אינתיפאדת הצעירים: מאסר על תנאי לצעיר שזרק אבנים על שוטרים

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות דרשה מאסר בפועל לקטין ללא עבר פלילי שהשתתף בהתפרעויות בכפר עין נקובא יממה לאחר תחילת מבצע "שומר החומות". השופטת: "מקווה שהנאשם הפיק לקח נכון"

הסנגורית טענה שהנאשם "נשאב לאווירה מסוימת" (צילום ארכיון להמחשה: קובי גדעון, פלאש 90)

ב-11 במאי, יום לאחר שנפתח המבצע הצבאי "שומר החומות", בעת שהתרחשו ברחבי הארץ ובייחוד בירושלים התפרעויות, התקרבו כ-20 מתפרעים למחלף עין חמד. שוטרים שהיו במקום רצו לעבר המתפרעים במטרה להדוף אותם לכיוון הכפר עין נקובא. המתפרעים נאספו בכיכר הכניסה לכפר, המשיכו בהתפרעות והחלו ליידות אבנים לעבר השוטרים.

אחד המתפרעים היה קטין תושב הכפר, שזרק שני אבנים ממרחק של 40 מטר לעבר השוטרים. לאחר מכן נמלט, אולם בהמשך נעצר. לאחר שבועיים במעצר הקטין שוחרר, אולם הוגש נגדו כתב אישום שייחס לו התפרעות וניסיון תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות.

הנאשם, שמיוצג על ידי עו"ד שירה ניר, הודה בעבירות המיוחסות לו ולאחר מכן נשלח לשירות המבחן לקבלת תסקיר. שירות המבחן המליץ להימנע מהרשעתו ולנקוט בדרכי טיפול. בין היתר נכתב בתסקיר כי הנאשם, לו מלאו בינתיים 18, מבין את הפסול במעשיו והביע חרטה. כמו כן נכתב כי הוא עובד באופן תקין ומגיע ממשפחה נורמטיבית שאינה מעורבת בפלילים.

למרות תסקיר המבחן החיובי, הפרקליטות טענה באמצעות עו"ד בני ליבסקינד, כי מדובר בעבירות חמורות. התובע ביקש לגזור על הנאשם שישה חודשי מאסר בפועל.
מנגד, עו"ד ניר פירטה את נסיבותיו האישיות והמשפחתיות של הנאשם, חרטתו הכנה ורצונו להמשיך בחייו וללמוד מקצוע. "הוא נשאב לאווירה מסוימת", טענה הסנגורית בין יתר דבריה, והזכירה כי מדובר בנאשם ללא עבר פלילי שכבר שהה שבועיים במעצר, לראשונה בחייו, "ההרתעה כבר נעשתה במקרה שלו".
הנאשם עצמו הביע חרטה גם בבית המשפט. "אני לא יכול להסתכל לאבא שלי בעיניים", הוא אמר, "אני רוצה לחזור לחיים שלי ולא לכלא".

השופטת קטי צווטקוב דורפמן ציינה בגזר הדין, כי על בית המשפט לאזן בין השיקולים האינדיבידואליים ושיקולי השיקום לבין שיקולי ההרתעה. לבסוף החליטה להותיר את הרשעתו של הנאשם על כנה, והטילה עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי, קנס של 3,000 שקל ועבודות של"צ בהיקף של 100 שעות. "תקווה אני שהנאשם אכן הפיק לקח נכון ממכלול האירועים", ציינה השופטת.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות