פוסטה TV: חמישה מכפר כאבול נאשמים בירי על בני משפחה יריבה

שתף כתבה עם חברים

לפי הפרקליטות, אחד מהנאשמים חשד שבני משפחה אחרת חסמו את נתיב נסיעתו וגרמו נזק לרכבו באמצעות אלות, ולכן החליט לנקום יחד עם ארבעה מקרובי משפחתו

video

ב-22 בנובמבר התקבלו במוקד המשטרה דיווחים אודות שני אירועי ירי שהתרחשו בהפרש של דקות ספורות בכפר כאבול.
באירוע אחד, רעולי פנים ירו מתוך רכב שברולט לעבר בני זוג שהלכו סמוך לפארק בכפר. באירוע שני שהתרחש כעבור מספר דקות, נוסעי השברולט ירו לעבר נוסעי רכב פרטי, פגעו בו, וקליע אחד אף חדר לתוכו וננעץ בכיסא הנהג. מיד לאחר ביצוע הירי, החשודים נמלטו מהמקום.

עם קבלת הדיווחים הוזנקו לזירות כוחות משטרה רבים, שביצעו סריקות נרחבות בכפר. במקביל החלו חוקרים ואנשי זיהוי פלילי בביצוע פעולות חקירה ואיסוף ממצאים מזירות הירי. תוך זמן קצר נעצרו שני חשודים בביצוע הירי, בדיוק בעת שניסו להצית את רכב השברולט.

בהמשך, חוקרי ובלשי היחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) במרחב גליל עצרו לחקירה חשודים נוספים. אחד מהם, לפי המשטרה, אף הגיע לתחנה על מנת להגיש תלונה, למרות שהוא היה זה שלכאורה שלח את חבריו לבצע את הירי.

לאחר שמלאכת איסוף הראיות הושלמה, היום הגישה הפרקליטות כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד חמישה נאשמים בני משפחה אחת מהכפר (21 דצמבר).

יריות מרכב נוסע לאור היום בלב הכפר

מכתב האישום עולה כי הרקע לירי הוא סכסוך בין משפחות. "סכסוכי משפחות המתפתחים בישובים בחברה הערבית נמשכים במשך חודשים ומביאים לתגבורי כוחות משטרה מאסיביים בישובים בעוד הצדדים עושים הכל כדי להמשיך לפגוע זה בזה על אף הנוכחות המשטרתית. כאשר כל המשפחה מעורבת בניסיונות הפגיעה", אמרו במשטרה לאחר הגשת כתב האישום, "אין נפגע פוטנציאלי בודד שניתן לעצור ואין קורבן פוטנציאלי בודד שניתן להגן עליו. כולם עשויים להיות מפגעים או קורבנות, והמפגעים מקבלים גיבוי מכלל המשפחה המורחבת בשיבוש פעולת המשטרה".

הנאשמים הם: באסל ריאן (23), מוחמד ריאן (26), עומר ריאן (34), מוחמד אבו דיאב (21) ועלי ריאן (23).
כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, עבירות חבלה בכוונה מחמירה, נשיאה והובלת נשק, ניסיון הצתה, חבלה במזיד, שיבוש מהלכי משפט, נהיגה בזמן פסילה, קשר לפשע וחובת פוליסה.

הפרקליטות טוענת כי הסכסוך נוצר מאחר שעומר ריאן חשד שבני משפחה יריבה חסמו את נתיב נסיעתו וגרמו נזק לרכבו באמצעות אלות. לכן, כך נטען, הוא והנאשמים הנאשמים האחרים החליטו לפגוע בבני המשפחה היריבה וברכושם באמצעות ירי.

לפי כתב האישום, ב-10 באוקטובר קנה מוחמד אבו דיאב את רכב השברולט ופירק ממנו את לוחיות הרישוי והתקין במקומן לוחיות מזויפות. הרכב הזה, לפי האישום, שימש את הנאשמים בביצוע העבירות. אחר הצהריים ב-21 בנובמבר, כך נטען, עומר ריאן ואבו דיאב הורו למוחמד ריאן בשיחה טלפונית "להיכנס לחנויות ולעסקים של בני משפחת ***** ולשבור אותם, לשרוף, לבצע ירי ולחזור הביתה".

רפ"ק אושרי אמור מהיחידה ללוחמה בפשיעה במרחב גליל

מכתב האישום עולה כי למחרת בשעות הבוקר המאוחרות, התוכנית החלה להתממש כאשר חלק מהנאשמים ערכו פעולות תצפית ומעקב אחר בני המשפחה היריבה, בתיאום והנחיה של עומר ריאן – אותו אחד שהגיע לתחנת המשטרה להגיש תלונה על כך שלכאורה רכבו הותקף באלות.
לאחר מכן, כך נטען, באסל ומוחמד ריאן הצטיידו בשני אקדחים לפחות וסמוך לשעה 14:53 הגיעו יחד עם עלי ברכב השברולט לכניסה לפארק "דמון", כשבאסל נוהג ברכב על אף שהוא פסול נהיגה.

השלושה, לפי האישום, המתינו לבני זוג מהמשפחה היריבה שצעדו לפארק מידי יום. בשעה 14:53, בעת שחלפו בני הזוג ליד הכניסה לפארק, נורתה לכיוונם ירייה בודדת, אך בני הזוג לא נפגעו. לאחר הירי, נטען, השלושה נמלטו מהמקום לכיוון הכפר.

סמוך לשעה 15:02 נסע בן המשפחה היריבה לכיוון בית העלמין המקומי בכאבול יחד עם חשמלאי רכב. נטען כי השלושה שהבחינו בו נסעו אחריו וכעבור זמן קצר החלו לירות לעבר רכבו מספר יריות תוך כדי נסיעה. כתוצאה מהירי, שלושה קליעים פגעו בחלקו האחורי של הרכב וקליע נוסף פגע בחלקו הימני של הרכב וחדר לתוכו. הקליעים חדרו את תא המטען ואחד הקליעים חדר את משענת הגב של המושב האחורי וננעץ כפי שסיפרו במשטרה במשענת כיסא הנהג.

הפרקליטות מוסיפה וטוענת כי הירי פגע גם ברכב של בני זוג אחרים מהמשפחה היריבה. אחד הכדורים, כך נטען, שפשף את מעילו של בן הזוג ואילו קליע אחר סדק את שמשת רכבם. לפי אישום זה, לאחר מכן נמלטו השלושה עם רכב השברולט ונטשו אותו סמוך לבית העלמין. לאחר זמן קצר חזר עלי לרכב ונסע איתו לביתו של מוחמד ריאן, ומשם נסעו השניים למגרש חניה סמוך לביתו של מוחמד, והחנו את הרכב. הפרקליטות טוענת כי השניים ניסו להצית את הרכב באמצעות חומר דליק וסיגריה בוערת, אולם החומר לא ניצת, והשניים לא הספיקו לעשות ניסיון נוסף מאחר שהמשטרה הגיעה ועצרה את השניים סמוך לרכב.

הפרקליטות מציינת בבקשה להארכת מעצרם של הנאשמים, כי באסל ומוחמד ריאן הופללו על ידי עלי ריאן. בתיק החקירה גם חוות דעת מעבדה לפיה רכב השברולט היה מעורב באירוע הירי השני.
בנוסף כולל חומר הראיות עדויות הסותרות את הגרסאות של חלק מהנאשמים. לכך מצטרפות אמירות מפלילות של מוחמד ריאן, כפי שאמר אותן בתרגיל חקירה, ומחקרי תקשורת.
יש לציין כי חלק מהנאשמים שמרו בחקירותיהם על זכות השתיקה, בעוד שגרסאות כאלה ואחרות נסתרו על ידי חקירת המשטרה. לאף אחד מהנאשמים, מציינת הפרקליטות, אין עבר פלילי.
עו"ד מיכאל כרמל ועו"ד זיאד ריאן שמייצגים ארבעה מהנאשמים: "צר לנו שאחרי כל כך הרבה ימי מעצר בהם יוחסו למרשיי עבירות של ניסיון לרצח, הוגש כתב אישום. מדובר בהחלטה לא נכונה. מרשיי אנשים שומרי חוק ונטולי עבר פלילי והם מכחישים מכל וכל את כל המיוחס להם ויילחמו על חפותם".
עלי ריאן מיוצג על ידי עו"ד עיסאם טנוס.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות