כנס אילת 2022 – המפכ"ל: להחזיר למשטרה את תוכנת המעקב פגסוס

שתף כתבה עם חברים

שבתאי רוצה גם "גיוס של 5,000 שוטרים חדשים ותוספת חמישה מיליארד שקלים"

המפכ"ל קובי שבתאי בכנס לשכת עורכי הדין באילת (צילום: פוסטה)

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי, אחד הדוברים בכנס לשכת עורכי הדין באילת, מתייחס (23 מאי) למצב המשטרה בשנת 2022 ולא חוסך מהמסרים אותם כבר העביר לאחרונה גם בפומבי למקבלי ההחלטות. "במשטרת ישראל נדרשת השקעה גדולה – גיוס של 5,000 שוטרים חדשים ותוספת חמישה מיליארד שקלים", אמר המפכ"ל, "לא הכל השגנו אך היום יש הבנה טובה יותר של מקבלי ההחלטות שיש לחזק את משטרת ישראל העומדת בחזית מול הטרור ולמיגור הפשיעה שפוגעת באיכות החיים של מדינת ישראלשמבקשת לפגוע בנפשםגופםרכושם וכספם של האזרחים".

שבתאי ציין כי מתחילת השנה נרשמה עלייה של 42 אחוז בעצורים בארועי יריעלייה של 15 אחוז בעצורים בעבירות נשק, עלייה של 47 אחוז בתפיסות נשק עם כ-900 כלי נשק שנתפסו ב-2022, "כל אחד מהם היה יכול לגרום לעוד קרבן רצח.

"גם בעבירות סחיטת דמי חסות – עלייה של 90 אחוז בהגשת כתבי אישוםאלו הן עבירות עליהן הכרזנו מלחמת חורמה. המטרה חיזוק משילות בכל המגזרים מעצרים נרחבים של פורעים. זו גם אותה משילות שהביאה אותנו להמליץ על קיום מצעד הדגלים בירושלים גם השנהמשטרת ישראל תאפשר לכולם את חופש הפולחן המחאה והביטוי".

שבתאי קרא להחזיר למשטרה את תוכנת המעקב והאזנת הסתר של פגסוסשהשימוש בה הושעה אחרי פרסום תחקיר "כלכליסט"עד לסיום בדיקת היועצת המשפטית. לדברי רנ"צ שבתאי, "משטרת ישראל חייבת כלים טכנולוגיים מתקדמיםבעידן הנוכחי ללא הכלים הללו אנו עיוורים בהמון תחומיםהחזרת הכלים האלו תחת פיקוח ובקרה הכרחיתאל מול עבריינים שהופכים יותר ויותר מתוחכמים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות