סוחרי הקוקאין חסכו מזמנו של בית המשפט

שתף כתבה עם חברים

38-52 חודשי מאסר לשלושה שהואשמו במכירת 150 גרם קוקאין לסוכן הסמוי וסגרו עסקאות טיעון עם התביעה תוך תיקון כמויות הסמים

הסוכן הסמוי קנה קוקאין בעשרות אלפי שקלים (אילוסטרציה: FREEPIK)

הסדר טיעון לשלושה מהנאשמים במכירת עשרות גרם קוקאין לסוכן סמוי: עדי ג'אבר (26) מתל אביב, ועבד חאג' יחיא (28) ואנס מצארוה (27) מטייבה, הודו והורשעו בשני אישומים של סחר בקוקאין, לאחר משא ומתן בין הפרקליטות לבין סנגוריהם – עורכי הדין כרמל בתו, אתנה אדרי וזאב וישניא.

הנאשמים נעצרו במבצע שנערך בספטמבר אשתקד, שבו נעצרו קרוב ל-30 חשודים בתום פעילות סוכן סמוי שהופעל על ידי משטרת מחוז תל אביב.  תחילה הם הואשמו במכירה של 150 גרם קוקאין. אולם, במסגרת תיקון כתב האישום הופחתה כמות הסמים. השלושה הורשעו בשני אישומים: מכירת 60 גרם קוקאין תמורת 38 אלף שקל ומכירת 40 גרם תמורת 19 אלף שקל. חאג' יחיא הורשע גם באספקת סם לצריכה עצמית. ג'אבר צירף במסגרת ההסדר תיק נוסף של עבירות סמים, שבו בין היתר הורשע בארבע עבירות סחר.

עו"ד אתנה אדרי

לפי ההסדר, על ג'אבר שמיוצג על ידי עו"ד בתו, הוטלו 52 חודשי מאסר. על חאג' יחיא, שמיוצג על ידי עו"ד אדרי, נגזרו 38 חודשי מאסר. על מצארוה, שמיוצג על ידי עו"ד וישניא, נגזרו 44 חודשי מאסר, תוך הפעלת מאסר על תנאי. על שלושת הנאשמים הוטלו מאסרים מותנים וקנס בסך 19 אלף שקל.

לאחר הצגת ההסדר בפני בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט בני שגיא קבע כי "ההסדר משקף באופן ראוי את כלל הנתונים הרלוונטיים לענישה… יש משקל של ממש להודאת הנאשמים וחסכון בזמן ציבורי בתיקי סוכן, שכן יש בהודאה כדי לחסוך מעדות הסוכן".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות