עשרות עצורים בטורען על רקע קטטה המונית שהסתיימה ברצח

שתף כתבה עם חברים

30 חשודים נחקרים בחשד למעורבות בקטטה האלימה שבה נהרג גבר בן 36, ככל הנראה על רקע סכסוך בין שתי משפחות בשל פיטוריו של אימאם המסגד ביום שישי שעבר

מעצרים בכפר טורעאן (צילום: משטרה)

כוחות גדולים של שוטרים פעלו בכפר טוראען לפנות בוקר (ראשון, 3.11) ועצרו 30 חשודים שנחקרים בתחנת משטרת כנא בחשד למעורבות בקטטה האלימה שבה נהרג גבר בן 36, ככל הנראה על רקע סכסוך בין שתי משפחות בשל פיטוריו של אימאם המסגד ביום שישי שעבר.

המהומות החלו ביום שישי (1.11) פרצה קטטה אלימה בכפר טורעאן. בשני מוקדים שונים במהלך הקטטה נורו זיקוקים בכינון ישיר, יודו אבנים, והוצתו פחי אשפה. שלושה גברים נפצעו, אחד מהם נפצע באורח אנוש ופונה לבית החולים פוריה שם נקבע מותו.

למקום הוזנקו כוחות משטרת גדולים ובזמן קצר השתלטו על הקטטה תוך שימוש באמצעים ופיזרו את האנשים מהמקום. במהלך פיזור ההמון התקבלה ההודעה על מותו של הפצוע. כוח משטרה נוסף עם מעבדת זיהוי פלילי, חוקרים ובלשים, איתר את זירת האירוע והחל באיסוף ממצאים. חקירת המוות הוטלה על היחידה המרכזית (ימ"ר) של משטרת מחוז צפון.

כוחות משטרה גדולים נשארו בכפר על מנת למנוע את המשך הסלמת הסכסוך ואיתור חשודים במעורבות באלימות. היום לפנות בוקר (ראשון, 3.11) פשטו עשרות שוטרים על בתיהם של חשודים במעורבות באלימות. עד כה נעצרו 30 חשודים שנחקרים בתחנת משטרת כנא. מהמשטרה נמסר כי צפויים מעצרים נוספים.

במסגרת הפעילויות המבוצעות בשבוע האחרון בכפר טוראן בוצעו עד כה 67 מעצרים. בין היתר נחשפה מעבדה ליצור מטענים מאולתרים, נתפסו מטענים מאולתרים ובקבוקי תבערה, נתפסו שני נשקים מסוג "קרלו", וסולק מצבור גדול של אבנים שהובאו לכפר מתוך מטרה להשליכם מגגות המבנים.

"שוטרי משטרת ישראל יפעלו בכל האמצעים והמישורים על מנת לאתר את אותם עבריינים אלימים ולמצות עימם את הדין", נמסר מהמשטרה, "בד בבד, משטרת ישראל קוראת לתושבים ולהנהגה המקומית לגלות אחריות, ולפעול באופן מיידי להרגעת הרוחות במטרה להשיב את השקט לכפר".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות