עבריין מוכר נעצר בחשד לירי והצתה בכפר סבא

שתף כתבה עם חברים

שעות ספורות לאחר שירי בוצע לעבר בניין מגוריו של ערן דחבש, הוא נעצר בחשד לביצוע ירי לעבר מבנה אחר על רקע ויכוח עם שכנו ובגין הצתת רכבו

הרכב שהוצת בכפר סבא (צילום: פוסטה)

שעות ספורות לאחר ירי לעבר בניין מגוריו של עבריין מוכר במזרח כפר סבא, הוא עצמו נעצר בחשד למעורבות בירי נוסף ובגין הצתת רכב. נבדק האם קיים קשר בין המקרים.
כזכור, כפי שפורסם אמש באתר "פוסטה", הירי בוצע בשעות הערב לעבר בניין מגורים ברחוב הנביאים בשכונת קפלן בעיר. איש לא נפגע, אך נגרם נזק בכניסה לבניין.

חלפו שעות ספורות בלבד וקצת אחרי חצות התקבל דיווח על ירי של מספר כדורים לעבריין מבנה והצתת רכב באזור הרחובות זכריה הנביא ויונה, גם הם בשכונת קפלן בכפר סבא. למקום הוזעקו לוחמי אש. בפיקודו של רס"ל סער חכים מתחנה אזורית השרון, אשר השתלטו על האש.

חוקרי תחנת המשטרה בכפר סבא פתחו בחקירה. במהלכה עלה כי הקורבן, תושב העיר, המוכר אף הוא למשטרה, אוים זמן קצר קודם לכן על פי החשד על ידי העבריין שלעבר בניין מגוריו ברחוב הנביאים בוצע ירי אתמול.
חוקרי התחנה ביצעו פעולות איתור מהירות ועצרו את החשוד. בתום חקירתו הוא נכלא. כעת נבדק האם קיים קשר בין שני המקרים והאם הירי והצתה הלילה הם תגובה לירי שבוצע שעות ספורות קודם לכן.

החשוד, ערן דחבש (47), הובא היום לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים. היחידה החוקרת יחסה לו עבירות של הצתת רכב, קשירת קשר לפשע, איומים וירי מנשק חם באזור מגורים.

בפתח הדיון סיפר נציגה משטרה, רס"ר יולי וולמן, על נסיבות שהובילו למעצרו של דחבש. "החשוד נעצר לאחר מספר שעות שהתגלע ויכוח בין משפחתו לבין משפחת הקורבן בתיק. החשוד נעצר אחרי שלקורבן נשרף רכב ונורו יריות לעבר ביתו של הקורבן".

נראה כי בשלב זה לא קושרים במשטרה בין המעשים המיוחסים לדחבש לבין הירי שבוצע לעבר בניין מגוריו שעות ספורות קודם לכן. כשנשאל נציג המשטרה בדיון לגבי הירי לעבר ביתו של דחבש, הוא השיב: "החשוד מסר את זה בחקירה, יתכן שזה מטופל על ידי יחידה חוקרת אחרת. לי אין אינדיקציה".

סנגורו בדיון הכחיש את המיוחס למרשו וטען לטענת אליבי. "בסביבות השעה 5-6 אחה"צ של יום נורות יריות לכיוון הבניין בו מתגורר מרשי וגם גרושתו של א'. בבניין הזה מתגוררים בסביבות ה- 30 דיירים. מי יודע לעבר מי נורו היריות? לא נדע. מה שקרה באירוע הזה, שהיו חילופי דברים בין א' שגרושתי מתגוררת בבניין לבין מרשי שמתגורר בקומה השביעית וגם אז הוא לא יצא מהבית. הדיאלוג או הקללות מתרחש כשמרשי עומד בקומה שביעית וצועק ל-א'. היו שם המון שוטרים, הם שמעו את ההתרחשות והדברים מתועדים. באותם רגעים אף אחד לא מצא לנכון לגשת לא ל-א' ולא למרשי בגין הקללות אבל מה אנו למדים מזה, שאף אחד לא התרגש, היו בסערת רגשות וכו'. עוברות כמה שעות ובכל הזמן הזה מרשי לא יוצא מביתו, כבר כמה שעות וימים, ואז נורות יריות לבית של א' שהינו בית פרטי במרחק של קילומטר וגם מכוניתו נשרפת. מגיעים השוטרים ואין להם קצה חוט ואז א' בגלל שהיו לו חמש שעות קודם דין ודברים עם מרשי, הוא אמר שהוא חושד בו. אין שום אינדיקציה שזה מרשי. רק אמירתו של א', היא שהביא את השוטרים. מצאו את האקדח? אין שום דבר. בדקו את האליבי שלו? אשתו היתה איתו. מישהו בדק את זה? שום כלום. הצגתי לביהמ"ש תמונה שממש באקראי בשעה 01:03 צולמה ונשלחה לחבר מעבר לים. אז מה, לא בודקים? זה תיק של חקירת אליבי, יחקרו את אשתו, הוא לא עזב אותה ולא יצא כמה ימים מהבית".
כך או כך, בתום הדיון, השופט עמית פרייז , שעיין בחומרי החקירה ושמע את טיעוני הצדדים, קבע כי קיים חשד סביר והאריך את מעצרו של דחבש בארבעה ימים, ועד ל – 16 במאי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות