"מלכודת דבש" מכוערת ובזויה

שתף כתבה עם חברים

10 שנות מאסר בפועל לנאשם שנתן לילדה בת 6 לנהוג ברכב וביצע בה מעשים מגונים ומעשי סדום במסווה של "סבא חביב"

buba yalda 
 אילוסטרציה

בתום משפט ושמיעת ראיות, הרכב של שלושה שופטים – בראשות נשיא בית המשפט השופט יוסף אלרון – בבית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע נאשם בן 64, שביצע מעשה סדום ומעשה מגונה בילדה כבת שש, וגזר עליו 10 שנות מאסר בפועל.

הנאשם, אזרח עובד צה"ל במפעל צבאי, התגורר בשכנות לבית משפחת הילדה, שהיתה בעת ביצוע העבירות בת שש ומספר חודשים ונהגה לשחק עם נכדיו. בשנת 2012, בעת ששהה בפארק עם הילדה וסבתה, הציע הנאשם לילדה לנהוג ברכב בחניון הפארק כשהיא ישובה על ברכביו, בלא פחות מ-10 מקרים. לפי כתב האישום נגדו, הוא נהג לשבת לבדו עם הילדה ברכב ולבצע בה מעשים מגונים ומעשי סדום כהתניה לנהיגה ברכב. באחת הפעמים אף הראה לה סרט פורנוגרפי. באחת השבתות בין יולי לאוגוסט 2012 אסף את הילדה מביתה בתואנה שייקח אותה לפארק יחד עם נכדיו, אולם במקום זאת הסיע אותה סמוך לאתר חברת החשמל בצומת אורות ושם ביצע בה שוב את זממו.

בבית המשפט העידה אמה של הילדה, שסיפרה על התקופה הקשה מאז המקרים ואת הפחדים המלווים את בתה, החוששת להישאר לבדה בחדרה ומרטיבה במיטתה. כמו כן סיפרה על הקשר המתמיד עם הגורמים הטיפוליים.

מטעמו של הנאשם העידו מספר עדי אופי, בני משפחתו של הנאשם שתיאר את התחושות הקשות של בני משפחתו, אותן הם מגדירים כ"אסון", ותיארו את הנאשם כאיש משפחה למופת, החסר כעת למשפחה. סנגורו של הנאשם ביקש לראות במעשיו "דחפים רגעיים" ללא תכנון, אולם הודה בעצמו כי מדובר ב"מעשים קשים" וביקש להסתפק בעונש של ארבע שנות מאסר בלבד.

"אני מצטער על כל מה שקרה פה, מצטער מאוד ואני מגנה את אותם אנשים שעושים דברים כאלה, אין לי מה להגיד, מה שתעשו בשבילי אקבל באהבה", אמר הנאשם בעצמו בדיון הטיעונים לעונש.

"הנאשם פעל בתחכום, בתכנון ובמחשבה תחילה", ציינו השופטים בגזר הדין, "אין בפנינו נאשם אשר מעד מעידה חד פעמית… בפנינו נאשם המבצע עבירות מין לאחר שהוא מכין עצמו, ומנצל את תמימותה של ילדה רכה בשנים, ולמעשה, היתה זו 'מלכודת דבש' מכוערת ובזויה ביותר. הנאשם ברוב כיעור מעשיו 'הדריך' את המתלוננת בת השש כיצד ואיך לבצע … ולצורך כך אף הצטייד במכשיר די.וי.די נייד וסרט פורנוגראפי אשר נתפס ברכבו… על כל אלה יש להוסיף את דבר הבנתו של הנאשם הבן היטב את הפסול במעשיו וידיעתו הברורה את דבר חומרת המעשים לנוכח דבריו אל המתלוננת לבל תשתף את סבתה במעשיו, שמא ישלח לכלא… אלמלא שיחה אקראית בין הורי המתלוננת בסלון ביתם באשר לדמיון הקיים בינה לבין אימה, ככל שהיא מתבגרת והתבטאותה על השוני שבין זכר לנקבה, לא היו נחשפים למעשיו של הנאשם כלל… המתלוננת, ילדה יוצאת דופן בפיקחותה ביחס לגילה ואין לנו אלא לקוות כי מידת הפגיעה הנפשית בה, אשר אומנם לא ניתן לאמוד אותה כיום, תהא במידה שתוכל להתגבר עליה".

מלבד המאסר בפועל, השופטים גזרו על הנאשם שנתיים מאסר על תנאי וחייבו אותו לפצות את הילדה ב-80 אלף שקלים. התביעה ביקשה גם לחלט את רכבו של הנאשם, מאחר שביצע בעזרתו את העבירות, אולם השופטים החליטו שלא לעשות זאת ולהסתפק בפיצוי הכספי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות