עירום חלקי

שתף כתבה עם חברים

מתנדב במשטרה ובוגר לימודי משפטים, שסיים התמחות ועומד לפני מבחני לשכה, רב עם חברתו ואיים לפרסם בפייסבוק תמונות עירום שלה. האיש נחקר במשטרה, התנדבותו הופסקה, והוא נשלח לטיפול במסגרת הסדר

erom
 הודעות בוואטסאפ (תמונה להמחשה)

גבר בן 33, ששירת כמתנדב במשטרה וסיים לימודי משפטים והתמחות, הסתכסך עם בת זוגו ואיים עליה כי יפרסם תמונות עירום שלה, לאחר שהחליטה להיפרד ממנו. הבחורה התלוננה, והצעיר נחקר בחשד לפגיעה בפרטיות, איומים והדחה באיומים או בכוח.

סנגורו, עו"ד אורי בר-משה, ביקש ממשטרת ראשון לציון לסגור את התיק כדי שלא לפגוע בעתידו כעורך דין וברשיון שהוא כבר קיבל לתיווך מקרקעין.

האיש וחברתו היו בני זוג במשך שנה וחצי, לסירוגין, בקשר שידע עליות וירידות. אחרי כמה ריבים, הוא הזמין את חברתו אליו בשישי בערב ל"ארוחת פיוס", אבל היא הבריזה. אחר כך גם הודיעה לו שלא תגיע לאזכרת אמו, כפי שהבטיחה. בתגובה, האיש שלח לה בווטס אפ תמונות אינטימיות שקיבל ממנה בעבר, ואיים לפרסם ולהפיץ אותן, ואף לשלוח כמה מהן אל אמה.

החברה התלוננה במשטרה והחשוד נחקר בנובמבר 2014 והודה בחלק מהעבירות. בבקשה שהגיש סנגורו עו"ד בר-משה לסגירת התיק,  הסביר כי מרשו "מבין שלא היה צריך לפעול כפי שפעל ומתנצל מעמקי נשמתו. הוא הבין שטעה והתאפס על עצמו כבר כמה דקות אחרי כן".

לדבריו, בת זוגו פגעה בו נפשית, במיוחד כשלא הסכימה להגיע לאזכרת אמו שנפטרה ממחלת סרטן כשהיה בן 15, "נושא המוות של אמו הוא נושא רגיש וכואב בחייו של מרשי. זו הסיבה בגינה פעל כפי שפעל”.

“מרשי לא מצפה לקבל מדליה על התנהגותו”, כתב עו”ד בר-משה. "מאידך, המדובר בעלבונות שספג, בפגיעה רגשית שספג, שגרמה לו במשך 10 דקות להגיב כפי שהגיב. תגובה עליה התנצל מעומק הלב אחרי האירוע… "מבלי להקל ראש במעשה, מדובר על סכסוך בין בני זוג שקצת יצא מפרופורציה. אין בסכסוך אלימות, אין קללות, מרשי לא פרסם את התמונות לאף גורם וכל ההתנהלות היתה ביניהם וביניהם בלבד. בשורה התחתונה למעט אי נעימות לזוגתו לא נגרם נזק, וגם מרשי וגם זוגתו ממשיכים להתנהל בחייהם”.

עוד ציין הסנגור: "מרשי בחור צעיר, נעדר כל עבר פלילי, בעל בגרות מלאה, שירות צבאי מלא, מבצע שירות מילואים, מתנדב במשטרת ישראל מזה 4 שנים, בעל רשיון תיווך, סיים לימודי משפטים וביצע התמחות בעריכת דין, ועתיד לעבור את מבחני הלשכה הקרובים. אין המדובר על עבריין מועד אלא על אדם נורמטיבי ואף למעלה מכך, שהבין את הפסול במעשיו… חקירתו של מרשי היוותה עבורו סבל בר יתואר. מדובר על הפעם הראשונה שבה הוא מוצא עצמו בתחנת משטרה כשנלקחות טביעות אצבעותיו, מצלמים אותו והוא עונה על שאלות החוקר. המדובר על חוויה טראומטית בשבילו. קל וחומר כשמרשי נמצא תמיד בצד ההפוך של המתרס – הוא זה שמביא, במסגרת התנדבותו למשטרת ישראל, את החשודים לחקירה".

od bar moshe uri
עו"ד אורי בר-משה

במשך ארבע שנים, כאמור, האיש התנדב ביחידת התנועה של מרחב יפתח וביחידת הנוער של תחנת תל אביב צפון ובעקבות האירוע, הופסקה התנדבותו. "אין תכלית לנהל תיק כזה של בחור צעיר שכל עתידו לפניו", סיכם עו"ד בר-משה. "הנזק שייגרם למרשי עקב אי האפשרות שיהיה עורך דין, התליית רשיון התיווך, הפסקת התנדבותו במשטרת ישראל, הבושה והצער – עולים עשרות מונים על האינטרס הציבורי בניהול התיק במסגרתו לא אירע נזק".

התביעה המשטרתית קיבלה את טיעוני הסנגור ובקשתו, והגיעה איתו להסדר על סגירת התיק בכפוף להשתתפות בהליך טיפולי (סדנא פסיכו-חינוכית) בפיקוח שירות המבחן וביצוע 15 שעות התנדבות בקהילה.

עו"ד בר-משה מסר בתגובה: “אני שמח שהצלחנו להימנע מהגשת כתב אישום. המעידה החד-פעמית הזאת היתה יכולה להרוס לו את החיים ולחרב את כל שהשיג עד היום".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות