משגיח כשרות מצרפת חשוד בייבוא 28 ליטר של "סם האונס"

שתף כתבה עם חברים

המשגיח הודה כי הבריח סמים לישראל שלוש פעמים תמורת תשלום מהחשוד השני אשר הודה בשמונה משלוחים, אולם במשטרה טוענים כי מדובר במספר פעמים גדול יותר

המיכלים שנתפסו (צילום: משטרה)
שני גברים בשנות ה-40 לחייהם נעצרו כשברשותם 28 ליטרים של חומר GHB הידוע בכינויו גם כ"סם האונס".

בפעילות אכיפה יזומה שבוצעה על ידי המשטרה ורשות המכס, תחילה נעצר ביום שלישי (28.8) בנתב״ג יעקב פרנקפורט (46) כשבכליו מיכלים ובקבוקים שהכילו כמות עצומה של 28 ליטרים מהסם. בתשאול שנערך לו טען, בעודו רועד ומגמגם, כי מדובר במים מזוקקים. בהמשך מסר כי סבר שמדובר בחומר שנועד לניקוי גרפיטי.

בשלב מסוים החליט פרנקפורט לשתף פעולה עם המשטרה, ובהמשך העביר את הסמים, תוף שיתוף פעולה עם חוקרי ימ"ר ת"א, לחשוד השני בתיק – מנשה בן פורת (40) מתל אביב. בהקשר זה אפשר לציין, כי עד למתן גרסתו של פרנקפורט, החוקרים כלל לא ידעו על קיומו של בן פורת. בחקירה הם גילו גם שפרנקפורט המתגורר בארץ בירושלים, עובד כמשגיח כשרות בצרפת. 

נציג ימ"ר תל אביב, רס"ב גדי אבידן, אמר בדיון להארכת מעצרם של החשודים, כי פרנקפורט הציע לשתף פעולה עם המשטרה ולכן "הגיע במונית בליווי שוטרים סמויים לביתו של בן פורת, קיבל את החומר, ששילם לפרנקפורט 10,000 שקל ולקח לעצמו את החומר". עוד ציין נציג היחידה החוקרת: "הכמות וההתנהגות וכל התפאורה מעידים רק כי מדובר בסוחרי סמים וביבואני סמים שלא מהיום עשו זאת. גם בחקירת פרנקפורט מודה שהוא עשה זאת שלוש פעמים, אך בן פורת אמר כי עשה זאת שמונה פעמים". בהקשר לכך ציין החוקר, כי סביר שהייבוא נעשה עשרות פעמים, היות שלפרנקפורט ישנן אינספור נסיעות לפריז הלוך חזור". בהקשר לנסיעותיו הרבות טען פרנקפורט כי הן בהקשר לעבודתו ואינן קשורות לחשד הנוכחי.

לטענת המשטרה, בן פורת הודה בחקירה כי פרנקפורט הביא לו שמונה פעמים סמים מחו"ל. לדברי החוקר, הוא גם שילם לו בכל פעם על כל יבוא כזה כ-20 אלף שקל. בן פורת טען בחקירתו כי הוא מכור לסמים ומשתמש בהם על בסיס יום-יומי. כמו כן סיפר לחוקרים כי הוא מרוויח 300 עד 400 שקל לכל מכירה. פרנקפורט מצידו סיפר לחוקרים כי הסמים עלו לו 1,870 יורו, וציין כיצד והיכן רכש אותם. 

בימים הקרובים מתכוונים בימ"ר תל אביב לבדוק את מכשירי הטלפון הניידים של שני החשודים, בניסיון להבין בכמה הזדמנויות בדיוק הם ייבאו סמים ולמי מכרו אותם.

בתום הדיון, לאחר שסנגוריהם של השניים, עורכי הדין יוסי פרידמן ואייל אבולפיה, עתרו לשחרורם למעצר בית, השופטת סיגל רסלר זכאי הורתה על הארכת מעצרם עד 31 באוגוסט.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במעצרם של החשודים ותפיסת הכמות העצומה של חומר כה מסוכן, מנענו פגיעה באלפי קורבנות אונס פוטנציאליים. די בטפטוף טיפות ספורות של החומר המסוכן למשקה , כדי לטשטש חושיו של הקורבן ולבצע בו מעשי אונס אכזריים. אנו קוראים לציבור לגלות עירנות".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות