חשבת חברת שלטי הפרסום "מקסימדיה" נאשמת בגניבת חמישה מיליון שקל

שתף כתבה עם חברים

מנהלת החשבונות זייפה לכאורה תשלומים לספקים ולעובדים במשך שבע שנים, והעבירה את הכסף לחשבונותיה. במסגרת הסדר פיצויים אזרחי, הוסכם כי החברה תמכור את דירתה של העובדת לשעבר

אילוסטרציה: William Iven מאתר Unsplash

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית משפט המחוזי כתב אישום נגד רונית שמש (53) מבת ים, מי שהיתה מנהלת חשבונות וחשבת שכר בחברת "מקסימדיה פרסום חוצות" ונאשמת בגניבת חמישה מיליון שקלים מהחברה, תוך עבירות זיוף, מרמה, הלבנת הון ועבירות מס.

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עומרי גיל, עולה כי שמש עבדה בחברה משך תשע שנים, ומתוקף תפקידה הייתה אחראית על תשלום משכורות, תשלום לספקים וניהול חשבון הבנק של החברה. לפי כתב האישום, החל משנת 2013 ובמשך שבע שנים, גנבה שמש עשרות אלפי שקלים מכספי החברה בכל חודש, על ידי ביצוע פעולות כוזבות במערכת הנהלת החשבונות של החברה.

לפי הנטען, שמש ביצעה העברות בנקאיות מחשבון החברה לחשבונות בנק שבבעלותה במסווה של תשלום שכר לעובדים ולספקים. שמש בחרה במכוון לכאורה בספקים שאינם פעילים, אשר עבדו בעבר עם החברה. במקביל, היא הזינה לכאורה במערכת הנהלת החשבונות חשבוניות פיקטיביות של אותם ספקים, בכדי שחשבונם מול החברה יתאזן ויעמוד במערכת הנהלת החשבונות של החברה על אפס.

העניין הסתבך מבחינתה בעקבות ביקורת שערכה רשות המסים אצל חלק מהספקים, אשר לא שילמו מס הכנסה בגין אותן חשבוניות שלא ידעו על קיומן. אותם ספקים פנו אל הנאשמת ואמרו לה כי באותה שנה הם לא ביצעו עבודה או קיבלו תשלום מהחברה.

לפי כתב האישום, בתגובה ענתה שמש לאותם ספקים שמדובר בטעות, וכן הודיעה לרשות המסים כי הם מוזמנים לפנות אליה לבירור העניין. במכתב ציינה שמש את פרטיה ומספר הטלפון הפרטי שלה, ולא את פרטי החברה כפי שנהוג, וזאת על מנת לוודא שרשויות המס יפנו אליה ולא אל עובד אחר בחברה, וכך לא ייחשפו פעולותיה.

על פי כתב האישום, באמצעות ההונאה לכאורה, הוסיפה החשבת בכל שנה כ-700 אלף שקל למשכורתה, ובסך הכל העבירה לחשבונות הבנק שלה חמישה מיליון שקלים וביצעה הלבנת הון בסכום דומה.

בחודש דצמבר האחרון נחתם הסכם פשרה בעניין הפיצויים שתשלם שמש למעסיקיה, בעקבות תביעה אזרחית שהגישה החברה נגדה. בהסכם, שאושר על ידי בית המשפט וקיבל תוקף של פסק דין, נקבע כי שמש תעביר לחברה מיליון שקל מחשבונות הבנק שלה וממכירת רכבה, וכי דירתה בראשון לציון תימכר על ידי החברה. זאת בנוסף לסכומים שנגבו ממנה בעבר.

סנגורה של שמש, עו"ד אמיר מורשתי, מסר בתגובה כי ילמד את כתב האישום ויגיב בבית המשפט. לדבריו, במסגרת ההליכים האזרחיים והסכם הפיצויים, הצהירה החברה כי אין לה עניין בהליך הפלילי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות