העונש על התנכלות לנתינים זרים: שנתיים מאסר

שתף כתבה עם חברים

ארבעה נאשמים מתל אביב שהתנכלו לנתינים זרים, תקפו ושדדו אותם, הורשעו בשורה של עבירות ובין היתר באיומים ממניע גזעני. על שלושה מהם נגזר עונש של שנתיים מאסר בפועל

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, גזר היום (שלישי, 23.9) את דינם של ארבעה תושבי תל אביב – שלושה מהם הורשעו בקשירת קשר לפשע, תקיפה, גניבה ואיומים ממניע גזעני.

על ספסל הנאשמים ישבו חזי כהן (22), אליאור סאדה (22) ושי תורג'מן (23), עליהם גזר השופט שנתיים מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי, כמו גם פיצוי כספי בסך 2000 שקל לכל אחד מהמתלוננים וקנס בסך 4000 שקלים. על הנאשם הרביעי, בנימין שלומוב (23), גזר השופט תשעה חודשי מאסר על תנאי, פיצוי בסך 2000 שקלים למתלונן באחד האישומים, וקנס בסך 1500 שקלים.

במסגרת הסדר טיעון, אשר לא כלל הסכמה על עונש המאסר, הודו והורשעו כהן, סאדה ותורג'מן בעבירות של קשירת קשר לפשע, תקיפה, גניבה ואיומים ממניע גזעני. שולומוב הודה והורשע בעבירות תקיפה וגניבה.

על פי כתב האישום בו הודו, קשרו הנאשמים כהן, סאדה ותורג'מן קשר לתקוף, לשדוד ולהתנכל לנתינים זרים ממוצא אריתראי וסודני על רקע מוצאם וצבעם. לטענת הנאשמים, אוכלוסיית הנתינים הזרים מבצעת במדינת ישראל פשעים, לרבות מעשי אונס, רצח ועבירות רכוש. במספר מקרים במהלך שנת 2013, נהגו הנאשמים לתור בכלי רכב ברחובות דרום העיר תל אביב בחיפוש אחר נתינים זרים שהיו בגפם. כאשר איתרו הנאשמים קורבנות פוטנציאליים, הם התנכלו להם בדרכים שונות, לרבות על ידי גידופם, הפחדתם ונטילת חפצים מהם. כך למשל, באחד האישומים נטען כי הנאשמים נסעו ברכב אחר עובד זר שרכב על אופניו, הפחידו אותו והיכו אותו תוך כדי נסיעה.

השופט רוזן ציין בגזר הדין כי "הנאשמים התארגנו ככנופיית ליסטים לפעול כנגד תושבים שכל חטאם היה שזרים הם למדינה ולאזרחיה. אלה לא עשו כל רע למי מהנאשמים. אלה לא פגעו באדם או ברכוש שהוא. אלא לא פגשו ולא הכירו איש מהנאשמים. השתייכותם של המתלוננים לאוכלוסייה של נתינים זרים אפריקאים חרצה את דינם, לשיטת הנאשמים".

התיק נוהל על ידי עו"ד שרית טובבין מפרקליטות מחוז תל אביב.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות