ח"כ ליצמן יודה בהפרת אמונים ללא עונש מאסר

שתף כתבה עם חברים

שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן יודה בעבירה של מרמה והפרת אמונים, והפרקליטות תבקש לגזור עליו מאסר על תנאי בלבד, בשל נסיונות השפעה על הפסיכיאטר המחוזי לשנות את חוות דעתו המקצועית ובתוך כך למנוע את הסגרתה של מלכה לייפר לאוסטרליה.
לפי כתב האישום שהוגש נגד ליצמן, במסגרת הסדר טיעון, שר הבריאות זימן את הפסיכיאטר המחוזי בשתי נקודות זמן לאורך הליכי ההסגרה וביקש ממנו: "תעזור לנו, פדיון שבויים", כדי שישנה את חוות דעתו שקבעה כי לייפר כשירה למשפט ולהסגרה. בנוסף, הטיח ליצמן במנהל בית החולים הפסיכיאטרי איתנים, שכתב את חוות הדעת האחרונה, כי הוא עשה "פיגוע".

לייפר הוסגרה לבסוף לאוסטרליה אחרי הליכים ממושכים, לאחר שטענה לאי-כשירות, ונקבע כי התחזתה. היא נשפטת באוסטרליה על עבירות מין שביצעה לפי הנטען בתלמידות בית ספר חרדי שניהלה.
התנועה לאיכות השלטון מבקרת את היועמ"ש אביחי מנדלבליט שסיכם את הסדר הטיעון עם ליצמן, על כך שהוא "ממשיך במבצעי סוף עונה" בהתקרב פרישתו. זאת בהמשך להסדר הטיעון עם אריה דרעי.
בדומה לדרעי, ליצמן (73) התפטר מהכנסת ובית המשפט לא יקבע בשלב זה האם העבירות נושאות קלון ומחייבות הרחקתו לשבע שנים.

סנגוריו של ליצמן, עורכי הדין ז'ק חן, דרור ארד איילון ונעה פירר מסרו: "לאחר קיום שימוע ארוך ויסודי שהתקיים בראשות היועץ המשפטי לממשלה, התקבלו מרבית טענותינו. בסופו של יום, הסכים ח"כ ליצמן לקחת אחריות על אירוע אחד וחריג לדרך פעולתו הרגילה, ולהודות במיוחס לו במסגרת הסדר שיוצג לבית המשפט.
מדובר במקרה בו פעל ח"כ ליצמן במענה לפניית ציבור שקיבל, ללא היכרות עם הפונה, וללא כל זיקה או מניעים אישיים. לאורך שנות פעילותו הציבורית פעל ח"כ ליצמן למען כלל הציבורים והאוכלוסיות, בכללם מתן מענה מיוחד לפניות הציבור ללא אפליה ועל פי החוק".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות