שודד דירת הימורים הורשע ברצח למרות שלא דקר את הקורבן

שתף כתבה עם חברים

ראדי דאהר הופלל על ידי שותפו לשוד ששימש נהג מילוט * הוא הכחיש אך "נפל" בפני מדובב בתאו * על אף שלא ביצע את הדקירה עצמה הוא הורשע השבוע ברצח * הדוקר עדיין לא אותר

דירת הימורים (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

מאסר עולם הושת (5 ינואר) על ראדי דאהר בן 25 מהכפר יפיע, אשר הופלל על ידי נהג המילוט והכחיש את המיוחס לו אבל "נפל" עם מדובב בתא המעצר והורשע ברצח, למרות שלא היה זה שדקר את המנוח. הרוצח בפועל לא אותר עד היום.

המקרה אירע בלילה שבין 4 ל 5 בינואר 2018 כאשר במשך מספר שנים התנהלה דירת הימורים בכפר יפיע שאליה נהגו להגיע מהמרים רבים ולהמר על סכומי כסף גדולים. הדירה עצמה שייכת לאחד מקרובי משפחתו של עאמר זעאתרה, חברו של דאהר. זעאתרה, תושב יפיע בעצמו, נהג לצפות בהימורים המתקיימים בדירה והוקסם מסכומי הכסף הגדולים שהסתובבו בה. הוא סיפר על המקום לשניים מחבריו ויחד, השלושה החליטו לשדוד את הדירה.

לפי כתב האישום שהוגש נגד זעאתרה ונגד דאהר, הם סיכמו כי רכבו של זעאתרה ישמש כרכב מילוט מהשוד וזעאתרה יהיה זה שינהג, בעוד שראדי והחבר הנוסף ייכנסו פנימה וישדדו את המהמרים באיומי סכין. התכנית יצאה לפועל כאשר שלושת השודדים נערכו בדירתו של דאהר לביצוע השוד כאשר דאהר לבש חרמונית והצטייד בסכין גדולה ובגז מדמיע בעוד שחבר אחר בשם כרם, לבש מעיל והצטייד אף הוא בסכין גדולה לאחר מכן כיסו את פניהם.

השלושה פירקו את לוחית הזיהוי האחורית של הרכב ונסעו לדירת ההימורים. סמוך לדירה, כרם ודאהר ירדו מהרכב חמושים בסכינים ובגז מדמיע ופרצו פנימה כשזעאתרה המתין להם ברכב. הם הפתיעו את המהמרים שישבו סביב שולחן ודאהר ניגש לאחד השחקנים שישב קרוב לדלת הכניסה בדירה והצמיד סכין לגרונו, בעוד שכרם נעמד לצד מהמר אחר – סאמר עואד. הם צעקו למהמרים לא לזוז ודרשו את הכסף, אחד השחקנים ניסה להרחיק את הסכין מגרונו ובתגובה דאהר ריסס לעברו גז מדמיע וחתך אותו עמוק בכף ידו בסכין.

המהמר עואד, נעמד על רגליו וכרם דקר אותו פעם אחת בפלג גופו העליון. מיד לאחר מכן נמלטו השניים מהדירה לעבר הרכב והשלושה נסעו לשטח פתוח בשכונה המערבית ביפיע שם שרפו את הבגדים ששימשו אותם לביצוע העבירות והעלימו את הסכינים והגז מדמיע. המהמר עואד נפצע קשה מהדקירה והובהל לבית החולים האנגלי בנצרת שם נקבע מותו כתוצאה מאיבוד דם. זעאתרה שנעצר ראשון הכחיש את המיוחס לו ובהמשך הודה בחלקו והפליל את השניים האחרים. כרם שעקבותיו נעלמו, מוגדר כמבוקש עד היום.

דאהר הכחיש את מעורבותו בחקירתו והציג טענת אליבי לפיה בזמן בשוד והרצח שהה בביתו – דברים שלטענתו לא נבדקו על ידי המשטרה ואולם בהמשך הוא "נפל" בתרגיל חקירה והודה במיוחס לו בפני מדובב בתא המעצר תוך שהוא מוסר לו פרטים מוכמנים. למרות זאת, המשיך דאהר לאחר מכן בבית המשפט לכפור במיוחס לו. עד התביעה המרכזי זעאתרה חזר בו בעדותו בבית המשפט והוכרז "עד עוין" תוך שטען כי חוקריו השתמשו בדרכי חקירה פסולים.

המאשימה עתרה למתחם עונש הנע בין מאסר עולם ועוד ארבע שנות מאסר לבין מאסר עולם חובה ושבע שנות מאסר. עוד טענה כי הנאשם לא הודה ולא נטל אחריות על מעשיו, דבר המצדיק קבלת עונש ראוי כולל קנס כספי ופיצוי מקסימלי.

השופטת יפעת שטרית

עורך הדין אריה ברוך, שייצג את הנאשם, אמר בטיעונים לעונש כי על בית המשפט לתור אחר הייסוד הנפשי של מבצע הדקירה בפועל (הם טענו כי מבצע הדיקרה בפועל הינו קטין כך שלנאשם לא הייתה כוונה לקטול את המנוח), והמבצע העיקרי טרם נעצר ולא ברורה מידת אשמו. ההגנה ביקשה מתחם ענישה עד 20 שנות מאסר וכי הוא נעדר עבר פלילי.

בית המשפט המחוזי בנצרת, בפני השופטים אסתר הלמן אב"ד, יפעת שיטרית וסאאב דבור, גזר כאמור את דינו של דאהר. הוא ירצה מאסר עולם ובנוסף ישלם פיצויים על סך של 258 אלף שקלים לזכות אלמנתו של המנוח וילדיה. כמו כן, הושתו עליו עונשים על תנאי של 12 חודשים ו 6 חודשים באם יעבור עבירות של פשע או עוון בהתאמה.

עורך הדין ברוך אמר "לומדים את גזר הדין. לנו נראה כי הכרעת הדין וגזר הדין מחייבים ערעור לבית המשפט העליון. הדבר נתון לשיקול דעת של הנאשם".

עו"ד תמי אולמן שייצגה את משפחת הנרצח: "משפחת המנוח שבעת רצון מהתוצאה. מאידך, אחד החשודים נמלט מאז האירוע, ועד היום לא נתפש, למגינת ליבם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות