אחרי שש שנים: פוענח רצח קשיש באמצעות די-אן-איי מגרב שהושארה בזירה

שתף כתבה עם חברים

מחקירת המשטרה עולה כי סמיון ויולין, ששירת כקצין בצבא האדום במלחמת העולם השנייה, נרצח תוך כדי מאבק עם צעיר שפרץ לדירתו והותיר את גרבו סמוך לגופה

הנרצח, סמיון ויולין ז"ל

לפנות בוקר ה-10 באוקטובר 2016 הוזנקו שוטרים לדירה בעיר מעלות, בה נמצאה גופתו של קשיש בן 93 ועליה סימני אלימות קשים. הגופה נשלחה למכון לרפואה משפטית, שם קבע פתולוג בחוות דעתו כי מותו של הקשיש נגרם כתוצאה מחבלות בראשו וחניקה.

חקירת המשטרה העלתה כי הרצח בוצע במהלך מאבק של הקשיש עם פורץ שנכנס לדירה. החוקרים העריכו כי הפורץ שניסה להחריש את תנועתו נכנס לדירה ללא נעלים, אך הופתע מערנותו של הקשיש ולכן החל לתקוף אותו באכזריות באזור הפנים, עד שגרם למותו. לחוקרים היה קצה חוט: אחת מגרביו של החשוד נפלה ונשארה בצמוד לגופה.

במהלך החקירה ולאורך השנים ניסו החוקרים להפיק פרופיל די-אן-איי מהגרב, ללא הצלחה. ואולם, בעקבות התפתחות טכנולוגית בתהליך הפקת ראיות די-אן-איי, חוקרי המשטרה חוזרים ובוחנים ראיות שתפסו בתיקים לא מפוענחים. בחינה מחודשת של הגרב בתיק הזה, אפשרה הפקת פרופיל די-אן-איי שהוביל לחשוד ברצח האכזרי, תושב העיר שהיה בן 25 בזמן הרצח.

בעקבות הממצאים נפתחה חקירה סמויה, והחוקרים החלו לאסוף ראיות נגד החשוד. עם ביסוס החשד הוא נעצר, ולאחר 50 ימי חקירה מאומצת נאספו ראיות נוספות, שבסופו של דבר הובילו להגשת כתב אישום שהגישה הבוקר פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בעיר, המייחס לנאשם עבירת רצח.

ראש מחלק רצח בימ"ר צפון, רפ"ק אריק לוגסי, התייחס לפרשה: "חקירת הרצח הביאה אותנו להיכרות עם מהלך חייו של הקורבן, מר סמיון ויולין ז"ל, בעברו קצין בצבא האדום שנלחם במלחמת העולם השנייה בנאצים. הוא עלה לארץ ופיתח את תחום הסייף התחרותי בעיר מעלות, לוחם אמיתי שגם בגילו המופלג (93) ניסה להיאבק עם פורץ צעיר בכמעט 70 שנה ממנו. אנחנו מסופקים מכך שהחשוד לא יחמוק מעונש, ואנחנו עושים הכל ולא מרפים כדי להביא לפענוח עוד מקרי רצח, גם אם עברו שנים רבות מאז שבוצעו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות