שחרור מוקדם לאסיר שהיכה קשות נהג רכב בכביש

שתף כתבה עם חברים

בעקבות טיפולים שעבר והתנהגותו הטובה, השתכנעו בוועדת השחרורים להקל ולקצר את עונשו של בן 29 בשליש

(אילוסטרציה: chuttersnap מאתר Unsplash)

ועדת השחרורים של כלא אלה הורתה על שחרור מוקדם לתושב אבו סנאן שריצה מאסר בתיק אלימות.
הנאשם, כבן 29, הורשע בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בצוותא ומעשה פזיזות ורשלנות בצוותא. מעובדות כתב האישום עולה כי בעת שנהג ברכב, ניסה לעקוף את רכבו של הקורבן ללא הצלחה תוך שהוא נוסע על שטח הפרדה.

אולם, לאחר שלא הצליח, עקב אחרי רכבו של הקורבן, קילל אותו, ירק לעבר רכבו ותוך כדי ביצע עבירות תנועה. בשלב מסוים הנאשם יצא מרכבו עם אחיו שהיה עמו, השניים רצו לעבר רכבו של הקורבן, היכו אותו נמרצות ובעוצמה רבה בפניו, והכל לעיני אשתו וילדיו. לאחר הרשעתו, הוטלו עליו שנתיים מאסר והוא חויב לשלם פיצוי בסך 20 אלף שקלים לנפגע.

הסנגורית שלו, עו"ד אליז קסנטיני, הגישה בקשה לשחרורו המוקדם. גורמי שב"ס העידו כי הנאשם לא הסתבך בעבירות משמעת במהלך מאסרו, הביע חרטה על מעשיו ולקח אחריות. כמו כן, במהלך מאסרו שולב בהליכים טיפוליים שונים. לאור כך, ולאחר התלבטות רבה, גם המדינה לא התנגדה לשחרורו המוקדם.

עו"ד אליז קסנטיני

עו"ד קסנטיני הדגישה בטיעוניה בפני חברי הועדה את ההליך הטיפולי שעבר האסיר. גם האסיר עצמו שב לקח אחריות על מעשיו, הביע חרטה והודה על ההזדמנות שניתנה לו.

בתום הדיון, חברי הועדה משה מכליס, מאיר כהן וענת זליג קיבלו את בקשת האסיר והורו על קיצור של כשליש ושחרורו על פי התנאים שנקבעו לו  על ידי הרשות לשיקום האסיר בעוד כשבועיים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות