קראוון ההידרו

שתף כתבה עם חברים

106 ק"ג מריחואנה משובחת אשר גודלה במושב נחלה נתפסו בקראוון של האחים ברק ממושב רינתיה אשר שימש לשינוע ואיחסון של הסחורה הכי מבוקשת בגוש דן * ימ"ר תל אביב חשפו עוד מיזם ענק לגידול חקלאי של מריחואנה באמצעות מידע מודיעיני מדוייק על עבריינים אורבנים * תפסו לפני חילוט 10 כלי רכב ו-430 אלף שקל במזומן

 karavan hidro 401 301
 שקי מריחואנה ומשקל שנתפסו בקראוון

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשבעה ימים מעצר של שישה חשודים בגידול והפצה של מריחואנה (הידרו). העצורים מוכרים היטב למשטרה מעבירות סמים: ניסים רוקח (29) מפתח תקווה – הנחשב לחשוד המרכזי – ויחד איתו  ליאור מדהלה (33) מקרית אונו, אבי דפנה (49) ממושב נחלה  וכן שלושת האחים אהוד ברק (24),  עמית ברק  (33) ויריב ברק (33) ממושב  רינתיה.

הפעילות בוצעה בהנחייתו של מפקד מחוז תל אביב ניצב בנצי סאו במסגרת המדיניות שלו למלחמה בנגע הסמים באמצעות חשיפת מקורות הסמים ומשווקיהם. בחודש האחרון חשפו בלשי הימ"ר חממות דומות אשר שיגרו חומר לגוש דן, 130 ק"ג בכפר קאסם, 43 ק"ג בגבעתיים.

הפשיטה הלילה (13 מרס) נערכה אף היא על ידי בלשי מפלג הסמים בימ״ר ת״א, תחת פיקודו של סנ״צ יגאל דיין, הפעם במושבים נחלה ליד קריית גת ומושב רינתיה ליד לוד, אבל גם ברמת גן וקריית אונו, ונתפסו 106 ק"ג מריחואנה אשר גודלה בתנאי חממה (הידרו). בנוסף לצמחים נתפסו על ידי הימ"ר 10 כלי רכב של החשודים המיועדים לחילוט, כולל ג'יפים טרקטורון וקראוון מפואר אשר שימש לאיחסון ושינוע החומר, וכן  430 אלף שקל במזומן. ששת החשודים, בגלאי 24 – 49, הובאו לחקירה במפלג תשאול בראשותו של סנ"צ אסי צור

eshed gadi  police sau bentzi 151
 נצ"מ גדי אשד  ניצב בנצי סאו

לפני מספר שבועות התקבל בימ"ר מידע מודיעיני על מספר חשודים העוסקים בגידול הסם בדרום הארץ והפצתו בתחום מחוז תל אביב. מפקד הימ"ר נצ"מ גדי אשד הורה על פתיחה בחקירה סמויה לצורך איסוף מידע נוסף וראיות על המעורבים. החוקרים גילו כי החשודים, עבריינים המוכרים היטב מפעילות בגוש דן, מגדלים את הצמחים בחממה במושב נחלה. בחלק הנראה לעין של החממה המשיכו לגדל עגבניות, אבל כאשר בלשי המשטרה "חדרו" פנימה הם נחשפו למעבדת גידול מצוידת היטב של מריחואנה בשיטת ההידרו (מיים ותאורה) אשר "משביחה" את איכות החומר באמצעות הגדלת החומר הפעיל בצמח (THC) לאחוזים גבוהים ואף מסוכנים – נושא שמטריד מאוד את האנשים המעורבים במאבק נגד הסמים, אשר טוענים כי הסמים הקלים כאשר מגודלים במעבדות הידרו כאלה כבר אינם קלים כפי שנהוג לחשוב.  

 kesef shtarot

הבלשים שחשפו את החלק הפנימי של החממה לא מיהרו לעצור את הפעילות אלא המשיכו לעקוב אחר החשודים, כדי למפות גם את מערך ההפצה והשיווק שלהם. בלילה שבין חמישי לשישי הוחלט לבצע מעצרים כאשר נודע כי המגדלים בפועל, האחים ברק ממושב רינתייה, יוצאים ממושב נחלה עם קראוון עמוס בצמחים אשר נגרר על ידי ג'יפ – מה שהזכיר לחלק מהבלשים סצינות מוכרות מהסדרה "שוברים שורות".

הבלשים עצרו אותם בכניסה למושב הבית שלהם, רינתיה, שם הם נפגשו עם חשודים נוספים שחברו אליהם. גורר הקראוון לא ידע להמציא לבלשים את מפתח הכניסה והם נאלצו לפרוץ אותו בשלב המעצר, או אז נתפסו בתוך הקראוון שקים שחורים עמוסים בצמחים שנקטפו בחממה שבדרום, וסכום כסף גדול במזומן ברכב של אחד החשודים – 430 אלף שקל.

כל החשודים הובאו להארכת מעצר בפני השופט התורן עידו דרויאן מבית משפט השלום בתל אביב. נציג היחידה החוקרת טען כי העבירות מיוחסות לכל החשודים בצוותא, גידול הסמים בשטח של שישה דונם אשר נחכרו על ידי החשודים לפני כחצי שנה. במשטרה טוענים כי רוקח ומדהלה ניהלו את המיזם בעוד שהאחים ברק חכרו את השטח וביצעו את הגידול והאיחסון. בפשיטה על הבית של מדהלה נתפסה כמות קטנה של מריחואנה מהסוג המדובר, אולם עו"ד ירום הלוי המייצג את רוקח ומדהלה הכחיש את הקשר שלהם לחממה, וביקש מבית המשפט לקצר ככל הניתן את ימי המעצר, לו רק כדי להוכיח שהם אינם קשורים.   

od himi kenes july 150 od halevi yarom 150 od yamin amihay od yohai moshe 120  
עו"ד חימי עו"ד  הלוי עו"ד  ימין עו"ד  יוחאי  

לפי המשטרה, השטח שייך לחשוד ממושב נחלה, אבי דפנה, אשר השכיר את השטח לחשודים תוך ידיעה שהם מתכוונים לגדל בו מריחואנה, מה שמרמז על התופעה המתרחבת של השכרת שטחים חקלאיים למגדלי המריחואנה. בתשובה לשאלת עו"ד אבי חימי הסכים נציג המשטרה רק לומר, כי בניגוד לגרסת החשוד על כך שלא ידע מה נעשה בשטח המוחכר שלו, למשטרה יש ראיות לכך שהוא ידע היטב במה מדובר.  "אנחנו לוקחים בחשבון אפשרות למעצר נוספים", אמר רס"מ  דני יואלי, הוא חשף בפני השופט את צילום השטח המדובר וציין כי לפחות חצי שנה פעיל המיזם הזה. "על פי כמויות הסמים וכמויות הכסף לא מדובר בצריכה עצמית, אלא בעסק שהתגלגל זמן רב, שתפקד ממש כמו מפעל, ואנחנו מצפים לאתר מעורבים נוספים".

עו"ד עמיחי ימין שמייצג יחד עם עו"ד משה יוחאי את האחים ברק חזר על גרסת החשודים במשטרה לפיהן הם טיילו עם הקראוון באילת ובשלב מסוים הוא נגנב מהם, לפיכך לא היו ברשותם המפתחות, וגם אין להם קשר למה שנתפס בתוכו.

השופט עידו דרויאן קבע בתום הדיון כי "חומר  החקירה הרב שנאסף מעיד על פעילות בהיקף נרחב, ובשלב זה קושר ברמה המספקת את כל אחד ואחד מבין ששת החשודים". מעצרם של השישה הוארך עד 19 במרץ. 

samim edro 
 אחד מבלשי הימ"ר עם הסמים ועל רקע הקראוון

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם של כל החשודים עד 24 במרץ.  בדיון התברר כי בידי חוקרי הימ"ר חקרו את התיק  במשך חודשים ארוכים במהלכם האזינו לחשודים וביצעו אחריהם מעקבים כשהחשודים נראו מטפלים בגידולי הסם על בסיס כמעט יומי. אל צוות ההגנה הצטרפו עורכי הדין נס בן נתן ותמיר סננס. השופט ירון גת האריך את מעצרם של החשודים והורה למשטרה לסיים את החקירה עד לדיון הבא ולהתייצב עם הצהרת תובע. 

 od ben natan nes 2 150  od sananes tamir6
 עו"ד בן נתן   עו"ד סננס

עו"ד נס בן נתן, המייצג את אודי ועמית ברק, מסר בתגובה: "אודי, מכחיש כל קשר לאירועים הוא נתבקש בסה״כ להעביר קראוון של אחיו ממקום למקום וכלל לא היה מודע לעובדה שהוא מכיל סם. עמית, צורך גראס רפואי באישור משרד הבריאות והודה שגידל סם בנסיבות שתיאר".

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות