חשד: עשה סקס עם קטין ודרס שוטרת

שתף כתבה עם חברים

עופר צברי, מנהל הפועל פתח תקווה בכדורגל, הוא עסקן הספורט שנקלט בעירום עם קטין במכונית נמלט מהשוטרים ודרס שוטרת במחלף קוממיות * בבקשת המעצר שהגישה המשטרה לבית המשפט לא יוחסו לו עבירות מין * עדכון: המשטרה החליטה לשחרר את צברי למעצר בית ולטענתה בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום

 zuberi ofer400
צברי בבית המשפט

עופר צברי, מנהל  קבוצת הפועל פתח תקווה, הוא החשוד שנעצר אמש (27.11.14) על ידי שוטרי מרחב איילון בתום מצוד נרחב שנמשך כשעתיים לאחר שעל פי החשד דרס  שוטרת של אגף התנועה כשנמלט לאחר שזוהה ברכבו עירום עם קטין. צברי, אב לילדים, עובד בבית חולים השרון מזה שלושים שנה. בעברו היה מנהל קבוצות נוער בהפועל פתח תקווה ולפני יותר מעשור  קודם לתפקיד מנהל הקבוצה הבוגרת.

תחילתו של האירוע קצת לפני השעה שבע בערב, אז זיהה כוח משטרה את צברי ברכב כשהוא עירום ולצידו יושב קטין ככל הנראה לאחר שהשניים נפגשו בהסכמה לצורך קיום אקט מיני.  השוטרים הוציאו את הקטין מהרכב, וכשביקשו לברר את זהותו של החשוד ולעצור אותו בעקבות חשד לביצוע עבירות מין בקטין, הוא החל להימלט לכיוון מחלף קוממיות ופגע בנוי זיתון, שוטרת שח"מ (שירות חובה במשטרה), אשר נכחה באירוע עם שוטר נוסף.  אחד מהשניים ירה לעבר גלגלי הרכב ופגע, אך החשוד בכל זאת הצליח להימלט. 

 shoteret zaiton noy
 השוטרת שנפגעה

בהמשך נמסר כי נעצר חשוד בדריסה. אולם, לאחר זמן קצר התברר כי לא מדובר בנהג הדורס. כוחות גדולים של מרחב איילון, בפיקודו של מפקד מרחב איילון נצ"מ נתן בוזנה, הקימו מחסומים בכל האזור וניהלו מצוד אחר צברי. בחלוף כשעתיים נמסר כי הנהג החשוד נלכד בתוך רכב מסוג ג'יפ באזור ראשון לציון. צברי, תושב פתח תקווה בן 54, נעצר ונלקח לחקירה. במקביל, גבו השוטרים עדות מהקטין שהיה ברכב עם החשוד בניסיון להבין את נסיבות הימצאותו ברכב.

השוטרת שנדרסה קיבלה טיפול ראשוני בשטח על ידי צוותי מד"א איילון, ובהמשך פונתה לבית חולים וולפסון בחולון כשמצבה בינוני. "כשהגענו למקום על המדרכה שכבה צעירה כבת 19 עם חבלה בגפיים התחתונות", סיפר חובש בכיר במד"א נתן ארז. "אזרחים שהיו במקום היו נסערים וסיפרו שהיא נפגעה מרכב שחלף במקום. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני במקום ופינינו אותה לבי"ח במצב בינוני."

 

עדכון (28.11.14) – בית המשפט האריך את מעצרו

שוטרי מרחב איילון הביאו הבוקר את צברי להארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, כשהיחידה החוקרת מבקשת להשאירו במעצר שבעה ימים נוספים בעילת מסוכנות וחשש משיבוש מהליכי משפט. בבקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט לא יוחסו לו עבירות מין כלפי הקטין, אלא אך ורק תקיפת שוטרים במילוי תפקידם,  סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה וחבלה חמורה. 

 bonza natan yalon200  od yohai moshe - tomer 151
 נצ"מ בונזה  עו" יוחאי

סנגורו, עו"ד משה יוחאי, נמנה בעבר עם ראשי אוהדי הפועל פתח תקווה והיה מקורב להנהלת המועדון. הסנגור מסר כי מרשו מכחיש כי דרס את השוטרת. לדבריו, לאחר שהשוטרים הודיעו לו שהוא עצור מבלי להגיד על מה הוא נבהל וברח. הסניגור טוען כי לא היתה כלל עילת מעצר, והראיה שלא מייחסים למרשו עבירת מין כלשהי.

נציג המשטרה רס"מ דודי שי טען בדיון כי שני שוטרים ביקשו ממנו להזדהות, אך הוא התמהמה בתחילה עם הגשת תעודת הזהות שלו ובסופו של דבר מסר אותה לידי השוטרים ואז נמלט תוך שפגע תחילה עם דלת הרכב באחת השוטרות, המשיך בנסיעה כברת דרך ממושכת ולאחר מגע נוסף שנוצר עם השוטרים פגע עם מכוניתו בשוטרת וגרם לפציעתה.

עו"ד יוחאי טען בבית המשפט: "מדובר בחשוד ללא רבב, ללא עבר פלילי, שוהה בחניון, עוסק במעשיו האישיים והפרטיים, בבקשה לא מתוארת שום עבירת מין, אלא עוסק בעיסוקיו. מגיעה משטרת ישראל ומבקשים ממנו להזדהות ורואים שהוא חשוד יהודי. האדון נלחץ מהמעצר של השוטרים כי הוא לא רגיל להיעצר, הוא לא נעצר מימי חייו, נלחץ ונכנס לרכבו ונמלט. מה עושה משטרת ישראל?- פותחת באש!"

עוד ציין הסנגור: "יש לנו גרסה איתנה שהחשוד אכן נמלט מהשוטרים, הוא מודה שנמלט אך לא דרס את השוטרת, לא הרגיש. מדובר באדם שאם היה דורס היה עוצר. הוא יכול היה להימלט מהרכב ולנסוע לביתו או לשבש את החקירה, אך הוא יצא מהרכב וחיכה לשוטרים". לדבריו, "החשוד טוען שהשוטרת לא נפגעה ממנו. ייתכן שכתוצאה מהירי הוא האיץ ומישהו נפגע, יכול להיות. זה שחברי אומר שהחשוד לא מוסר שראה אקדח, החשוד ראה קליעים ובנס הוא לא מת. הרכב שלו מחורר, אז הוא נמלט וכתוצאה מההימלטות ייתכן שמישהו נפגע. עם זאת, "אין שום עילה במדינת ישראל לירות על אדם יהודי שמתנגד לעיכוב. אין שום זכות"

השופט גיא הימן קבע בהחלטתו: "החומר שבתיק בית המשפט מניח יסוד סביר לכל אחד מהחשדות המופיעים כלפי החשוד. כך עולה מהודעות שנגבו מן השוטרים שהיו מעורבים באירוע. כך עולה גם מן הגרסה שהשמיע החשוד עצמו". בהקשר למסוכנות שלטענת המשטרה נשקפת מצברי, אמר השופט: "מהלך האירועים המתואר ולו לפי הגרסה המצמצמת שהשמיע החשוד, וודאי לפי תיאור הדברים שמפי השוטרים מצביע על התנהלות שיש בה סכנה ממשית לשלומו של הציבור. סבורני, כי אדם סביר – ואפילו אדם המוצא עצמו בעיצומו של אירוע חריג וקשה אשר הוביל למגע הראשוני עם גורמי המשטרה – לא יתנהל באופן שבו התנהל החשוד שבפני. ההתנהלות הזו ממחישה את הסיכון הנשקף לציבור מן החשוד". לבסוף החליט השופט להאריך את מעצרו של צברי עד 1 בדצמבר. 

 shofet HYMAN GUY
 השופט הימן

לאחר הדיון מסר עו"ד יוחאי כי מתכוון לבקש הבהרות באשר לנסיבות הירי על אדם שנמלט משוטרים ולא היוו איום עליהם בשום רגע נתון, ולא מן הנמנע שתוגש תלונה למח"ש בעניין זה. "היד של השוטרים קלה על ההדק", אומר עו"ד יוחאי ומפנה לאירועים נוספים מהתקופה האחרונה, שבה שוטרים ממהרים לירות על חשודים מבלי שהיה איום ממשי עליהם.

"ממתי מותר לירות על חשוד בעבירה פלילית כלשהי שבסך הכל נמלט מהזירה? אנחנו טוענים בתוקף כי החשוד לא דרס את השוטרת, האירוע התרחש בתגובה להתנהלות השוטרת, והירי שלה הוא רק סממן אחד להתנהלות לקויה של השוטרים באירוע. מה בכלל עשו שוטרת ושוטר בחניון חשוך בשעות הערב?".

מהקבוצה אותה מנהל צברי נמסר בתגובה: "מועדון הפועל פתח תקווה מתעסק בפעילות ספורטיבית ודוגל ברוח הספורט. האירוע המצער שארע אמש נבדק כעת על ידי המשטרה. המועדון מקווה כי תוכח חפותו של מנהל הקבוצה. אנו מאחלים החלמה ובריאות מלאה לשוטרת".

מבית החולים וולפסון נמסר הבוקר כי  מצבה של השוטרת מוגדר טוב והיא תשוחרר היום לאחר אשפוז של לילה במחלקה כירורגית.

עדכון (01.12.14)

בית המשפט האריך בשלושה ימים את מעצרו של עופר צברי החשוד בדריסתה של השוטרת נוי זיתון כשנמלט מהמשטרה. בית המשפט הורה למשטרה להאיץ את החקירה ובמקביל התנהלות השוטרים נבדקת על ידי מח"ש.

לשאלת הסנגור, עו"ד משה יוחאי, במהלך הדיון לגבי מועד ביצוע הירי של השוטרים לפני או אחרי פציעת השוטרת, השיב נציג המשטרה: " ממה שעולה מהחומר, הוא פגע בשוטרת מספר פעמים, ומן הסתם זה קרה אחרי שהוא פגע בשוטרת. כל העניין של ההתנהלות של השוטרים נמצא בבדיקת מח"ש ולכן אני מנוע מלומר את העניין הזה". עוד התברר בדיון כי מירי השוטרים נפגעו שני רכבים נוספים של עוברי אורח, פרט לרכבו של צברי. הסנגור תהה בדיון האם המשטרה מנסה לכסות על הירי לא מוצדק, אך נציג היחידה החוקרת סירב להתייחס לכך מאחר והתיק הועבר למח"ש.

עו"ד יוחאי, המשיך להכחיש כי מרשו פגע בשוטרת ביקש לשחררו מהמעצר וטען כי : "מנסים להוציא ממנו הודאה בכוח. מדוע השוטרים בפאניקה מהתיק הזה, כי הם יודעים שביצעו ירי ללא אבחנה לעבר מספר אזרחים".

השופט ירון גת קבע בסיום הדיון כי "מעיון בתיק החקירה עולות תהיות רבות לגבי התנהגות השוטרים באירוע והדבר אף הועבר לחקירת מח"ש. אולם אין בכך כדי לאיין את התנהגותו של החשוד, שקיים חשד סביר לביצועה, כתוצאה מכך גם נשקפת מסוכנות לציבור שלא ניתן לצמצמה בשלב זה בחלופת מעצר".

השופט אומנם קבע כי "קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשוד בגין העבירות שבביצוען הוחשד", אך ציין כי "על היחידה החוקרת לעשות כל מאמץ לסיים את החקירה עד הדיון הבא ולהתייצב כשברשותה הצהרת תובע או בקשת שחרור".

ממח"ש נמסר היום: "מח"ש קיבלה את חומרים מהמשטרה. על פניו לא נראה שיש כאן עבירה פלילית. לא מדובר בסטטוס של חקירה או בדיקה. לאחר לימוד החומר, הוא הועבר ליחידה לתלונות הציבור במשטרה לצורך בדיקה היבט משמעתי בהתנהלות השוטרים באירוע".  

 עדכון (03.12.14)

על רקע ההצהרות החד משמעיות של המשטרה לגבי מסוכנותו של צברי לאחר שעל פי טענת המשטרה דרס שוטרת כשניסה להימלט, באופן מפתיע למידי החליטו חוקרי מרחב איילון להסכים לשחררו למעצר בית. במשטרה לא מסבירים מה הסיבות לכך, אך כן מציינים כי בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בגין אירוע הדריסה בכפוף לשימוע. צברי שוחרר למעצר בית עד 7 בדצמבר ובתנאים מגבילים נוספים

סנגורו, עו"ד משה יוחאי, אמר בעקבות החלטת השחרור: "המשטרה גילתה כי הוא לא דרס שוטרת וכל מה שטענתי התברר כנכון. היו בתיק הזה בקיעים והראיות האובייקטיביות בשטח לא מתיישבות עם עדויות השוטרים".

אתמול, שבו והדגישו במשטרה כי "השוטרים פעלו כראוי והראייה לכך היא כי מח"ש החליטו שלא לחקור את התנהלות השוטרים באירוע המעצר, במהלכו נדרסה שוטרת וזאת מהטעם שאין יסוד סביר לחשד לעבירות פליליות שבוצעו ע"י השוטרים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות