שלושה תושבי חיפה נעצרו בחשד לסחיטה באיומים ודקירה של קבלן מכפר כנא

שתף כתבה עם חברים

לפי החשד, ביצעו עבור הקבלן עבודות ולאחר שקיבלו את שכרם דרשו וקיבלו סכומי כסף נוספים. לטענת המשטרה, כאשר הקורבן סירב להיות "פרה חולבת" – הוא הותקף ונדקר

אילוסטרציה: Tyson Dudley מאתר Unsplash

היחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) במרחב כרמל ניהלה בשבועות האחרונים חקירה סמויה במרכזה חשד לסחיטת כספים באיומים מקבלן בנייה מכפר כנא.
מהחקירה, שכללה הפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, עלה כי החשודים פנו לקורבן והציגו עצמם כמקורבים לעבריין מוכר ומסוכן, תוך איומים ודרישה לתשלום סכומי כסף גדולים.

ראשית החקירה כאשר התקבלה תלונה במשטרת חיפה. מהחקירה עולה כי חלק מהחשודים הועסקו על ידי הקורבן, תושב חיפה בשנות ה-60 לחייו, כקבלנים באתר בנייה בחיפה. לפי החשד, עם תום עבודתם הלגיטימית פנה אחד החשודים לקבלן ודרש ממנו לשלם סכום כסף נוסף ללא שבוצעה כל עבודה – אחרת ייפגע.

המשטרה טוענת כי הקורבן שילם לחשודים עשרות אלפי שקלים, וכאשר הודיע להם שאין בכוונתו לשלם להם סכומים נוספים – הם הבהירו לו שהינם קרובי משפחתו של עבריין מוכר ומסוכן מאוד מהאזור, וכי במידה ולא ישלם את הכסף שנדרש – הם ישלחו אליו את אותו עבריין.

מהחקירה עולה עוד, כי כעבור מספר ימים הגיע חשוד נוסף לאתר הבנייה ובמהלך דין ודברים עם הקורבן איים עליו, דקר אותו מספר פעמים בחלקים שונים בגופו ופצע אותו. הקורבן פונה לבית החולים כרמל ושם נזקק לטיפול רפואי.

עם מעבר החקירה אתמול לשלב הגלוי עצרו בלשי היל"פ שלושה תושבי חיפה לחקירה (25 אוקטובר), ובכוונת היחידה לעצור חשודים נוספים.

החשודים הם:
אברהים אבו עבאס (64) מחיפה. המשטרה מייחסת לו קשירת קשר לעשות פשע, סחיטה באיומים, איומים ומבצעים בצוותא. לחשוד עבר פלילי והרשעות, בין היתר בחבלה חמורה ואיומים משנת 2005. לטענתו, בסך הכל קישר בין קבלן לבין הקורבן באופן תמים, "כדי לספק לאדם עבודה". מיוצג על ידי עו"ד אולג פרגין מהסנגוריה הציבורית.
עמרי עסאף (24) מחיפה. חשוד בעבירות של פציעה או חבלה זדונית שלא כדין, קשירת קשר לעשות פשע, סחיטה באיומים, פציעה על ידי שניים או יותר, תקיפה וחבלה ממשית על ידי שניים או יותר, החזקת אגרופן או סכין שלא כדין ומבצעים בצוותא.
עלי עואודה (53) מחיפה. חשוד בעבירות קשירת קשר לעשות פשע, סחיטה באיומים ומבצעים בצוותא. המשטרה טוענת כי הוא מעורב באופן ישיר באירוע, וישנו חומר חקירה הממקם אותו יחד עם האחרים באירוע התקיפה והדקירה. מיוצג על ידי עו"ד יוסף חורי. לטענת המשטרה, "כנראה החשוד ראה בקורבן פרה חולבת וניסה דרך איומים לסחוט ממנו כסף והוא הצליח".

השלושה הובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בחיפה, בפני השופטת מירב קלמפנר נבון, שהאריכה את מעצרם עד  המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם עד 28 באוקטובר.
עו"ד חורי הגיש בשמו של עאסף ערר לבית המשפט המחוזי בחיפה, שם טען כי החשוד לא זכה לייצוג משפטי בבית משפט השלום. הערר התקבל חלקית כאשר השופט אמיר טובי קבע כי מעצרו של החשוד יוארך עד 26 באוקטובר בלבד.בדיון שהתקיים היום הוארך מעצרו בשנית, עד 31 באוקטובר. עו"ד חורי שוב הגיש ערר.
עו"ד חורי מסר בתגובה: "מרשיי מכחישים כל קשר לאירוע. הקבלן ניסה ועדיין מנסה להתחמק מתשלום חובו למרשי, בגין עבודות שבוצעו והוצאו בגינם חשבוניות, ולצורך כך הוא רותם את משטרת ישראל שתסייע לו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות