הסנגור של א"ק על עדויות נוספות בעניינה: "אין כל ראיה מדעית"

שתף כתבה עם חברים
א"ק בשיחה עם אחד מהסנגורים שלה בבית קפה בקריית שמונה

 

א"ק מקצרין, שנחקרה בעבר בעקבות עדות שמסר מי שהיה בן זוגה, א"ח, שטען כי היא התוודתה בפניו לפני שנים כי היא זו שרצחה את הילדה תאיר ראדה, זומנה שוב למשטרה לפני חודש.

הפעם היא התבקשה לתת עדות פתוחה בעקבות עדות שמסר בן זוג של אשה אחרת, חולת נפש שהיתה מאושפזת יחד עם א"ק במוסד פסיכיאטרי בצפון לפני מספר שנים.

לדברי הגבר הוא שמע מחברתו שנפטרה בינתיים, כי בהיותן מאושפזות יחד היא שמעה מ-א"ק כי היא הרוצחת של ראדה, בדומה לדברים שהשמיעה לכאורה א"ק באוזני בן זוגה ובאוזני עדים אחרים שמסרו על כך למשטרה.

בחודש שעבר הוגשה על ידי פרקליטות של זדורוב עו"ד ירום הלוי בקשה רשמית למשפט חוזר בעניינו של זדורוב, והמידע החדש מצטרף לנימוקי הבקשה. עו"ד הלוי אומר בתגובה לידיעה על הזימון לחקירה, כי המשטרה התרשלה כאשר הזמינה את א"ק רק קרוב לשנה אחרי העדות שמסר נגדה אתו בן זוג של שותפתה למחלקה הסגורה.

בפרקליטות מחוז צפון טוענים בתגובה כי מדובר בתקלה, ומכל מקום מדובר בעדויות מפי השמועה ולא בעדות ישירה קבילה כלשהי.

מסנגורה של א"ק, עו"ד דניאל חקלאי, נמסר כי "א"ק לא נחקרה כחשודה. מדובר במסירת עדות נוספת שבמסגרתה היא שבה וחידדה נקודות שעלו גם בעבר: לא קיים שום קשר בינה לבין הרצח המחריד של תאיר ראדה. מעולם לא נמצאה ראיה מדעית שקושרת בינה לבין זירת הרצח. הן דגימת הדנ"א והן טביעת האצבע שניטלו מגופה ביוזמתה ומרצונה החופשי, בהתאם לבקשתה, אינן תואמות לשרידי הדנ"א או לטביעות האצבע שנמצאו בזירה. הן בתא השירותים עצמו בבית הספר, והן במתחם קומת תאי השירותים לא נמצאה שום ראיה מדעית תואמת".

עו"ד חקלאי ציין עוד: "לא ניתן להפיק דנ"א גרעיני מהשערה המפורסמת ללא השורש של השערה שנמצאה כפי הנטען על גופה של תאיר ז"ל. ניתן להפיק ממנה רק אילן יוחסין משוער (דנ"א מיטוכונדריאלי) שתואם לעשרות אלפי ישראלים. טענת א"ח (בן זוגה לשעבר) כי היא רצחה את תאיר טומנת בחובה כזב מוחלט. מדובר בהוצאת דיבה חמורה, ולכן היא גם תבעה אותו. מדובר במתמודדת נפש ואמנית שמבקשת לחיות את חייה בשקט ובשלווה. משטרת ישראל ופרקליטות המדינה יודעות זאת. חקירתה האחרונה של א"ק הייתה קצרה, ממוקדת, בהירה וללא כל חשד. היא שוחררה בתום חקירתה ללא תנאים מגבילים. צר לנו שהאש המוסטת כלפי א"ק אינה מאפשרת דיון ענייני בטענותיו האחרות של רומן זדורוב".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות