חשד: עקץ מוצרים במאות אלפי שקלים ממוכרים באתר יד 2

שתף כתבה עם חברים

החשוד תושב קרית ים הזמין מוצרי אלקטרוניקה ו"שילם" באמצעות מסמכי העברה בנקאית מזויפת

מעצר חשוד (צילום ארכיון להמחשה: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)

מוכר למשטרה מקרית ים נעצר בחשד שבחודשים האחרונים עקץ עשרות מוכרים באתר יד 2 והזמין טלפונים, מחשבים, שואבי אבק, רמקולים ועוד, בסך כולל של מאות אלפי שקלים, בלי לשלם.
מהתלונות עולה כי החשוד זייף מסמכי בנק והציג למוכרים העברה בנקאית מזויפת שביצע כביכול לחשבונם. לאחר ששלח להם את ה"אסמכתא" בווטסאפ, הוא אסף את המוצרים באמצעות שליחים ונהגי מוניות, כדי להרחיק את טביעות האצבע שלו.

החשוד הוא יצחק טובי (40), שבחודש מרס השנה כבר נחקר בתחנת מודיעין על מקרה דומה. כעת הוא נעצר על ידי חוקרי ההונאה בימ"ר ירושלים, לאחר ש-28 תלונות נאספו מכל הארץ. לטובי גם הרשעה בעבירות מרמה משנת 2015.

המשטרה הציגה לשופט בית משפט השלום בירושלים רשימה חסויה של מוצרי אלקטרוניקה יקרים, שהחשוד לכאורה "קנה" ברשת בעוקץ הסדרתי שביצע, וזאת לטענת החוקרים "בשווי של 500 אלף שקל".

הסנגורית של טובי, עו"ד אתנה אדרי, אמרה כי בניגוד לטענה, בחיפוש שערכו חוקרי המשטרה בבית החשוד ובבית אמו לא נתפס אף ממצא שקשור לעבירות. לדברי הסנגורית, מבית החשוד נלקח "רמקול שיש עליו חשבונית, והוא קיבל במתנה", ומבית אמו נלקח שואב אבק דייסון ועוד שני מכשירי טלפון בסך הכל. לדבריה, המשטרה התמהמהה בביצוע צו המעצר שהוציאה, והדבר מפחית מטענת המסוכנות.
השופט דניאל מרדכי דמביץ האריך את מעצרו של החשוד עד 8 באוגוסט.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות