מדוע תושבת אשדוד שמכחישה קשר למות בעלה לא הזעיקה כוחות הצלה?

שתף כתבה עם חברים

אשתו של המנוח וגבר נוסף שהזעיק את כוחות ההצלה נעצרו, אך המשטרה לא מייחסת להם רצח. הגבר טוען כי אשתו של המנוח הזעיקה אותו, ואילו היא טוענת כי סימני האלימות על גופת בעלה נגרמו בקטטה בה היה מעורב מחוץ לבית. השופטת ביקשה מהמשטרה לוודא במהרה את מועד המוות כדי לערוך השוואות מול גרסאות החשודים

צילום ארכיון להמחשה: משטרה

ביום ראשון סמוך לשעה 16:30 התקבל דווח על גבר שנמצא מחוסר הכרה עם סימני אלימות בדירה באשדוד (9 ינואר). חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו על גבר כבן 50 ללא סימני חיים וקבעו את מותו.
חקירה ראשונית של שוטרי תחנת אשדוד העלתה חשד לאירוע פלילי. אשתו של המנוח, סויטלנה מודרה (48), נעצרה, ומלבדה נעצר גם אלכסנדר לבוב (63), ששהה יחד איתה בדירה בעת הגעת השוטרים.

לאחר חקירה ראשונית הובאו החשודה והחשוד לבית משפט השלום באשקלון, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם בעשרה ימים, תוך שייחסה להם, כל אחד לפי חלקו, עבירות תקיפה, קשירת קשר לפשע וחבלה חמורה.
בפתח הדיון סיפר נציג המשטרה כי השניים לא מיהרו להזעיק עזרה ראשונה ולפנות לכוחות הביטחון. לפי המשטרה, לאחר מותו של המנוח לבוב הלך לקנות בירה, ורק כשחזר החליטו הוא ואשתו של המנוח להתקשר לכוחות הביטחון וההצלה.
כמו כן ציין נציג המשטרה כי על גופו של המנוח נמצאו חבלות טריות וכתמי דם, אך טרם ברור בדיוק מתי אירע מותו.

החשוד עצמו הכחיש את טענת המשטרה בדיון: "לא הלכתי לקנות בירה. אני ראיתי אותה בוכה, היא התקשרה אליי, דיווחה שהבעל שלה מת. הייתי השכן שלהם כמה שנים לפני – משם אני מכיר אותה, אבל אנחנו היינו ביחסים טובים, אז אם יש לו בעיה ואם לי יש בעיה מתקשרים, ואם צריך עזרה. אני התקשרתי בבוקר ובמשך שבוע אני כמה פעמים מתקשר אליו ולא תפסתי אותו".
סנגורו של החשוד, עו"ד תומר סבג, טען כי הפעם האחרונה שבה מרשו היה בדירת בני הזוג לפני האירוע הנוכחי היתה ב-2 בינואר.

השופטת דורית בונדה ציינה בהחלטתה: "כתמי דם מפושטים נצפו בגופו וכן נמצאו כתמי דם על הרצפה בדירת המגורים… אף שהמנוח נמצא ללא רוח חיים, כששני החשודים בסמיכות אליו בדירת המגורים, הרי שבשלב זה אין חשד כי מי מהעצורים הוא זה שגרם למותו של המנוח והחשד בשלב זה הוא כי החשודים תקפו אותו תוך גרימת חבלה של ממש". עם זאת, לדברי השופטת, גרסת החשוד מעלה שאלות ותהיות רבות המצריכות בדיקה.

השופטת הוסיפה וציינה: "החשוד אמנם הגיע לדירת המגורים ואף הבחין במנוח מוטל על הרצפה, אלא שלדבריו אז פנתה אליו החשודה, מסרה לו שטר של 200 שקלים וביקשה ממנו לקנות וודקה בחנות ליד. החשוד אץ רץ לחנות הסמוכה, קנה בקבוק וודקה ואף מסר בחזרה את העודף לחשודה והיא שתתה מהבקבוק. לדבריו, החשודה הנוספת לא הפסיקה להגיד כי לא הרגה את המנוח".
"החשוד בעדותו מספר כי הבחין בדם יבש על הרצפה ובסימנים על כל גופו של המנוח ורק אז נזכר כי יש להזמין אמבולנס ולהתקשר למשטרה", הוסיפה השופטת, "החקירה בשלב זה נמצאת בשלב ראשוני ביותר. נתון עובדתי הוא כי המנוח נפטר כשאף אין לדעת את מועד פטירתו המדויק. שני החשודים שוללים כל קשר למותו של המנוח".

השופטת הנחתה בהחלטתה את המשטרה לבדוק את מועד המוות אל מול שעת הגעת החשוד לדירה, ולפי זאת לבחון את גרסתו לפיה הגיע לדירה לאחר שהמנוח כבר נפטר. בסופו של דבר האריכה השופטת את מעצרו של החשוד בארבעה ימים, עד 13 בינואר, תוך שציינה כי בעברו של החשוד עבר פלילי מכביד בעבירות אלימות, בגינן ריצה מאסרים ממושכים.

החשודה: "הוא כל הזמן היה הולך מכות"
בדיון בעניינה של החשודה טען סנגורה, עו"ד ליאור רונן, כי לדבריה – ביום שישי חזר המנוח לביתו כשהוא שיכור וחבול לאחר שהיה מעורב בקטטה. בהמשך קם ממיטתו ונפל. בדיון זה התברר גם כי בזירת האירוע נמצאו זכוכיות שבורות. החשודה טענה בתגובה לכך כי מדובר במראה שהתנפצה לאחר שהמנוח התנגש בה. הסנגור הכחיש בשם החשודה כל קשר שלה למותו של בעלה.

השופטת בונדה ציינה בעניינה של החשודה כי היא מסרה "גרסה סדורה המבקשת ליתן טעם למצבו של המנוח ולחבלות שנתגלו על גופו. החשודה לא טרחה להתקשר למשטרת ישראל או למד"א אף שידעה כי המנוח מוטל מת בדירת המגורים, כשלמעשה היה זה החשוד הנוסף אשר פנה למד"א ולמשטרה. החשודה מוסרת גרסה בדבר אירועים קודמים בהם היה מעורב המנוח, בפער שלטענתה המנוח 'כל הזמן הולך מכות'. עוד מסרה כי היא ראתה אותו נופל מהמיטה, מתגלגל ונופל על הרצפה ואין מדובר במקרה אחד. לשאלת החוקר מדוע לא התקשרה למשטרה, טענה כי לא היתה לה כל אפשרות, אך מנגד מצאה דרך להתקשר לחשוד הנוסף והעדיפה למעשה בפועל לא לדווח למשטרת ישראל על מותו של המנוח".

השופטת קבעה לבסוף כי קיים חשד סביר ראשוני הקושר את החשודה למיוחס לה. עם זאת ציינה השופטת כי "אין לשלול בשלב הנוכחי כי סימני האלימות על גופו של המנוח נגרמו שלא על ידי החשודה או החשוד, אך גרסת החשודה לעניין זה דרושה בדיקה".
לאור קביעות אלו, מעצרה של החשודה הוארך עד 13 בינואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות