טירה: בעלי חברה חשודים בייצוא ממירים קטליטיים גנובים

שתף כתבה עם חברים

לפי החשד, מכרו מתכות גנובות לאנגליה וקיבלו במרמה החזרי מס על ייצוא בעשרות מיליוני שקלים

ממירים קטליטיים (צילום: דוברות המשטרה ורשות המסים)

מחמוד ורביע פדילה מהעיר טירה, בעלי חברה לסחר במתכות, נעצרו על ידי חוקרי רשות המסים בחשד לייצוא לחו"ל של מתכת מכלי רכב שנגנבו בישראל, הלבנת הון וקבלת החזרי מס במרמה.
לפי בקשת המעצר שהוגשה על ידי חוקרי מכס ומע"מ חיפה, מזה מספר חודשים מתנהלת חקירה סמויה נגד חברת "פדילה מחזור ושיווק", בחשד שהחברה מייצאת לאנגליה "פסולת מתכות יקרות" הנחשדת כגנובה.

לפי החשד, החברה רוכשת חלק ניכר מהממירים הקטליטיים מגניבות כלי רכב, דבר שהפך בשנים האחרונות "למכת מדינה".
ממיר קטליטי הוא חלק צינורי המורכב על מערכת הפליטה של כלי רכב. בבקשת המעצר נכתב כי "מדובר בסחר וייצוא של סחורה גנובה".

לפי הנטען, משרשור החשבוניות בין חברת פדילה לספקים שלה בישראל, עולה חשד כבד לסחר בחשבוניות פיקטיביות לכאורה בעשרות מיליוני שקלים, שבגינן הוצאו מקופת המדינה החזרי מס המסתכמים בעשרות מיליוני שקלים, תוך מצג של ייצוא ממירים קטליטיים על ידי יצואן בודד ש"סוגר" את השרשרת.

חשד נוסף הוא כי החברה מצאה נתיב נוסף לקבלת החזרי מס בסכומים גבוהים, על ידי ייבוא לארץ של פסולת גרוטאות של מתכת יקרה במחירי ייבוא נמוכים, וייצוא של אותה סחורה במחיר הגבוה ממחיר הייבוא לארץ, כל זאת מבלי שנעשה שינוי במוצר.

לפי החשד, כל פעולת הייבוא והייצוא מתבצעת בהפרש של חודש אחד, ובעשותה כך החברה נהנית לכאורה מהחזרי מס של מיליוני שקלים, שכן המע"מ על ייצוא הוא אפס.
מבקרי חשבונות וחוקרי מכס ומע"מ ערכו חיפושים, בשיתוף שוטרי ימ"ר חוף, בבתי החשודים ובמשרד הנהלת החשבונות של החברה.
את החשודים מייצג עו"ד אוס נאסר.
שופט בית משפט השלום בחיפה, אבישי קאופמן, אישר הסכמת הצדדים לשחרור החשודים למעצר בית של ארבעה ימים, בערבויות של מאות אלפי שקלים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות