אקדח ותחמושת נתפסו בעסק של מוכר למשטרה באופקים

שתף כתבה עם חברים

החשוד טען שהאקדח הובא מחו"ל כשמשפחתו עלתה לישראל בשנת 1994, אך לפי המשטרה טענות אלו הופרכו

האקדח שנתפס (צילום: משטרה)

שוטרים מתחנת אופקים עצרו את משה שלומוב (42), מוכר למשטרה תושב העיר, לאחר שבחיפוש בעסק שלו אותרו אקדח, מחסנית וכדורים תואמים שהוחזקו בניגוד לחוק (10 מאי).
לאחר חקירה ראשונית הובא אתמול החשוד לבית משפט השלום בבאר שבע, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בשבוע (11 מאי).

נציג המשטרה אמר בדיון כי החשוד מסר טענות בנוגע לנשק, אך הן נבדקו והופרכו. מהדיון עלה כי בחקירתו טען החשוד שהאקדח הובא מחו"ל כשמשפחתו עלתה לישראל בשנת 1994. עוד טען כי מדובר באקדח משנת 1932.
לפי המשטרה, בעברו של החשוד עבירות נשק, סמים וזיוף, אולם הרשעתו האחרונה משנת 2000.
כששאל סנגורו של החשוד, עו"ד שחדה אבו מדיעם, כיצד הפריכה המשטרה את טענת החשוד, נציג המשטרה סירב להשיב.

השופט תומר אורינוב קבע כי קיים חשד סביר, בין היתר לנוכח הודאת החשוד בהחזקת האקדח. עם זאת ציין השופט כי גרסתו הופרכה בעדויות של קרובי משפחתו. לדברי השופט, עילת המסוכנות מתחזקת הן לאור עברו הפלילי של החשוד – הכולל כאמור הרשעה קודמת בעבירות נשק – והן לנוכח הנאמר במידע המודיעיני.
נוכח קביעות אלו, מעצרו של החשוד הוארך עד 16 במאי.

עו"ד אורי בן נתן

עו"ד אורי בן נתן, שייצוג החשוד עבר אליו, מסר בתגובה: "מדובר במי שב – 22 השנים האחרונות מנהל אורח חיים נורמטיבי. הנשק עבר בירושה מסבו. בגיל 16 עלה ארצה מקווקז עם משפחתו יחד עם כל הרכוש (כולל האקדח) אשר הועמס בתוך מכולה שעשתה דרכה ארצה באונייה. בדיון שהתקיים בעניינו, ניתן היה להבין שמדובר באקדח ענתיקה בעל ערך סנטימנטלי ותו לא. בכל אופן לא מדובר באדם שמסוכן לציבור ולדעתי יהיה ניתן לשחררו כבר בימים הקרובים".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות