נתניה: המשטרה מתקרבת לקהילה האתיופית

שתף כתבה עם חברים

שוטרי תחנת נתניה יעבירו סדנה להיכרות עם יוצאי אתיופיה ולשיפור התקשורת מולם. הקהילה האתיופית בנתניה היא הגדולה בארץ, ובמשטרה מעוניינים להפחית את החיכוך ולהרחיב את התוכניות לנוער בסיכון

kehila etiopit netanya 
 כנס שמטרתו הרחבת ההיכרות ההדדית

כנס להגברת האמון בין הקהילה האתיופית למשטרה נערך בשבוע שעבר בנתניה. במפגש, ביוזמת משטרת נתניה, השתתפו כ-100 קצינים ושוטרים מהתחנה, כ-50 מאנשי הקהילה המקומית ונציגי העירייה. המטרה, לדברי מפקד תחנת נתניה, נצ"מ דורון תורג'מן, היא להרחיב את ההיכרות ההדדית, את ערוצי התקשורת ואת שיתוף הפעולה בין לובשי המדים לבין הקהילה.

מספר יוצאי אתיופיה בנתניה הוא הגדול ביותר בארץ: כ-13 אלף איש, שהם יותר מחמישה אחוזים מתושבי העיר. לדברי נצ"מ תורג'מן, המפגש שנערך תחת הכותרת של "העלאת מודעות השוטרים" הוא חלק מפרויקט שהחל השנה ויימשך ב-2015, במסגרתו יעברו כל שוטרי ומפקדי תחנת נתניה סדנה של הרצאות ומפגשים עם אנשי הקהילה, כדי ללמוד על התרבות ולשפר את השירות. בשבוע הבא מתוכננת במסגרת זו ארוחה חגיגית משותפת שתערוך התחנה לרגל חג הסיגד.

דגש מיוחד שמים בתחנה על בני הנוער, קבוצה גדולה במיוחד בקרב יוצאי אתיופיה, שכן מדובר באוכלוסיה צעירה שהגיל החציוני שלה הוא 17 וחצי. "אתה ניצב מול נוער שיש לו בעיית זהות, שיש לו גם תחושות קיפוח כאלו ואחרות, בגלל גזענות, ואנחנו כשוטרים רוצים לשפר את היכולות שלנו ואת ההיכרות שלנו עם האוכלוסייה, היות והחיכוך קיים יום יום, אם במתן שירות ואם בפעילות נגד פשיעה", אומר נצ"מ תורג'מן.

נוער עולה בכלל, ונוער אתיופי, חשוף לפי מחקרים לגורמי סיכון רבים העלולים לדרדר לעבריינות: נשירה ממוסדות חינוך, מצב כלכלי משפחתי קשה, עוני, ניכור חברתי-תרבותי וערעור הסמכות ההורית. אחת ההשלכות היא גיל כניסה צעיר יותר לעולם העבריינות.

למשטרה יש תוכנית ארצית למניעת עבריינות בני נוער ושיקומם – פרויקט "מיל"ה" (משטרת ישראל למען הנוער) שבשלוש שנות קיומו השתתפו בו למעלה מ-5,000 בני נוער ברחבי הארץ. בנתניה, מתוך 126 בוגרי התוכנית, 50 הם צעירים בני הקהילה האתיופית. "זו הכשרה שהמשטרה מובילה, בשיתוף גורמי רווחה, 'עיר ללא אלימות' והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, שבמהלכה קצינים ושוטרים נפגשים עם הנערים, מסבירים להם על עבודת המשטרה, מקרבים אותם, עושים איתם פעילות חווייתית", מסביר נצ”מ תורג'מן. "זה פרויקט חשוב מאוד שמכוון לנוער בסיכון, נוער בעל עבר פלילי מסוים, לא כולל עבירות קשות. בסוף התוכנית, מוחקים להם את הרישום הפלילי".

אגב, לאנשי הקהילה ייצוג נאה במשטרה. לפי נתונים שנמסרו לכנסת ב-2011, כשני אחוזים מהשוטרים הם יוצאי אתיופיה, מעל שיעורם באוכלוסיה העומד על אחוז וחצי. לעומת זאת נוכחותם של יוצאי אתיופיה בפרקליטות המדינה כמעט ולא קיימת, ושיעורם בין הפרקליטים הוא 0.2 אחוזים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות