הנהג שדרס את הנער לחוקרים: "אתם מחפשים להפיל אותי, לא מדבר איתכם"

שתף כתבה עם חברים

הצעיר בן ה-23 החשוד בהריגה שוחרר למעצר בית אחרי שבוע. סנגורו: "לא אתייחס לפרטים שהודלפו מהחקירה"

 

נבדק בנשיפון, סירב לינשוף. אלי בר זכאי

אלי בר זכאי, הנהג החשוד בהריגה, שדרס את הנער אילון שלואמסלם בן ה-13 בתל אביב לפני כשבוע, שוחרר אתמול (5.8) למעצר בית.

פרקליטו החדש, עו"ד אורי קינן: "בשלב זה, כשטרם הסתיימה החקירה וטרם הוגש כתב אישום, אני לא אתייחס לפרטים שהודלפו מהחקירה. אוכל להתייחס לאחר שאלמד את חומרי החקירה".

בלילה שבין חמישי לשישי ה-27 ביולי, ב-1 בלילה ובדרך לבילוי, נהג בר זכאי בן ה-23 ברכב פורד ברחוב שי עגנון בתל אביב. בעיקול החד לרחוב אבן גבירול, סטה במהירות גבוהה ימינה, עלה על המדרכה ודרס את שני הנערים שעל המדרכה. אילון נהרג, וחברו נפצע קשה. בוחן התנועה של משטרת תל אביב לא מצא סימני בלימה לפני מקום הדריסה, מה שחיזק את ההערכה כי בר זכאי נהג במהירות גבוהה של מעל 100 קמ"ש בקטע בו המהירות המותרת היא 50 קמ"ש.

בשטח נערכה לבר זכאי בדיקת נשיפון, בה נמצא כי הוא תחת השפעת אלכוהול לכאורה – 620 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף. אולם בדיקת בנשיפון מהווה רק אינדיקציה וכלי סינון בנוגע לחשד לשכרות עבור שוטרים בשטח, והיא אינה קבילה בבית משפט. לצורך קביעה מדויקת, נדרש בר זכאי לעבור בדיקת ינשוף, מכשיר מורכב יותר, וכן בדיקות דם, אלא שהוא סירב.

עו"ד אורי קינן

בר זכאי לא שיתף פעולה גם לאחר מכן בחקירה, ולא מסר גרסה על נסיבות התאונה, לבד מטענה כי הכביש היה רטוב מחומר כלשהו ולכן איבד שליטה. חבר שהיה אצלו בבית לפני האירוע מסר למשטרה כי הם שתו וודקה לפני שיצאו, אולם בר זכאי הכחיש בעימות את הטענה. הסנגור הקודם בתיק, עו"ד אילון אורון, שליווה אותו בימי המעצר הראשונים בלבד, אמר בבית המשפט בשבוע שעבר: "כשהוא הבין שהמטרה היא להכשיל אותו, הוא אמר 'כרגע אני לא מדבר אתכם כי אתם מחפשים להפיל אותי, ואני מסרתי גרסה מלאה'. לכן הוא שומר על זכות השתיקה, כדי שלא יתקבלו מפיו הודעות שהוא לא התכוון".

אתמול, עם שחרורו מהמעצר, כשהוא מלווה בסנגורו עו"ד קינן, מסר בר זכאי הצהרה קצרה לתקשורת כשעיניו מושפלות. הוא ביקש להביע חרטה וצער. "ליבי עם המשפחה וההורים היקרים. מברך אותם שבעזרת השם, הקדוש ברוך הוא יתן להם כוח ושלא ידעו עוד צער".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות