חיפה: הוארך מעצרו של הגניקולוג ד"ר גיא רופא

שתף כתבה עם חברים
ד"ר גיא רופא (אינסטגרם)

משטרת חיפה עצרה הערב את ד"ר גיא רופא, גניקולוג תושב העיר, החשוד בעבירות אונס, מעשה סדום ומעשים מגונים בשלוש מטופלות בשנות ה-20 לחייהן (שני, 3 ינואר).

הגניקולוג (44) עבד עד לפני כשנתיים בתפקיד בכיר בבית החולים איכילוב, וכשהחלו להגיע תלונות לבית החולים ולמשרד הבריאות, הוא פרש מתפקידו והמשיך בעבודתו באופן פרטי.
בשבועות האחרונים נערך "קמפיין תקשורתי" במסגרתו רואיינו מתלוננות ותיארו בפירוט את טענותיהן על המעשים שביצע בהן הגניקולוג במהלך בדיקה רפואית.

לדברי המשטרה, מדובר בשלוש תלונות שהוגשו לה בשבועיים האחרונים, שתי תלונות על אירועים מ-2019 ותלונה נוספת על מקרה מ-2016.
הרופא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בחיפה (4 ינואר). בבקשת המעצר נטען כי הוא "פגע מינית במטופלות, תוך שהוא מטריד אותן, מבצע בהן מעשים מגונים, ביצע במטופלת גרם מעשה סדום ובעילה שלא בהסכמה".
נציג היחידה החוקרת רס"ב קנטרוביץ אמר כי “אלו מטופלות שונות, ואין קשר ביניהן". לדבריו "מדובר בעבריין סדרתי". מהפרטים שעלו בדיון עולה כי באחת התלונות נטען לכאורה לאונס ממשי באמצעות החדרת איבר מין, וד"ר רופא יעומת עם המתלוננות.

הסנגור עו"ד ציון אמיר אמר כי "מדובר ברופא ותיק ומוערך, שטיפל במהלך השנים באלפי נשים, ואביו היה מנהל בית חולים. התקשורת חגגה סביב הסיפור במשך 5-6 ימים, כתבה דברים מכל הבא ליד וחלק מהדברים לא מדוייקים בכלל".
לדברי עו"ד אמיר, מה שעשה הגניקולוג היה במסגרת הענקת טיפול רפואי ומישהו פירש אחרת, בטעות או לא". לדבריו, המתלוננות שיבשו את החקירה בכך שהתראיינו, לפעמים לפני שהגיעו למשטרה. ד"ר רופא ימסור גרסה וישתף פעולה, והתמונה היא כרחוק מזרח ממערב מהלינץ' הציבורי שנעשה לו".
השופטת ג'אדה בסול אמרה כי "בית המשפט איננו דן בעניינו של איש על סמך פרסומים בתקשורת או קמפיין. לטעמי, מעיון בתיק החקירה קיימת עילת מעצר, והחקירה נמצאת בתחילתה". מעצרו של הרופא הוארך עד 9 ינואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות