צעירים מבסמת טבעון נעצרו בחשד לירי באזור מגורים

שתף כתבה עם חברים

המשטרה טענה כי תחמושת נמצאה בחיפוש אצל הצעירים אבל הסנגור כפר וטען כי אין כל ראייה לאמל"ח, באירוע ירי אחר, מסוק שהוקפץ דווקא סיפק אליבי לחשוד שנעצר על הקרקע

נעצרו בעקבות חשד לירי (אילוסטרציה)

ביום שישי האחרון אחרי חצות הלילה, נורו מספר יריות בבסמת טבעון (1 יולי).
בעקבות הירי, התקבל דיווח במשטרה ולמקום הגיעו כוחות משטרה ועצרו 3 בגירים וקטין אחד, ארבעתם קרובי משפחה מבסמת טבעון.
במשטרה טענו כי הם ביצעו ירי באוויר, ובהמשך נעצרו על ידי תחנת זבולון ונחקרו בחשד לירי, קשירת קשר לפשע והחזקת נשק ותחמושת.

המשטרה טענה כי בחיפוש נמצאה אצלם תחמושת, והירי בוצע באוויר באזור מגורים עם סכנה לעוברי אורח, אך לא נגרם נזק ולא נפגעים.
עורך דינם של החשודים, עו"ד איהאב זובידאת, טען כי לא היו דברים מעולם: נשק לא נתפס, לא הייתה ראיה טכנולוגית ולא פורנזית שקושרת אותם ואף אין דוחות צפייה בזירת האירוע.
השופט אייל דורון קיבל את טענותיו של עורך הדין איהאב זבידאת, קבע בהחלטה שיש חשד סביר אבל ברמה נמוכה.
בהתאם לכך, השופט הורה על שחרורם בתנאים מגבילים.

עו"ד זובידאת מסר ל"פוסטה" בתגובה: "מרשיי נעצרו על ידי השוטרים בחשד לירי החזקת נשק ותחמושת, כאשר נשק לא נתפס ואין כל ראיה בילוגית או פורנזית שקושרת אותם. מדובר בחשד ערטילאי, אין לו כל בסיס ראייתי ואם מתקיים חשד סביר, מדובר בחשד סביר ברמה נמוכה, בתום הדיון בית המשפט קיבל את טיעוניי והורה על שחרור הלקוחות שלי בתנאים מגבילים".

 

באירוע דומה אחר, מספר ימים קודם לכן, נעצר צעיר מהכפר מספר שעות לאחר שבוצע ירי מנשק חם אשר גרם לפציעה של מקומי (26 יוני).
במהלך המצוד אחר מבצע הירי הוקפץ מסוק של המשטרה, והסנגור עו"ד תומר נוה טען בבית המשפט, כי דווקא ממצאי המסוק מלמדים שמרשו אינו קשור, "למזלנו התיעוד האווירי מראה את מרשי מהרגע שהוא יצא מהבית ועד הרגע שהוא נעצר, מדובר באדם שנעצר על בסיס מידע מודיעיני בלבד של בעל אינטרס…".
שופט המעצרים, צבי כוחן, אימץ את גרסת הסנגור והורה על שחרור החשוד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות