רצח יאשיהו בלום: הצעה לעסקת סמים התפתחה לדקירות קטלניות

שתף כתבה עם חברים

לפי כתב האישום שהוגש למחוזי מרכז: אסף ברגיג (18) ביצע את הרצח באמצעות סכין מטבח שנמצאה במסלול הבריחה של הנאשמים ותואמת סט סכינים ממטבח ביתו * חברו נאשם שעודד: "תדקור אותו, תדקור אותו" * כתב אישום נגד המעורבים האחרים בקטטה הוגש לבית משפט שלום

הרצח תועד במצלמות האבטחה ממרחק ובחשכה

בכתב אישום שהגישה לבית המשפט המחוזי מרכז, פרקליטות המחוז מייחסת לאסף ברגיג (18) את הרצח בפועל של יאשיהו בלום בחוף הים "4 על 4" בראשון לציון. לברגיג מיוחסות גם עבירות תקיפה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט.
מלבד ברגיג, לבית המשפט המחוזי הוגש כתב אישום גם נגד יובל ברהה (21), לו מיוחסות עבירות תקיפה בנסיבות מחמירות, שידול לחבלה חמורה בנסיבות מחמירות וסיוע לאחר מעשה.

לבית משפט השלום בראשון לציון הוגש כתב אישום נגד חן דסה (19), ווסאם בדר (21), מור צרפתי (25) וקטין בן 17. לנאשמים מיוחסות עבירות תקיפה בנסיבות מחמירות בצוותא, החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית ושיבוש מהלכי משפט – כל אחד לפי חלקו.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד רועי לוס בתום חקירת ימ"ר מרכז עולה, כי אחר חצות ב-8 באוגוסט נהגה אחת המעורבות בתיק ברכב שברולט קרוז בלוד ואספה את ברגיג, ברהה והקטין לצורך בילוי משותף עם חברים נוספים. הפרקליטות טוענת כי בשלב מסוים פנה ברגיג לקטין בנוכחות הצעירה וברהה, ואמר לו שהביא סכין, בעוד שברגיג עצמו נשא סכין מטבח.

לפי הפרקליטות, ברגיג וברהה בילו בסמוך לחוף ירושלים בטיילת בתל אביב יחד עם דסה, בדר, צרפתי והקטין, וכן עם שלוש בנות. בסביבות השעה 2:30 אחר חצות הגיעה החבורה לחוף "4 על 4" בשברולט וברכב מזדה 3 של אחת הצעירות. נטען כי החבורה החנתה את כלי הרכב בחניון הצמוד לחוף ויצאו לבלות. בהמשך חזרו לחניון.

נאשם מספר 1. אסף ברגיג (פייסבוק)

הפרקליטות מוסיפה וטוענת כי באותה עת חנה בסמוך למזדה רכב טויוטה בו ישב בלום. סמוך לטויוטה עמדו שלושה מחבריו ועישנו.
מכתב האישום עולה כי דסה, בדר ושתיים מהצעירות נכנסו לרכב המזדה. נטען כי כאשר דסה כבר ישב ברכב, הוא שאל את אחד מחבריו של בלום האם הם מעוניינים לרכוש סמים. חברו של בלום, כך נטען, השיב בשלילה והמשיך בסוג של התרסה: "ואם הייתי סמוי?!".
דסה, לפי האישום, השיב שאינו חושש משוטרים והוסיף כי הוא "מז*** אותם". על כך ענה חברו של בלום: "אני דווקא חושב שהשוטרים עושים עבודה טובה".

השיחה לא הסתיימה כך, נטען, בתגובה לדברים דסה אמר לחברו של בלום: "אתה רוצה כאפה?!". מיד לאחר מכן, לפי האישום, הוא יצא מהמזדה והיכה חבר אחר של בלום בראשו. מכתב האישום עולה כי בשלב זה בדר יצא אחרי דסה, ובמקביל צרפתי והקטין יצאו מהשברולט, הצטרפו לשניים ונעמדו בסמוך למזדה ולטויוטה.
בכתב האישום נטען כי הנאשמים וחבריהם תקפו את חבריו של בלום במכות ובעיטות. שניות ספורות לאחר מכן נמלטו שניים מהחברים מהמקום. בשלב זה יצא בלום מההרכב, בעוד שחברו השלישי נמלט אף הוא.

הסכין ששימשה לרצח נזרקה מהרכב תוך כדי נסיעה ונמצאה במסלול הבריחה

בלום, טוענת הפרקליטות, נותר לבדו במקום יחד עם הנאשמים וחבריהם. ברגיג, לפי האישום, התקרב לבלום בעוד שברהה מעודד: "תדקור אותו, תדקור אותו". מכתב האישום עולה כי ברגיג שלף את הסכין ודקר את בלום שש דקירות, לפחות שתיים מהן היו קטלניות. בלום נמלט למרחק של כ-35 מטר, קרס והתמוטט. כוחות הצלה שהגיעו למקום פינו אותו לבית החולים, שם נקבע מותו.

לפי כתב האישום, לאחר האירוע נכנסו הנאשמים לכלי הרכב ונמלטו מהמקום יחד עם הבנות. ברהה רץ למחסום האלקטרוני ביציאה מהחניון והרים אותו בכוח כדי לאפשר לכלי רכב להימלט מהחניון ללא עיכובים. במהלך הנסיעה מהחוף לביתם, כך נטען, הקטין הורה לברגיג לזרוק את הסכין, והוא עשה זאת.

הנרצח, יאשיהו בלום ז"ל

התשתית הראייתית נגד הנאשמים מתבססת על צילומי אבטחה שתיעדו את האירוע ממרחק ובחשכה. בתיק גם צילומים ממצלמות נוספות המלמדות על פרטי לבוש של המעורבים, ועדויות ואמירות של המעורבים והצעירות. כמו כן, הסכין שעליה נמצא דמו של בלום מתאימה לסט סכינים שנתפסו בביתו של ברגיג.
מלבד כתב האישום, הפרקליטות מבקשת להאריך עד תום ההליכים את מעצרם של הנאשמים. מהבקשה עולה כי באמתחתו של ברהה שלוש הרשעות קודמות בעבירות רכוש ואלימות, הוא אף ריצה 35 חודשי מאסר ותלוי נגדו מאסר על תנאי.

הנאשמים מיוצגים על ידי עורכי הדין משה יוחאי, עמיחי ימין, איתי בן נון, עאבד אבו עאמר, עידן שני, קטי צווטקוב, אסנת מוליארסקי ושוקרי אבו טביק. החשודות ששוחררו יוצגו על ידי עורכי הדין מעיין חיימוביץ', עמית שלף וערן אמרני יחד עם עופר קופרמן. 

תגובות

עורכי הדין משה יוחאי ועמיחי ימין, המייצגים את ברגיג, מסרו: "הנאשם מכחיש כי דקר את המנוח הנאשם מסר גרסה כי נכח בארוע אך לא עשה שימוש בסכין לצערנו משטרת ישראל לא בדקה היטב את גרסתו של הנאשם ובבית המשפט אנו נעלה את טענותינו".

עו"ד קטי צווטקוב, המייצגת את הנאשם דסה, מסרה: "כעולה מכתב האישום שהוגש נגד מרשי היום הוא אינו קשור לגרימת מותו של המנוח".

עו"ד שוקרי אבו טביק המייצג את הקטין: "נגד הלקוח אותו אנו מייצגים הוגש היום כתב אישום בגין עבירות של שיבוש מהלכי משפט ותקיפה בצוותא חדא. איננו ממעיטים מחומרת העבירות ואולם חלקו של מרשי בקטטה בה השתתפו מספר מעורבים לרבות המנוח, הינו מזערי. לא מיוחס למרשי אלימות כלפי המנוח, אלא כלפי אחר שהיה מעורב באירוע, ולפיכך ועל פי הראיות שבידי המשטרה מרשי אינו מעורב ברצח של המנוח כפי שטען מלכתחילה. אנו נצלם את התיק בימים הקרובים, נלמד את חומר הראיות ונטען טענותינו בבית המשפט.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
5 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות