האונס שלא היה

שתף כתבה עם חברים

משה (שם בדוי) נעצר בחשד לאונס קטינה בת 16 בבית מלון, נעצר והובא כאחרון החשודים לדיון בהארכת מעצרו. לאחר שהמשטרה בדקה את התכתובת הסלולארית בינו לבין המתלוננת, התברר כי היא הציגה עצמה כבת 20 והקשר היה בהסכמה. הסנגורית: " תלונות השווא קלות מידי"

על רקע פרשת הזמר שהתפוצצה לפני ימים אחדים בקול תרועה רמה וככל הנראה הגיעה לסיומה עם שחרורם של המעורבים – בעקבות הערכה במשטרה לפיה יחסי מין עם הצעירה היו בהסכמה – השבוע נסגר מחוסר אשמה תיק אונס נוסף, במסגרתו נעצר צעיר נורמטיבי לחלוטין בחשד שאנס לכאורה קטינה שהכיר לאחר אירוע משפחתי. הסנגורית שלו, עו"ד מעיין חיימוביץ, קוראת למצות את הדין עם אנשים שמגישים תלונות שווא.

לפני כחצי שנה שימש משה (שם בדוי), צעיר בן 26 ממוצאי אתיופי, כנהגו של חתן במסגרת אירוע משפחתי. כחלק ממנהג "חתנים – כלות" בעדה האתיופית, שמטרתו לשדך בין המלווים והמלוות של הזוג הטרי, נהוג להכיר ביניהם. וכמקובל בעידן הטכנולוגי  – כולם צורפו לקבוצת וואטסאפ משותפת. לאחר התכתבויות בקבוצה עברו משה והמתלוננת להתכתבות פרטית, במסגרתה היא ציינה בפניו שהיא בת 20, למרות שגילה האמיתי היה באותם ימים 16 בלבד. בהמשך סיפרה לו לגבי מקום עבודתה ואף ביקשה ממנו להתקשר אליה בשעות הבוקר וכביכול להעיר אותה לעבודה, למרות שלמעשה היתה הולכת ללמוד בבית הספר. בחלוף זמן – בעוד משה סבור כי הוא משוחח עם צעירה בוגרת –  קבעו השניים להיפגש.

od haymovich maayan 
 

לאחר שבילו במסעדה יחד, סיפרה הנערה למשה כי קרובות משפחתה הגיעו ללון אצלה בבית ועל כן אין לה מקום לישון באותו לילה, וביקשה ממנו לישון יחד איתה במלון. משה השתכנע והשניים לנו ביחד במלון. למחרת, עם הגעת הנערה בחזרה לביתה, היא פגשה באחיה הגדול, שניסה לברר היכן היתה במהלך הלילה ואיים עליה כי במידה ויידע שהיתה עם מישהו – הוא יפגע בשניהם.

מסגירת התיק עולה, כי הנערה שככל הנראה חששה מתגובת אחיה ומשפחתה, סיפרה בשלב זה כי נאנסה. היא התלוננה במשטרה ובמסגרת החקירה אף טענה כי שתתה מבקבוק מים שקנה לה משה ומאותו רגע היא לא זוכרת דבר.

בעקבות עדותה ושאריות זרע שנמצאו על בגדיה, נעצר משה והובא – כשהוא בהלם מוחלט – לתחנת המשטרה. בחקירתו הכחיש את המיוחס לו וטען כי הנערה הציגה עצמה כנערה בוגרת בת 20. הוא הופתע לגלות מהחוקרים את גילה האמיתי. בנוסף הוא ציין כי אמנם היה ביניהם מגע פיזי בהסכמה אך הוא לא הגיע לידי יחסי מין מלאים. לגבי בקבוק המים, טען כי היא פתחה אותו בעצמה והוא כלל לא נגע בו.

החוקרים לא השתכנעו, ומשה הובא לדיון בהארכת מעצרו הבית המשפט. במהלך הדיון טען נציג המשטרה, רס"ב דניאל שריקי, כי קיימת אינדיקציה ברורה בגוף הקורבן על ביצוע העבירות וכן ציין שככל הכנראה החשוד נתן לה  חומר משכר כלשהו וכך יכול היה לבצע את העבירות. המעצר הוארך בשישה ימים.

משה המשיך להכחיש ובחקירתו אף ביקש עימות עם הנערה והסכים לעבור בדיקת פוליגרף. במקביל, בדיקת סם שבוצעה בגופה של הנערה שללה את החשד להימצאות סם כלשהו. במקביל ביקשה עו"ד חיימוביץ מהמשטרה לבדוק את התכתובת הסלולארית בין משה לבין הנערה.

לאחר העימות שערכו החוקרים, במסגרתו הטיח בה את גרסתו, הוחלט במשטרה לשחרר את משה ממעצרו עוד באותו היום ובטרם תמו להם ימי המעצר שנקבעו בבית המשפט.

אלא שכאן לא תמה הפרשה. בתחילת חודש אוגוסט קיבל משה הזמנה מפרקליטות מחוז מרכז לשימוע בטרם הגשת כתב אישום. עו"ד חיימוביץ לא ויתרה ובמסגרת דין ודברים בינה לבין הפרקליטות, היא פרסה שוב את גרסתו של משה. השבוע הודיעה  לה הפרקליטות על ההחלטה לגנוז את תיק החקירה עקב חוסר אשמה. בכך נסגר עוד תיק משטרתי שנפתח בעקבות תלונה מפוקפקת לכאורה, שעלולה היתה להרוס את חייו של צעיר נורמטיבי.

עו"ד חיימוביץ : "קשה לי המחשבה שכל ילדונות שעשתה מעשה ומתחרטת עליו מאשימה את הצד שכנגד מבלי שהיא מבינה כמה היא יכולה לקבור אותו בעודו בחיים. תלונות השווא היום הן קלות מידי. צריך לחוקק חוק שייתן עונש לאותה אישיות – אישה או גבר – שהעזה להתלונן תלונת שווא ולו בכדי להציל את העור שלה. לא יעלה על הדעת שאנשים חפים מפשע ימצאו את עצמם מאחורי סורג ובריח עם אחרוני העבריינים וישלמו שכר טרחה לעורכי דין כדי להוכיח את חפותם ומשפחות יהרסו. לא יעלה על הדעת שכל מי שחשקה נפשו בנקמה או מתוך פחד כזה או אחר, יגיע למשטרה ויצא מזה בשלום. התיק נגדו נסגר והילדה הזאת ממשיכה בחייה כאילו כלום לא קרה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות