התביעה: נאשם בסחר בסמים הטריד עדי תביעה וקיבל מאחד מהם פיצוי כספי

שתף כתבה עם חברים

לפי כתב האישום, נאשם בתיק סמים שעצור עד תום ההליכים התקשר מכלאו לעדים, אחד מהם הציע לפצות אותו. בתיק מואשם גם חברו של העצור, אסיר משוחרר

שיחות טלפון מהכלא (צילום ארכיון להמחשה: נתי שוחט, פלאש 90)

בכתב אישום שהוגש לבית משפט השלום באילת נטען כי אסיר משוחרר וגבר נוסף שבימים אלה נאשם בעבירות סחר בסמים, הטרידו עדי תביעה בתיק המתנהל נגד אחד מהם.

הנאשמים הם מרקו אגבאריה (32) מאילת וסאמי אבו הוידי (32) משגב שלום. שניהם מוכרים היטב למשטרה.
לאגבאריה תשע הרשעות בעבירות סמים, רכוש ואלימות, האחרונה ממאי 2020 בעבירות סמים. את העבירות בתיק הנוכחי הוא ביצע לכאורה מתוך הכלא, מאחר שהוא עצור עד תום ההליכים בתיק בו הואשם לפני מספר חודשים בשישה סעיפי סחר בקוקאין.
בעברו של אבו הוידי 12 הרשעות קודמות, בין היתר בעבירות סמים ואלימות. ההרשעה האחרונה שלו מחודש פברואר 2020, על גידול סמים. הוא ריצה מאסרים, ולאחרונה השתחרר ממאסר שריצה בתיק סמים.

מחקירת משטרת אילת בתיק הנוכחי עולה, כי ב-31 באוקטובר התקשר אגבאריה מכלא ניצן לעד תביעה בתיק בו הוא מואשם כאמור בסחר בסמים, וואמר לו: "יא עבריין". בתגובה הציע העד לשלם עבור "הטעות שעשיתי". אגבאריה אמר לו לכאורה: "אני הולך לשבת 20 חודש – תשלם 1,000 שקל עבור כל חודש שאני בכלא".
בהמשך, כך נטען, אגבאריה התקשר לאותו עד ושאל אותו אם ביכולתו לשלם 9,000 שקל מיידית ו"לסגור את העניין".

ב-31 באוקטובר התקיימה שיחה בין אבו הוידי לבין עד התביעה, שנשאל האם השיג את הכסף. לאחר מכן התקשר אגבאריה לעד מספר רב של פעמים.
עוד עולה מכתב האישום, כי ב-7 בנובמבר מסר העד במפגש עם אדם אחר במסעדה באילת 9,000 שקל, כפי שסיכם עם אגבאריה.
אלא שכאן הסיפור לא נגמר. בכתב האישום נטען כי בימים לאחר מכן התקשר אגבאריה עוד מספר רב של פעמים אל העד.

עוד נטען בכתב האישום, כי לאחר הגשת כתב האישום נגד אגבאריה, ב-12 באוקטובר, התקשר אבו הוידי לעד תביעה אחר בתיק, כאשר בידיו רשימת עדי התביעה, ואמר לו: "אתה פתחת על מרקו".
כאשר העד הכחיש העד את הדברים אמר לו אבו הוידי שיבדוק את העניין. כשבוע לאחר מכן נפגש אבו הוידי עם העד ואמר לו: "אתה בסדר".
עוד עולה מכתב האישום הנוכחי, כי ב-31 באוקטובר התקשר אגבאריה לעד נוסף שלוש פעמים וב-11 בנובמבר התקשר לעד אחר מספר פעמים.

לצד ההטרדות המיוחסות לשניים, התביעה טוענת כי אבו הוידי נעצר ב-13 בנובמבר סמוך לחצות בכביש 90, במחסום הכניסה לאילת, טאז נמצאו ברשותו סכין ואגרופן.
כתב האישום מייחס לאגבאריה עבירה של הטרדת עד, בעוד שאבו הוידי מואשם בשתי עבירות הטרדת עד ובשתי עבירות של החזקת סכין.

9,000 שקל במזומן כדי "לגמור את הסיפור" (אילוסטרציה)

התשתית הראייתית בתיק מתבססת על עדויות עדי התביעה, ושיחה מוקלטת בין חוקרת לבין אחד העדים, בה הביע את חששו וציין כי אינו ישן בלילה מחשש שיגיעו לביתו או שיפגעו בו, ולכן אינו רוצה למסור עדות.
כמו כן בתיק, תיעוד וידאו של פגישה עם אחד העדים שמסר את הכסף, פלט שיחות של אגבאריה מהכלא ופלט שיחות של אבו הוידי.
אגבאריה הכחיש בחקירתו שאיים על העדים וטען כי אחד מהם הוא שהציע לשלם בכדי לכפר על טעותו. בחקירה אחרת כשנשאל מדוע התקשר לעד, השיב: "לא יכולתי להתאפק. הוא פתח עליי, אני זרוק במעברים עכשיו, משלם כסף לעורך דין".
אבו הוידי מאשר מצדו כי שוחח עם עדי תביעה אך לדבריו אינו זוכר את תוכן השיחות. לדבריו הם אלו שהתקשרו אליו.
התביעה מציינת בבקשת מעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגד השניים, כי שחרורם עשוי להעמיד את הקורבנות בסכנה ממשית, כמו גם את ההליך המשפטי כולו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות