אישום: חטף וסחט פלסטיני שעקץ אותו בחצי מיליון שקל

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי תושב עכו, בת זוגו ושני פלסטינים, הכריחו באלימות את המתלונן לחתום על מסמכי העברת בעלות על אדמות, והובילו אותו כבול, אך בדרך למפגש עם עורך דין במחסום סמוך לג'נין נעצרו במקרה על ידי ניידת משטרה

המתלונן נחטף ולאחר מכן הובל ברכב למחסום (אילוסטרציה)

פרקליטות מחוז חיפה טוענת בכתב אישום שהגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כי שני גברים ואישה חטפו פלסטיני תושב השטחים במטרה לסחוט ממנו אדמות שבבעלותו (27 דצמבר).
כתב האישום הוגש נגד פיראס עלי (38) מעכו ועז אלדין ג'ראדאת (28) מיהודה ושומרון. נאשמת בפרשה גם ניהאד חטיב, בת 46 מעכו.

מכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד נג'וא סלימאן עולה, כי השלושה קשרו לסחוט מהמתלונן בעלות על חלקות אדמה שבבעלותו. נטען כי פיראס הגיע לאזור ג'נין על מנת לאסוף את ג'ראדאת ואדם נוסף לתוך שטח ישראל, על אף שידע שאין להם אישור כניסה כחוק. השלושה, כך נטען, נסעו לבית המתלונן וכבלו את ידיו ורגליו באזיקונים, מנעו ממנו לקרוא לעזרה והחלו להכותו בכל חלקי גופו.

עוד נטען, כי בעוד שהמתלונן כבול בידיו וברגליו, השלושה החלו לחטט בארונות על מנת לאתר את המסמכים הקשורים לבעלותו של המתלונן בחלקות האדמה. במקביל לקחו מהארונות חפצים בעלי ערך השייכים למתלונן. לטענת הפרקליטות, בעת שהמתלונן היה כבול ושכב על הרצפה, האדם הנוסף היכה את המתלונן ברגלו באמצעות פטיש שמצא בדירה, ואילו פיראס היכה באמצעות הפטיש בראשו של המתלונן, תוך שאיים עליו: "היום אתה הולך למות אם אתה לא חותם על כל האדמות". ג'ראדאת, לפי האישום, תקף את המתלונן באמצעות פלייר שמצא, בזמן שהתוקף הנוסף פנה למתלונן והודיע לו כי עליו לחתום על ניירת.

מכתב האישום עולה כי בהמשך הכניסו הנאשמים את המתלונן לרכב ונסעו לביתו של פיראס, שם נכחה גם בת-זוגו חטיב. בכתב האישום נטען כי הנאשמים הושיבו את המתלונן החבול בסלון הבית, ואיימו כי אם במהלך הלילה לא יחתום על כל הניירת – הוא ימות. עוד טוענת הפרקליטות, כי חטיב התקרבה למתלונן והורתה לו לחתום על המסמכים על מנת שלא יהרגו אותו.

לטענת הפרקליטות, מפאת חששו של המתלונן הוא חתם על מסמכים שהנאשמים והאחר נתנו לו. כמו כן נטען, כי מיד לאחר מכן התקשר פיראס לעורך דין השוהה ברשות הפלסטינית ואמר לו שהמתלונן חתם על כל המסמכים, וקבע איתו פגישה במחסום הסמוך לכניסה לג'נין. הנאשמים, האחר והמתלונן נסעו לכיוון המחסום, כאשר במהלך הנסיעה איימו הנאשמים על המתלונן שיחתום על כל המסמכים אחרת יהרגו אותו.

מכתב האישום עולה כי אחרי שהאדם הנוסף ירד מהרכב והלך, ניידת משטרה חלפה על פני הרכב בו הובילו הנאשמים את המתלונן והשוטרים ביקשו מהרכב לעצור. בשלב זה, כך נטען, פיראס יצא מהרכב על מנת לדבר עם השוטרים, בעוד שג'ראדאת ניסה למנוע מהמתלונן לקרוא לעזרת השוטרים ואילו חטיב איימה עליו. אבל לפי כתב האישום, המתלונן הלם בדלת הרכב באמצעות רגליו, פתח אותה, ירד כשהוא אזוק בידיו וצעק לעזרת השוטרים: "משטרה משטרה, תצילו, רוצים לרצוח אותי".
השוטרים שהבחינו במצוקת המתלונן חילצו אותו כשהוא חבול וכבול בידיו.

כתב האישום מייחס לנאשמים – המיוצגים על ידי עו"ד שאדי דבאח – עבירות סחיטה באיומים ובכוח, חטיפה לשם סחיטה או איום, שוד בנסיבות מחמירות וחבלה בכוונה מחמירה. לפיראס יוחסה גם עבירת הסעת תושב זר ולג'ארדאת עבירות כניסה לישראל שלא כדין.
בחקירתו, פיראס עלי טען כי הקורבן עקץ אותו ולקח ממנו כספים. הוא התנצל ובכה, אמר כי לא היה צריך להגיע למצב זה, והסיפר כי הוא במצוקה כלכלית.
חטיב אישרה בחקירתה כי הביאו את המתלונן לביתם. היא הוסיפה וסיפרה כי בן זוגה היה עצבני כי "נעקץ" בסכום כסף גדול.
ג'ראדאת אישר כי נכנס לישראל לא כחוק, שאזק את המתלונן בדרך למחסום וגם שהזדהה בפני השוטרים בשם אחר.

מהבקשה למעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגד הנאשמים עולה כי לפיראס שתי הרשעות קודמות בעבירות אלימות ולחטיב יש הרשעה בתחום הסמים. לג'ראדאת אין הרשעות קודמות. מעצרם הוארך עד להחלטה אחרת.
יש לציין כי בדיון להארכת מעצרם של החשודים שהתקיים לאחרונה, עו"ד דבאח טען כי המתלונן הוא נוכל שביצע תרמית והוציא שלא כדין מהחשוד סכום של כחצי מיליון שקל, וגם כאשר החזיר בשלב מסוים את הכסף בדולרים – התברר כי הכסף מזויף. "הם סיכמו איתו שיחזיר את הכספים. בהסכמתו המלאה והחופשית המתלונן בחר לעלות לרכב. במהלך הנסיעה כנראה המתלונן ניסה לתפוס את ההגה של הרכב כשמרשי נהג על מנת לגרום לתאונה, יכול להיות שבאותו מעמד אחרים קשרו אותו. לכאורה מדובר בתיק חמור של חטיפה, אך אני חושב שככל שהחקירה תתקדם התמונה תשתנה", טען הסנגור באחד הדיונים.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות