חשד: ביצעו עבירות מין בעובדות זרות שהעסיקו בניגוד לחוק

שתף כתבה עם חברים

מנכ"ל ובעל חברה המספקת שירותי אבטחה וניקיון עצור מזה כחודש בחשד כי הוא ושני עובדיו ביצעו עבירות מין בעובדות זרות, חלקן חירשות ואילמות, שהועסקו בחברה בניגוד לחוק. שני העובדים חשודים כי סיפקו למעסיק שלהם את הנשים תמורת אתנן שקיבלו

נועם לוי (צילום מתוך פייסבוק)
הותר חלקית לפרסום כי המשטרה עצרה שלושה תושבי מרכז הארץ בחשד לביצוע עבירות מין בעובדות זרות אותן העסיקו בניגוד לחוק.
בסוף חודש נובמבר האחרון התקבלה בתחנת ראשון לציון תלונה כנגד שלושה גברים ישראלים בחשד לביצוע עבירות מין בעובדות זרות, נתינות אוקראינה ורוסיה, אותן העסיקו בניגוד לחוק.
מהחקירה עלה חשד לפיו החשודים, מנכ"ל חברה לשירותי שמירה וניקיון ושני עובדיו, העסיקו עובדות זרות השוהות בישראל שלא כדין בניגוד לחוק וסחרו בהן לביצוע עבירות מין.

שלושת החשודים נעצרו בתום חקירה סמויה שהתנהלה במשטרת ראשון לציון במשך מספר שבועות וכללה האזנות סתר, גביית עדויות וראיות נוספות. מהחקירה עלה כי הקורבנות גויסו לעבוד כמנקות בחברה, שסיפקה גם שירותי ניקיון למספר בתי ספר בראשון לציון. בשלב מסוים, כך עולה מעדותן, הן התבקשו להגיע ולנקות את המשרדים שבהם ישב בעלי החברה. שם לפי החשד הוא ביצע בהן עבירות מין תוך ניצול מרות שכללו מעשים מגונים ובעילת הנשים – חלקן חירשות ואילמות.

החשודים – תושבי  הוד השרון, חולון וראשון לציון – בשנות הארבעים לחייהם, נעצרו בתאריך 25/12/19  ומעצרם הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בראשל"צ והשבוע אף קיבלה המשטרה את אישור היועמ"ש לבקש להאריך את מעצרם מעבר לשלושים הימים שמאפשר החוק. במסגרת המעצרים המשטרה  ערכה חיפושים במשרדי החברה בראשון לציון והחרימה מסמכים, מחשבים וטלפונים.

החשוד המרכזי הוא בעל ומנכ"ל חברה, נועם לוי (48) מהוד השרון, המספקת שירותי אבטחה וניקיון שונים ופועלת ברישיון של משרדי ממשלה רלוונטיים. עוד נעצרו שני עובדיו: פטר דוידוב וויצ'סלב נסטלצ'וק. 

המשטרה מייחסת לחשודים, כל אחד על פי חלקו, עבירות של סחר בבני אדם למטרת עבירות מין, בעילה בנוכחות אחרים, הלבנת הון, מעשים מגונים, קשירת קשר לפשע, שיבוש, כליאת שווא, קבלת דבר במרמה והעסקה שלא כדין.

מספר הקורבנות המדויק טרם נחשף. אולם, באחד הדיונים ציין נציג המשטרה כי נבדק חשד כי בין 6 ל – 15 נשים נפלו קורבן למעשים הפליליים של מי מהחשודים.  אולם, עד כה הטיחו בחקירה בחשודים רק כמה נשים בודדות בלבד. כאמור, עם חלקן בוצעו עימותים.

מעצרם של החשודים, שמיוצגים בין היתר על ידי עורכי הדין אורית חיון וירון לונדון, הוארך אתמול בשבעה ימים נוספים.  אולם, בערר שהגישו עורכי הדין חיון וכוכבי, המייצגים את דוידוב, בית המשפט המחוזי קיבל את עמדתם וקיצר הארכת מעצרו לשישה ימים.

 

בדיון שנערך היום בבית משפט השלום בראשל"צ האריך בית המשפט את צו איסור הפרסום על פרטי החקירה עד לתאריך 6/2/2020 והתיר את פרסום דבר קיומה של החקירה והחשדות וכן את שמותיהם של החשודים.

עו"ד ירון לונדון, המייצג את בעל החברה, מסר: "מרשי משתף פעולה עם החוקרים ומכחיש את כל החשדות נגדו".

עוה"ד אורית חיון ודין כוכבי ממשרדה, המייצגים אחד מעובדי החברה, מסרו: "הבוקר בית המשפט המחוזי קבע כי יש לאבחן בין החשודים וקיצר את תקופת מעצרו של מרשנו תוך שהנו קובע כי בסיומה של פעולת חקירה אחת נוספת אם לא תהיה התפתחות משמעותית הדבר יוביל לשחרורו"
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות