רו"ח ומזוהים עם ארגון פשע מנצרת חשודים בפרשת חשבוניות פיקטיביות

שתף כתבה עם חברים

תוצר נוסף של צוותי החקירה המשותפים של המשטרה ורשויות המס: רכוש בשווי 18 מיליון שקל הוקפא לחשודים, ביניהם קבלן מוכר ורואה חשבון מאזור נצרת-נוף הגליל

video
 בסרטון: הפשיטה על החשודים והמעצרים

בתום חקירה סמויה שארכה מספר חודשים סביב ארגון הפשע של סמיר בכרי מנצרת פשטו הבוקר שוטרי המחוז הצפוני בשיתוף חקירות מע"מ-חיפה והצפון על בתיהם של מספר חשודים תושבי נצרת, שנעצרו בחשד לעבירות הונאה, הלבנת הון ועבירות מס בהיקף מליוני שקלים (21 יוני).
החשודים, כולם תושבי נצרת ונוף הגליל בגילאים שונים, מזוהים כאמור עם ארגון הפשע שלפי המשטרה וגורמים בעיר מנהל למעשה את כל חיי המסחר בעיר.
בין העצורים, גם יועץ מס אשר סיפק שירותים לחשודים.

לפי החשד, החשודים סייעו לארגון הפשע להוציא חשבוניות פיקטיביות בהיקף כולל של מיליוני שקלים, לפי גורמים במשטרה החשודים הם עושי דברו של הארגון והעומדים בראשו.
במסגרת המעצרים נתפסו מספר פריטי נדל"ן ורכבי יוקרה בסכום העולה על 18 מיליון שקל, וכסף מזומן בהיקף של מאות אלפי שקלים.

בבקשות המעצר שהוגשו לבית משפט השלום בנצרת טענו חוקרי ימ"ר צפון ומע"מ, כי החשודים קשרו להפיץ חשבוניות פיקטיביות באמצעות החברות שבשליטתם, "ובכך צברו רכוש רב בהיקפים של מליוני שקלים".
בחודשים האחרונים הגבירו גופי האכיפה את הפעילות נגד רשתות של עברייני חברות פיקטיביות, בעיקר בחברה הערבית. המשטרה ויחידות רשות המסים מקימות יותר צוותי חקירה משותפים והעלו בבירור הילוך בתחום, שמזוהה כמנוע כלכלי של ארגוני הפשע. זאת, אחרי שדוחות של הרשות לאיסור הלבנת הון התריעו על היחלשות האכיפה בשנים האחרונות, על רקע מיעוט הקצאת משאבים ביחידות החוקרות. מעבר להחלטות של המשטרה והמשרד לבטחון פנים, לתנופה החדשה בחקירות נגד רשתות חשבוניות פיקטיביות תרמה גם הקמת בית משפט כלכלי בחיפה והרחבת בית המשפט הכלכלי בתל אביב.

החשוד המוכר בזירה העסקית מבין העצורים בפרשה הוא סאלח עאבד (37) מנצרת – יזם וקבלן בנייה שפועל בנצרת, עפולה ואזור הצפון. לפי צוות החקירה, עאבד שולט בחמש חברות באופן ישיר, ובחברות קש אחרות, באמצעותן הפיץ בשנים 2020 עד 2022 חשבוניות פיקטיביות וקיזז מיליוני שקלים מתשלומי המע"מ.
שני חשודים נוספים בהונאה אף הם מנצרת:
מוחמד ריאן (23).
רג'א חוסיין (26).
את שלושת החשודים מייצגים עורכי הדין ג'וליאן חדאד, מוסטפא חאלד וסאמר אבו אחמד.
עו"ד חדאד מסר ל"פוסטה" בתגובה למעצר: "מבלי להמעיט בחומרת העבירות, מדובר בחשדות לעבירות מס קלאסיות. חשדות מסוג זה מתאימים יותר להליכי ביקורת רגילים במשרדי רשות המסים האזרחיים, בכל אופן איני צופה התמשכות יתרה של ימי המעצר".
השופטת מיסא זועבי מבית משפט השלום בנצרת האריכה את מעצרם של שלושת החשודים עד יום ראשון (26 ביוני).

העצור הרביעי הוא רואה חשבון במקצועו, מחמוד אבו דובאי (61), תושב נוף הגליל.
בבקשת המעצר נטען כי הוא היה "הקונסיליירי" של הרשת העבריינית, "תוך פתיחת חברות פיקטיביות, מתן יעוץ מקצועי וסיוע כדי לעבור עבירות מע"מ, מס הכנסה והלבנת הון".
עו"ד דניאל וייס מהסנגוריה הציבורית אשר ייצג את החשוד אמר כי מדובר ב"רואה חשבון מזה שנים רבות אשר שירת אלפי לקוחות ופועל כדין". לדברי הסניגור, רו"ח אבו דובאי לא ביצע עבירות במודעות: "במסגרת עבודתו הוא קיבל חומר חשבונאי מחברות כאלו ואחרות, עבר על מסמכי ההכנסות וההוצאות והגיש דו"חות. אם החשבוניות והמסמכים שסופקו למשרדו הם מסמכים שאינם אותנטיים, זה לא בידיעתו ולא מעניינו".
גם מעצרו של רואה החשבון הוארך עד 26 יוני.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות