נהג אוטובוס נאשם בתקיפה ודריסה של נוסע שסירב לעטות מסיכה

שתף כתבה עם חברים

סרטון מראה כי הנהג קם מכיסאו מבלי שהרים את בלם היד, ירד מהאוטובוס, רץ לעבר הנוסע, היכה אותו באגרוף בראשו והפיל אותו – כל זאת כאשר האוטובוס ממשיך לנסוע. הוא הצליח לבלום את האוטובוס רק לאחר שהגלגל עלה על הנוסע ופצע אותו

video
בסרטון: תיעוד התקיפה והדריסה
לבית משפט השלום בירושלים הוגש כתב אישום נגד מגד עוויסאת (23), נהג אוטובוס של חברת "קווים", בטענה שתקף נוסע שסירב לעטות מסכת קורונה ודרס אותו.
לפי כתב האישום נגד עוויסאת, תושב מזרח ירושלים, ב-6 בינואר התפתח ויכוח בינו לבין תושב ביתר עילית, אחיו של חבר כנסת מוכר, שעלה לאוטובוס ללא מסכת קורונה. מכתב האישום עולה, כי הנהג סירב להסיע את הנוסע, וזה בתגובה "שלף" את הטלפון הנייד והחל לצלם את הנהג. בתגובה, הנהג חטף את הטלפון לנוסע, שביקש אותו בחזרה. לאחר שהנהג לא נענה, הוא חטף ממנו את הטלפון בכוח וירד מהאוטובוס.

סרטון שצולם על ידי מצלמת האוטובוס מראה כי הנהג קם מכיסאו מבלי שהרים את בלם היד, ירד מהאוטובוס, רץ לעבר הנוסע, היכה אותו באגרוף בראשו והפיל אותו – כל זאת כאשר האוטובוס ממשיך לנסוע.
מהסרטון עולה כי הנהג שב לאוטובוס ובלם אותו, רק אחרי שגלגל האוטובוס הקדמי ימני עלה על הנוסע, שנפצע ונגרמו לו שברים בצלעות.

הנהג נעצר על ידי המשטרה, נחקר ובסיום חקירה שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית. אתמול הגישה נגדו יחידת התביעות של משטרת מחוז ש"י כתב אישום המייחס לו תקיפה, סטייה מנתיב נסיעה תוך סיכון התנועה, נהיגה בחוסר זהירות וגרימת תאונת דרכים, נזק וחבלה (11 ינואר).

בדיון שהתקיים בבית המשפט טען סנגורו של הנאשם, עו"ד אייל סלמן, כי האירוע התחיל בגלל שהמתלונן סירב לעטות מסיכה כאשר עלה לאוטובוס, והנוסע הוא שתקף ראשון את הנהג. "אנו עדים לכך שהרבה נהגים מותקפים לאחרונה על ידי נוסעים", אמר הסנגור, "רואים בסרטון שהוא מושך את בלם החניה ובשל תקלה כלשהי בלם החניה לא נתפס כראוי, לא נעשה פה משהו שהופך אותו למסוכן לנהיגה".

השופט ביאלין אלעזר אמר בתום הדיון: "מדובר באירוע חמור ביותר שלמרבה המזל הסתיים כפי שהסתיים ולא באופן גרוע יותר. מעבר לכך, אציין שאף תקיפת המשיב באגרוף את המתלונן, יש בה כדי להעיד על דפוסי התנהגותו של המשיב". לכן הורה השופט על המשך מעצר הבית של הנאשם ופסילת רישיונו עד החלטה אחרת.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל אירוע אלימות ועושה הכל בכדי למצות את הדין עם אותם תוקפים במהירות ובנחישות.

זירת האירוע (צילום: איחוד הצלה)

באתר "פוסטה" דווח בעבר על תלונות נוסעים שזכו לקבל יחס מזלזל והותקפו מילולית ופיזית מנהגי אוטובוס, מה שמעלה את השאלה האם חברות התחבורה הציבורית מציבות רף נמוך בכל הקשור לקבלת נהגים לעבודה.
מחברת קווים נמסר בתגובה: "הנהג הושעה מתפקידו באופן מיידי לאחר התאונה. אתמול החברה קיבלה עדכון על סיום חקירת המשטרה והגשת כתב אישום כנגד נהג החברה. משהסתיימה חקירת המשטרה תשלים החברה בימים הקרובים את ההליך המשמעתי בעניינו של הנהג לרבות בחינת המשך העסקתו בהתאם להוראות הדין".
באשר לשאלת הקריטריונים של קבלה לעבודה, בחברה בחרו שלא להגיב.
עו"ד סלמן מסר בתגובה: "מרשי הינו אדם נורמטיבי לחלוטין ללא עבר פלילי, התנהגותו הלא ראויה של מרשי החלה בגלל הנוסע שבחר לעלות לאוטובוס ללא מסיכה תוך שמאיים על מרשי ומצלם אותו, אנו עדים לאחרונה למקרים רבים בהם מותקפים נהגי אוטובוסים על ידי נוסעים, הנהגים בסך הכל מבקשים להגן על בריאות הנוסעים באוטובוס. אכן מרשי שגה בתגובתו, אך אני מאמין שנמצא פתרון הולם עם רשויות התביעה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות