חשד: סכסוך שכנים על נזילת מים הסתיים בסחיטה באיומים

שתף כתבה עם חברים

שניים מגדרה נעצרו בחשד שדרשו מהשכן 30 אלף שקל אחרת "יקבל כדור בראש". חשוד נוסף נעצר בחשד שאיים על המתלונן ודרש ממנו לבטל את התלונה

צילום ארכיון להמחשה: משטרה

שוטרים מתחנת יבנה עצרו שלושה חשודים מגדרה ומעלה אדומים בחשד לעבירות נהיגה פוחזת ברכב, שיבוש, חבלה במזיד ברכב, קשירת קשר לפשע והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

תחילה נעצר איישאיים יימר (23), בעת שהגיע לתחנת המשטרה והתלונן כי רכבו נגנב. בהמשך נעצר החשוד המרכזי בפרשה, נפתלי זאודה (21). לפי החשד, החשודים ביצעו עבירות אלימות כלפי שכנו של אחד מהם.

השלושה הובאו בנפרד לבית משפט השלום בראשון לציון, שם נטען כי סכסוך השכנים החל בעקבות ריב על רקע נזילת מים. בהמשך, שלושה אנשים לא מזוהים שברו את שמשות רכבו של השכן. לאחר מכן, כך נטען, הקורבן נסחט ונאמר לו כי במידה ולא ישלם 30 אלף שקל – "יקבל כדור בראש".
במשטרה אומרים כי בידי החוקרים לא רק תלונת הקורבן, אלא גם עדויות נוספות. בנוסף, בתיק החקירה צילומי אבטחה והקלטות שבהן נשמעות לכאורה שיחות איום.

בסיום הדיון בעניינו של זאודה, המיוצג על ידי עו"ד אלי מסטרמן, נקבע כי קיים חשד סביר ומעצרו הוארך בשלושה ימים, עד 8 בדצמבר.
יימר מיוצג על ידי עו"ד איתי בן נון. השופט טל ענר קבע בעניינו כי החשד נגדו לא התחזק והוא מבוסס אך ורק על כך שהרכב בו השתמשו מבצעי העבירה שייך לו. עוד קבע השופט כי הצעיר, לו אין עבר פלילי, אינו מעורב בסכסוך המקורי. לכן הורה השופט על שחרורו למעצר בית עד 9 בדצמבר.

בהמשך נעצר גם נימרוד אייסו (21) ממעלה אדומים, לו מייחסת המשטרה עבירת איומים בלבד (7 דצמבר). לפי המשטרה, החשוד שהינו קרוב משפחתו של אחד החשודים איים על המתלונן ואף דחק בו לחזור בו מן התלונה.
סנגורו של החשוד, עו"ד גיל גבאי, הכחיש את המיוחס למרשו. השופט ענר קבע כי החשד ברמה הנדרשת ומתבסס על כך שהאיומים נשלחו ממספר טלפון שנמצא בשימושו של החשוד. כיוון שמדובר באיום בהודעת טקסט, השופט סבר כי אין מסוכנות ולכן הורה לשחרר את החשוד למעצר בית עד 12 בדצמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות