שניים מארגון חרירי נעצרו בנתב"ג בחשד למקרי סחיטה באיומים וירי

שתף כתבה עם חברים

חוקרי יאחב"ל מייחסים לנאסר חרירי מאום אל פחם ובהא ג'אבר מג'לג'וליה עבירות חמורות אולם לא חשפה באלו אירועים בדיוק מדובר

החשודים נעצרו בנתב"ג (צילום: פלאש 90)

שוטרי יאחב"ל עצרו בתום חקירה סמויה את נאסר חרירי (38) מאום אל פחם ובהא ג'אבר (40) מג'לג'וליה ומייחסת להם מעורבות בעבירות קשירת קשר לפשע, סחיטה באיומים, נשיאת והובלת נשק וירי בשטח בנוי.
לפי החשד, השניים המזוהים עם ארגון חרירי ביצעו את העבירות באופן שיטתי ולאורך תקופה ממושכת. הם הובאו בים שישי (16 אוקטובר) לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם ב-12 ימים.

בדיון בבית המשפט התברר כי השניים נעצרו בנמל התעופה בן גוריון. נציג המשטרה אמר בדיון בעניינו של חרירי כי מדובר בחמישה אירועי סחיטה ומספר אירועי ירי, כאשר קיים חוט מקשר בין העבירות: "מדובר על מסכת של אירועים… פרשיה שכוללת בתוכה גם עבירות סחיטה באיומים בהיקף גדול מאוד שבוצעו במהלך השנה האחרונה".

התברר גם כי לפני כשבועיים חרירי נחקר במשטרה על עבירות שאינן קשורות לפרשה הנוכחית. נציג היחידה החוקרת סירב לחשוף פרטים מהחקירה, ויש לציין כי החוקרים טרם הטיחו בחשוד את המקומות והתאריכים שבהם התבצעו לכאורה אירועי הסחיטה והירי.
סנגורו של חרירי, עו"ד עומר מסארווה, הלין בדיון כי ללא חשיפת הפרטים הללו, מרשו אינו מסוגל להתמודד עם המיוחס לו או למסור גרסה, ולכן הוא שומר על זכות השתיקה.
השופטת מרב גרינברג קבעה כי קיים חשד סביר, אולם נענתה באופן חלקי בלבד לבקשת המשטרה כשהאריכה את מעצרו של חרירי עד 21 באוקטובר.

סנגורו של ג'אבר, עו"ד עמיחי ימין, הלין גם הוא על כך שהחוקרים לא הטיחו במרשו דבר מפרטי החקירה, ועתר לשחרורו. גם מעצרו הוארך עד 21 באוקטובר.

נאסר חרירי מהווה יעד מודיעיני של מספר יחידות משטרתיות. הוא נעצר לפני קצת יותר מחצי שנה, יחד עם ג'אבר, בחשד למעורבות בתיק ניסיון רצח ועבירות סחיטה בכוח ואיומים. כמו כן לפני מספר שנים הוא נעצר בגין תקיפת רכז מודיעין. ככל הידוע, בסופו של דבר הוא שוחרר מהתיקים ללא כתבי אישום. ג'אבר הסתבך לפני מספר שנים בתיק של סחיטה בכוח ובאיומים.

עו"ד מסארווה מסר בתגובה: "לא דובים ולא יער. עוד בקשת מעצר כללית שאין בה שמץ של אמת חוץ מהכותרת והתאריך. למצער, יאחב"ל בחרו לחקור אותו תחת אזהרה באופן כללי ללא פירוט בסיסי מינימלי בניגוד לחוק, שכן זכותו של כל חשוד לדעת על מה הוא נחקר – היכן ומתי, מקומות ומועד ביצוע העבירות – כדי שיוכל להתגונן כראוי בחקירה ולמסור אליבי למשל במידת הצורך. שמו של אדם ושם משפחתו זה לא עילת מעצר. עוד מעצר מיותר בסדרת המעצרים המתוקשרים".
עו"ד ימין מסר מסר בתגובה: "המשטרה מבקשת לעצור את החשודים על בסיס מידע כללי וללא כל ראיה מוצקה, אנו בטוחים שבסוף היום הם ישוחררו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות