשים ולאחר מכן לרחוב החשמונאים, ומשם לחניון באור יהודה, לזירת הרצח והימלטות לאחר ביצועו.
 • תיעוד המפגש בין ירמיהו ויחזקאל לדור יוסף ויעקב שמואל מחוץ לדירה ברחוב הכובשים בסמוך לאחר הגעתם של ירמיהו ויחזקאל לדירה לאחר הרצח.
 • * זיהוי מבצעי הרצח בהתאם למסלול הנסיעה על פי פרטים מזהים של האופנוע, הקסדות ופרטי לבוש. כך למשל, ירמיהו לבש במפגש בנמל תל אביב ועד לחניון באור יהודה חולצה עם הדפס וכיתוב. כשתי דקות לפני הרצח, בסמוך למקום המפגש, נקלט ירמיהו במצלמות כשהוא מורכב על הטימקס לבוש חולצה לבנה אשר מתחת לה ניתן לראות את הכיתוב המיוחד.
 • צילומים של דור יוסף בתחנת דלק הטייסים.
 • צילום אבטחה של המפגש בין שושני לחבורת כחלון, הירי לעבר חבורת כחלון, והרצח.
 • פלטי תקשורת בין המעורבים המלמדים על המפגש של דור יוסף ושושני בתחנת דלק, ועל שיחות בין השניים.
 • "שתיקת הטלפונים" של ירמיהו ויחזקאל החל משלב ההתארגנות לרצח ועד חזרתם לדירה ברחוב הכובשים.
 • קופסת המברגה שנותרה במקום בו התארגנו לקראת הרצח, נמצאה בחניון במקום זה כשלושה שבועות לאחר הרצח. אותרו עליה טביעות אצבע של ירמיהו ויחזקאל.
 • בחיפוש בטלפון של שושני נמצאו התכתבויות עם נועם כחלון ונאור אסרף בנוגע לחוב, כשחלפה רק דקה אחת בין המועד בו נקבע מקום המפגש ועד שירמיהו ויחזקאל יצאו מהאזור בו המתינו.
 • מציאת האקדח ששימש לביצוע הרצח במסלול ההימלטות של הרוצחים מהזירה.
 • ראיות הנוגעות לסכסוך בין החבורות.
 • האזנות סתר המלמדות על קשרים בין הנאשמים כחבורה עבריינית, וגם על ההיררכיה בחבורה.
 • הצתת הקטנוע ששימש לרצח, והודעת עד שראה את ההצתה וכן את עזיבת הקטנוע על ידי שני בחורים בשעות הרלוונטיות לאחר הרצח.
 • בשיחה עם מדובבים מסר שושני לגבי המפגש עם דור יוסף בתחנת דלק: "אני רואה את התיק שלי נסיבתי, גם אם כן, הכל נסיבתי, זה חבר שלי. באתי לפגוש אותם, אז נסיבתי זה לא הבעיה".
 • כמו כן הוא אמר לכאורה למדובב כי בן משפחה של אחד הנאשמים מממן את עורך דינו, וכי מטרת ההגעה שלו לבן משפחתו של דור יוסף ביום הרצח היא קבלת כסף. אלא שבדיקת האזנות סתר גילתה כי לשושני אין כל קשר עם אותו בן משפחה של יוסף לפני ואחרי הרצח, למעט ביום עצמו, וכן מפלט כניסות ויציאות לארץ שלו עלה כי הוא היה בארץ ביום הרצח.
 • בעת מעצרם של ירמיהו וארונבייב ב-15 ביוני 2021 נמצאו שני טלפונים ברכבם, ובאותם טלפונים נמצאו תמונות מהבניין של אבי כחלון.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות