הממשלה אישרה הקמת בתי משפט קהילתיים חדשים

שתף כתבה עם חברים

במסגרת אימוץ המלצות הצוות לבחינת חלופת עונשי מאסר שהביא סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער, הוחלט (22 מאי) על הרחבתם של בתי המשפט הקהילתיים בישראל, בין היתר, בתי משפט קהילתיים חדשיםכאלה  יוקמו עוד השנה (שנת 2022) בעכו ובכפר סבא.

בירושלים יורחב בית המשפט הקהילתי באופן כזה שיגדיל ב-50% את כמות התיקים שיטופלו בבית משפט זה. במהלך 2023-2024 יוקמו בתי משפט נוספים בחדרה, נתניה, טבריה, קריית שמונה, בית שמש, אשקלון וראשון לציון. כמו כן, תורחב בשנים אלו פעילותם של בתי המשפט הקיימים.

תכלית ההפניה של נאשמים לבית משפט קהילתי היא לשקמם, למנוע הישנות ביצוע עבירות ולמנוע את תופעת ״הדלת המסתובבת״ הבאה לידי ביטוי במאסרים חוזרים ונשנים. כמו כן, במסגרת ההחלטה, אושרו ההמלצות לחלופות לעונש המאסר. ההחלטה מבקשת לצמצם את השימוש בעונשי מאסר בבתי הכלא בעבירות קלות באמצעות שימוש בחלופת מאסר.

ההחלטה גובשה בעקבות המלצות הצוות הבין משרדי לבחינת חלופות לעונש המאסר בראשות המשנה ליועצת המשפטית לממשלה (משפט פלילי), עו״ד עמית מררי. בדיון הובהר על ידי שר המשפטים כי לא מדובר בפשיעה החמורה, עליה צריכה להיות ענישה חמורה ומרתיעה. כמו כן, עמד שר המשפטים בדיון על הצורך להגדיל את היקף מקומות הכליאה בישראל בראיה מיידית ובראיה עתידית.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות