יאחב"ל: ישראלי שהיה מבוקש בתיק סוכנים של להב 433 הוסגר מהולנד

שתף כתבה עם חברים

בחלוף כשנה מחשיפת פרשה רחבת היקף שעניינה סחר בינלאומי באמל״ח ובסמים ובתום הליך מאומץ שניהלו להב 433 יאחב״ל וחטיבת המודיעין במשטרת ישראל והמחלקה הבינ״ל בפרקליטות המדינה, הושלמה הסגרתו מהולנד לישראל של אזרח ישראלי (52) המתגורר זה שנים בהולנד בגין מעורבותו לכאורה בסחר בסמים. 

הליך ההסגרה התאפשר הודות למאמצים משותפים של גופי האכיפה ובמסגרת השת״פ הבינלאומי וכן לאחר שהצהירה הפרקליטות על כוונתה להגיש כתב אישום כנגד החשוד לאור התשתית הראייתית לביצוע עבירות סחר בסמים וקשירת קשר שגיבשה להב 433 יאחב״ל כנגד החשוד במסגרת הפרשה.

החשוד לווה ארצה על ידי שוטרי להב 433 יאחב״ל ועם נחיתתו אחר הצהריים בנתב״ג נעצר ונלקח לחקירה ביחידה. דיון בבקשה להאריך את מעצרו של החשוד יתקיים מחר בשעות הבוקר בבימ״ש השלום בפתח תקווה. 

כזכור, בסוף 2013, חשפה להב 433 יאחב״ל את הפרשה, במסגרתה הופעל שני סוכנים סמויים שפרטיהם אסורים בפרסום. בארץ ובעולם ונאספו ראיות לביצוע שורת עבירות חמורות בתחום הסחר באמל״ח ובסמים על ידי מספר מעורבים, בינהם דמויות משמעותיות בתחום הסחר באמל״ח בקרב גורמים המזוהים עם ארגוני פשיעה. בין החשודים שנעצרו אז היה אייל ברכה שהוגדר כחשוד מרכזי בפרשה. כנגד המעורבים הוגשו כתבי אישום וההליך המשפטי של חלקם אף הסתיים בהרשעה. ההליך המשפטי בעניינם של חלק מהנאשמים עודנו מתנהל.

od ben natan nes atar
עו"ד בן נתן 

סנגורו של החשוד, עו"ד נס בן נתן, מסר בתגובה: "טרם נחשפנו לחומר הראיות ולכן כל מה שניתן לומר בשלב זה כי החשוד מכחיש את המיוחס לו".

 עדכון (27.3.15)

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך את מעצרו של רפאל אבוחסרה (53) מנתניה במקור, שהגורר בהולנד, עד 30 במרץ. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות