חשש מהסלמה בטמרה בעקבות שני אירועי ירי עם פצועים: "המצב נפיץ"

שתף כתבה עם חברים

המשטרה שחיפשה אחר חשוד בתקיפה, איתרה אותו בבית החולים לאחר שנפצע בינוני מירי ועצרה שלושה חשודים בחשד לירי נקמה על התקיפה. יומיים אחרי זה נפצע מוכר למשטרה מירי לעברו בבית עסק אחר בעיר

אירוע רודף אירוע. שוטר מעכב חשוד בטמרה (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

במשטרת מרחב הגליל ממשיכים בחקירת שני אירועי ירי בעיר טמרה, שהתרחשו בהפרש של יומיים זה מזה, במהלכם נפצעו שני בעלי עסקים באורח בינוני וקשה.

האירוע האחרון התרחש ביום רביעי (12.2) סמוך לשעה 19:30, אז התקבל דיווח על פצוע מירי בטמרה. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות מד"א ומשטרה שאיתרו את זירת הירי – בית עסק לממכר חומרים ואביזרים לחיטוב, עיצוב ופיתח הגוף. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים רמב"ם בחיפה את בעל העסק (28) כשהוא במצב קשה. בדיקה העלתה כי הוא מוכר למשטרה ומשתייך למשפחת עוראבי. שוטרי תחנת טמרה סגרו את הזירה ופתחו בחקירה לבירור המניע לירי. החוקרים החלו בגביית עדויות ומצלמות אבטחה בעסק ובסמוך לו, בניסיון להתחקות אחר מבצעי הירי.

ללא קשר לאירוע ירי זה, יומיים לפני כן (שני, 10.2), סמוך לשעה 16:00 התרחש אירוע ירי נוסף בעיר, הפעם במסעדת מאפים ושווארמה. כתוצאה מהירי נפצע צעיר כבן 24 באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול בבית החולים רמב"ם. בדיקה העלתה כי הפצוע, המשתייך למשפחת עיאשי, מוכר אף הוא למשטרה. חקירת שוטרי התחנה המקומית העלתה כי שני רעולי פנים נכנסו לעסק בו שהה הקורבן וירו לעברו.

מספר שעות לאחר מכן, במסגרת חקירה שבוצעה וכללה גביית עדויות ובדיקת מצלמות אבטחה  שחלקן תיעדו את הירי – נעצרו שלושה חשודים: מאהל חג'אזי ובנו סעיד, ובלאל בשיר. השלושה הובאו בהמשך לבית משפט השלום בחיפה, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם.

לאתר "פוסטה" נודע כי במשטרת טמרה בודקים חשד לפיו הרקע לירי הוא סכסוך מתמשך. החשודים ממשפחת חג'אזי היו בתחנת המשטרה לפני הירי, לאחר שאחד מהם הותקף באלימות בראשו. עוד התברר כי בעקבות אותה תלונה נחקר חשוד בתקיפה ובוצע ניסיון לאתר חשוד נוסף. האחרון אותר לבסוף בבית החולים, לאחר שהתברר כי מדובר בפצוע הירי מהאירוע במסעדה. בתום הדיון, מעצרם של החשודים – שיוצגו על ידי עורכי הדין אברהם סופר, ליאור בר זהר ורן שחם – הוארך ביממה. בדיון שני החליט בית המשפט על שחרורם של החשודים ממשפחת חג'אזי למעצר בית, בנימוק שהחשד כלפיהם לא התחזק. מעצרו של בשיר הוארך עד 14 בפברואר.

עו"ד רן שחם

המשטרה הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה ערעור על שחרורו של סעיד חג'אזי. בפתח הדיון בערר חשף נציג היחידה החוקרת, פקד רולנד קסיס, פרטים נוספים על האירוע והסכסוך שברקע: "קורבן אירוע הירי, על פי החשד, היה מעורב באירוע שבו ככל הנראה תקף את החשוד (סעיד חג'אזי) יומיים לפני האירוע, ולאחר מכן החשד שלנו הוא שהחשוד תקף בחזרה את הקורבן, וכמי שעומד מאחורי כל האירוע". לטענת נציג המשטרה, מדובר ב"סכסוך שהחל לפני כשנה וחצי, הכל על רקע אלימות. המצב נפיץ. החשש שלנו הוא שהסכסוך הזה יתעורר מחדש". חרף טיעונים אלו, השופטת עדי חן ברק הסכימה עם קביעת בית משפט השלום לפיה החשד הסביר לא התעבה, והותירה את החלטת השחרור על כנה.

במשטרת טמרה ממשיכים בחקירת האירועים שהתרחשו השבוע ומקווים כי לא יובילו להסלמה באירועים האלימים בעיר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות