כתב אישום: הרשת שמכרה קוקאין ו-MDMA לאלפי לקוחות

שתף כתבה עם חברים

בין לקוחות הרשת שפעלה באמצעות מנגנון משומן של שיווק ופרסום: עורכי דין, מנכ"לים, אנשי עסקים ואנשים מתעשיית הבידור

סמים שנתפסו (צילום: משטרה)

כתב אישום הוגש (רביעי, 18.12) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שישה תושבי יפו, בטענה שעבדו ברשת אשר במשך יותר משנתיים מכרה סמים לאלפי לקוחות, ביניהם עורכי דין, מנכ"לים, אנשי עסקים ואנשים מתעשיית הבידור.

הנאשמים הם מוחמד חדאד (39), סעיד אטרש (28), אדם קומע (28), נור קומע (26), אברהים מחאמיד (23) וסעיד דלק (18). הרשת, שנחשפה בחקירה של ימ"ר תל אביב, עסקה בהפצת הסמים באזור המרכז החל מיולי 2017 ועד דצמבר 2019. חדאד ואטרש עמדו לכאורה בראש הרשת, שהציעה וסיפקה לאלפי לקוחותיה קוקאין ו-MDMA. לפי האישומים, ארבעת האחרים היו אחראים על הפצת ואספקת הסמים.

מהחקירה עולה כי גרם של קוקאין "רגיל" נמכר ב-500 שקל, בעוד שגרם אחד של קוקאין "טהור" או "מיוחד" נמכר ב-700 שקלים. מחירו של גרם MDMA עמד על 400 שקלים. כתב האישום כולל שישה סעיפים המייחסים לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, עבירות סחר, הלבנת הון, החזקת סמים ושיבוש הליכי משפט. כך למשל, באישום הראשון פורטו 224 עסקאות המיוחסות למי מחברי הרשת, כל אחד על פי חלקו. באישום השני פורטו 847 עסקאות שיוחסו לשני הנאשמים המרכזיים.

"הרשת כללה מנגנון משומן היטב של שיווק ופרסום על ידי שליחת הודעות 'פרסומת' אשר היללו ושיבחו את איכות הסם שהציעו, בתפוצה רחבה ולכלל הלקוחות", טוענים בפרקליטות. בין הודעות השיווק: "שיפרנו את השירות בזמנים ניו קצרים… קטלני באיכות גבוהה מאוד ב-700 VIP… מומלץ מאוד VIP טהור". בהודעה אחרת נכתב: "התחדשנו. מיוחד טהור מאה אחוז ב-700, שלם באיכות גבוהה ב-500 ו-אמדי ב-400".

מהחקירה עלה עוד, כי ברשת פעל "מערך כלי רכב ששימש לשינוע הסמים אל הלקוחות, בתוך זמן קצר ביותר", וכי הרשת הבטיחה "זמינות לאורך כל שעות היממה", כאשר תפקידם של הנאשמים היה להפיץ את הסמים "בפרק זמן המינימלי ביותר". בפרקליטות מסבירים כי "לצורך הפעלת הרשת באופן מיטבי, וכדי להקשות על הרשויות בגילויים, פעלו הנאשמים באופן מתוחכם, בשני מעגלי תקשורת שונים – האחד, שני טלפונים ששימשו את שני הנאשמים המרכזיים לקבלת הזמנות מלקוחותיהם, והשני שימש את הנאשמים לתקשורת עם הנאשמים האחרים ושילוחם לביצוע העסקאות… הנאשמים פעלו כעסק משגשג לכל דבר ועניין ובסוף 'יום עבודה' נהגו לבצע סיכום כלל פעילות הסחר ורווחיהם לאותו היום, תוך שהם בודקים שלנאשמים האחרים נותרו די סמים במלאי".

מהחקירה עולה כי במהלך השנים בהן היתה הרשת פעילה, וכתוצאה מהעסקאות, ראשי הרשת גרפו כ-7.2 מיליון שקלים ובהתאם לכך ביצעו לכאורה עבירות הלבנת הון.

התשתית הראייתית נגד חברי הרשת מתבססת על ראיות שאספו חוקרי ימ"ר תל אביב בחקירה הסמויה והגלויה. בין היתר מדובר בהאזנות סתר שבמסגרתן נקלטו עשרות אלפי הודעות ושיחות. בתיק החקירה עדויות של לקוחות אשר רובם זיהו את קולות הנאשמים בהאזנות הסתר, הודו כי רכשו מהם סמים ותיארו כיצד פעלה הרשת.

במסגרת החקירה, שני ראשי הרשת הכחישו את המיוחס להם ולאחר שהבינו שקולותיהם נקלטו בהאזנות סתר החלו לתקשר באמצעות תנועות גוף, ככל הנראה על מנת להימנע ממצב שבו קולם יוקלט וישמש להשוואת קולות. "מדובר בשניים שהפכו את הסחר בסמים קשים למשלח ידם ולעסק משגשג, אשר במהלך השנים האחרונות הניב להם רווחים של מיליוני שקלים", התייחסו בפרקליטות לשני הנאשמים העיקריים, "במרוצת הזמן הצליחו הנאשמים ליצור רשימת לקוחות אשר כוללת פרטיהם של אלפי אנשים. מחומר החקירה עולות עדויות המלמדות כיצד רשת הפצת הסמים שיצרו הנאשמים הצליחה לפגוע קשות בחייהם של הלקוחות אשר רכשו מהם סמים".

לצד כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרם של ששת הנאשמים -המיוצגים על ידי עורכי הדין איתן און ומחמוד נעאמנה – עד תום ההליכים. מהבקשה עולה כי לחדאד, אטרש וקומע עבר פלילי והרשעות קודמות.

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות