הנערים ממיל"ה, הגיבורים של המפכ"ל

שתף כתבה עם חברים

42 נערים מהעיר בית"ר עילית סיימו את פרויקט המשטרה מיל"ה

proyect mila 
 המפכ"ל בטקס עם אחד מילדי הפרויקט

"אתם הגיבורים שלי. אתם לקחתם את עצמכם בידיים. אתם החלטתם שאתם מצטרפים לתוכנית, אתם החלטתם לקחת אחריות על עצמכם. זהו צעד מאוד חשוב בחיים, הצעד הראשון. אתם צריכים להסתכל קדימה, לסמן את המטרה ולהמשיך בצעדים אמיצים קדימה". כך אמר מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, ל-42 הנערים שסיימו היום את קורס מיל"ה (מובילים יחד למען הנוער) בעיר בית"ר עילית.

החניכים תושבי העיר אותרו על ידי המשטרה ורשויות הרווחה כנוער בטיפוח שזקוק לסיוע מיידי, על מנת לעזור לו להשתלב במרקם החיים בעיר. החניכים השתתפו בשני פרויקטים מגבילים – שביל החינוך ומרכז שמואל. הם החלו בתהליך בן מספר חודשים, בו למדו קורסים בנושאי הגשת עזרה ראשונה, כיבוי אש וחילוץ, ובמקביל סיירו ברחבי הארץ בסיורי העשרה, בעיקר במקומות הקדושים. בנוסף שמעו הרצאות רבות שנועדו לחזק את יכולתם ולהאמין בעצמם ולעודדם להשתלב ולתרום לחברה. כבר כיום, חלק מהנערים החלו את השתלבותם בנתינה  לחברה במסגרות השונו, ובין היתר במסגרת האזרחית והמסגרת הצבאית.

 proyect mila2

בטקס שנערך בליווי הורי הנערים, ציין נצ"מ ישראל טל, מפקד מרחב חברון, את חשיבות  הפרויקט: "מדובר בפרויקט מהמדהימים שאני מכיר. עצם הפעילות במגזר החרדי סייעה רבות להכרת הציבור במגזר זה וליצירת קשרים פוריים ומועילים".

פרויקט מיל"ה, יש לציין, החל בהתאם להחלטת מפכ"ל, כתוכנית חברתית המיועדת לבני נוער עוברי חוק מכלל המגזרים. מטרת התוכנית להביא להשתלבותם של הנערים בחברה הנורמטיבית, בתאום עם משרד הרווחה וגורמים נוספים. במסגרת זו מופעלת התוכנית – מתוך הכרה בהיותה בעלת חשיבות ברמה הלאומית והערכית – בשותפות גורמי חוץ, לרבות שירות המבחן לנוער והשירות למתבגרים במשרד הרווחה, אגף קידום נוער במשרד החינוך, הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, מצי"לה ו"עיר ללא אלימות" במשרד לביטחון פנים. היא אף כוללת מרכיבים הכרוכים בשיתוף פעולה עם הקהילה, תחת הכותרת "שיטור מבוסס קהילה".

מהמשטרה נמסר בהקשר זה: "יש לציין כי מדיניות המשטרה בטיפול בנוער, כפי שבאה לידי ביטוי בפקודות המשטרה ובהנחיות חטיבת החקירות, נקבעה מתוך מגמה למנוע את תיוגו של נוער עובר חוק כעבריין, להרחיקו ולהוציאו בהקדם האפשרי ממעגל ההתנהגות הפלילית. פרויקטים מעין אלו פעילים במקומות נוספים ברחבי הארץ ומהווים את גלגל ההצלה האחרון של נוער נפלא עתיר יכולות שמצא קושי בצמתי דרכים של החיים, נוער שבחר בנתיב הלא מבטיח לעתיד והוחזר בסיוע המשטרה לתלם הנכון".

בעיר בית"ר עילית, מי שמוביל את התוכנית הוא מש"ק העיר רס"מ שלומי אביסרור, בשיתוף קציני מרחב חברון. אביסרור אחראי על הפעלת התוכנית וממשיך ללוות את בני הנוער שנתיים מיום סיומה. "על ידי כך נשמר קשר חזק ואמיץ עם הנערים ולמעשה הוא משמש המנטור שלהם בכל התלבטות בחייהם", נמסר מהמשטרה.

בטקס, שנערך במעמד ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, נכחו גם ראש אגף המבצעים של המשטרה – ניצב אהרון אקסול ומפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן. האחרון ציין: "מדובר בהצלחה רבתי, כאשר 100 אחוזים מהנערים סיימו את הפרויקט ובהצלחה. במחוז ש"י סיימו בשנים האחרונות מעל ל-300 בנים ובנות נוער את מסלול מיל"ה לקראת חזרתם והשתלבותם בחברה. הפרויקט לא רק שקרב את הנערים לפעילות מול המשטרה, אלא יצר כר נרחב של שיתוף פעולה פורה בין המשטרה לקהילה בערים הללו, מתוך רצון הדדי לסייע להם להתמודד עם אתגר בני הנוער". ניצב כהן אף גילה, כי בעקבות ההצלחה הוא הורה להתחיל בשלב ב' לבוגרי הפרויקט, במטרה "לחזק אותם עוד בדרכם פנימה אל החברה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות