שנה מאסר לפיזיותרפיסט שביצע מעשים מגונים במטופלת

שתף כתבה עם חברים

הנאשם טען במהלך המשפט כי המתלוננת היא שביצעה בו מעשה מגונה. השופט חייב אותו גם לפצות את המטופלת ב-35 אלף שקל: "מעשים בזויים ומעוררי סלידה"

מעשה מגונה במהלך עיסוי רפואי? (אילוסטרציה: Savs מאתר Unsplash)

בית המשפט השלום בירושלים גזר 12 חודשי מאסר בפועל על הפיזיותרפיסט גלעד הולי-אור, אשר הורשע בביצוע מעשים מגונים במטופלת.

לפי כתב האישום נגד הנאשם, בשנת 2015 הוא עבד גם בקופת חולים, משם הופנתה אליו המתלוננת לסדרת טיפולים בכאבי גב מהם היא סובלת. באותה שנה, ב-8 במרס אחר הצהריים התקיים הטיפול בשישי בסדרה. מכתב האישום עולה כי בעת שהמטופלת שכבה על בטנה, הנאשם ביצע בה את המעשים. תחילה, כך נטען, היא קפאה ולא התנגדה, אולם בהמשך התנגדה, וכאשר מנקה דפק על דלת החדר – היא עזבה את החדר במהירות.

הולי-אור הורשע על ידי השופט ירון מינטקביץ בתום משפט הוכחות, שבמהלכו הכחיש את המיוחס לו וטען כי דווקא המתלוננת היתה זו שביצעה בו מעשה מגונה. התביעה ביקשה לקבוע מתחם ענישה של 10-12 חודשי מאסר, בעוד שהסנגור, עו"ד אריאל עטרי, ביקש לבטל את ההרשעה ולהטיל על הנאשם עבודות של"צ. לטענת הסנגור, מדובר במקרה אחד ב-26 שנות קריירה.

"הנאשם ניצל את העובדה שהמתלוננת שכבה על מיטת הטיפולים נתונה לשליטתו, והפך אותה לכלי למימוש יצריו ודחפיו. מדובר במעשים בזויים ומעוררי סלידה ושאט נפש, אשר חומרתם מתבטאת במספר מישורים", ציין השופט מינטקוביץ בגזר הדין.

מלבד מאסר בפועל, השופט גזר על הנאשם מאסר על תנאי וחייב אותו לפצות את המתלוננת ב-35 אלף שקל. הוא הוסיף כי לדעתו העונש שדרשה הפרקליטות קל מדי.

יש לציין כי בעקבות המקרה פוטר הנאשם מקופת חולים בה עבד, אולם המשיך לעבוד ולטפל באופן פרטי.

עו"ד שמוליק ברזילי מפרקליטות מחוז ירושלים מסר בתגובה לגזר הדין: "בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות לפיה ישנה חומרה יתרה בכך שהנאשם ניצל את עבודתו כפיזיותרפיסט על מנת לבצע מעשים מגונים במתלוננת, השוכבת במיטת הטיפולים ונתונה לשליטתו ומעל באמון שנתנה בו".

עו"ד עטרי מסר בתגובה: "הכרעת דינו של הנאשם – שגויה. ההרשעה מבוססת על פרשנות שגויה של בית המשפט למעשים שנעשו במסגרת טיפול רגיל, כפי שהעיד גם מומחה בעל שם בינלאומי במהלך המשפט וכפי שעלה משורה של פרסומים מקצועיים וסרטי הדרכה שהגשנו. בכוונתנו לערער על פסק הדין עד לזיכויו המוחלט של הנאשם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות