כתב האישום חשף: העובד של הבוס היה האלמוני שסחט אותו

שתף כתבה עם חברים

בעל מקצוע מצא על שמשת רכבו פתק מאיים שבו נדרש לשלם 5,000 שקל, ובהמשך נשלחו אליו הודעות מאיימות שהקפיצו את הסכום הנדרש ל-15 אלף. חקירת המשטרה העלתה כי הסוחט הוא העובד

הודעות מאיימות מטלפון לא מזוהה (אילוסטרציה: NESA by Makers מאתר Unsplash)

בעל עסק בתחום עבודות הבנייה באשקלון נפל קורבן לסחיטה באיומים על ידי אלמוני, שדרש ממנו אלפי שקלים במסרונים מאיימים וגם באמצעות פתק שהניח על שמשת רכבו. לטענת התביעה המשטרתית, מה שהנאשם לא ידע הוא זה: הסוחט הוא לא אחר מאשר העובד שלו, צעיר בן 20.

בכתב אישום שהוגש לבית משפט השלום באשקלון נגד ש"ס נטען, כי הוא היה זה שסחט באיומים את הקורבן. מחקירת משטרת אשקלון עולה, כי הקורבן הגיע ב-15 בנובמבר לעיר נתיבות והחנה את רכבו ברחוב שלום שנינו, סמוך לבניין בו עבד יחד עם ש"ס. לפי הפרקליטות, באותו יום הונח פתק איום על שמשת רכבו של הקורבן, בו נכתב: "יש לך עד היום בערב להביא לנו חמש אלף, ואם תדבר על זה עם מישהו נפגע לך במשפחה, נשרוף לך את העסק. באנו אחריך עד נתיבות ואנחנו רואים כל צעד שאתה עושה, לא מציע לך לא לשחק משחקים, חמש אלף היום".

רק כאשר הקורבן הגיע בחזרה לאשקלון הוא הבחין במכתב המאיים וקרא אותו, אבל כאן לא נגמר הסיפור. מכתב האישום עולה כי ש"ס היה זה שהניח את הפתק על שמשת רכבו של הקורבן, ובהמשך שלח לו מסרונים ממספר טלפון חסום, בהם כתב: "ערב טוב מקווה שקראת את המכתב שהשארתי לך והבנת מה רשום שם. כמובן שאת מספר הטלפון הזה אין אפשרות לאתר כי זה סים חד פעמי, אבל אם אני אדע שניסית זה לא יהיה טוב ואני יודע הכל. אני מחכה לתשובה ממך, ואני לא אוהב לחכות יותר מידי זמן".

בכתב האישום נטען כי הקורבן חייג למספר הטלפון ממנו התקבלה הודעת האיום, אך הנאשם לא ענה, ולאחר מכן דרש ממנו לשלוח הודעות ולא להתקשר. הקורבן עשה כדרישת המאיים, וניסה להרתיעו כאשר רשם לו שיש לו צילום שלו מניח את הפתק על השמשה. בתגובה, כך נטען, רשם ש"ס: "הדבר היחיד שיראו זה את הכובע שלי, אתה לא מכיר אותי. אתה לא מכיר אותי בפרצוף, ככה שלא תזהה. אני מבין שאתה לא מקשיב להוראות, שמור על עצמך, אני הזהרתי אותך".
בשעות הערב הגיש הקורבן תלונה במשטרה. כאמור, הוא לא ידע שהמאיים הוא לכאורה הקולגה שלו לעבודה.

ב-17 בנובמבר נסעו הנאשם והקורבן ברכב יחד. מאחר שהקורבן לא חשד בעובד שלו, הוא סיפר לו על מכתב האיום שקיבל ודרישת התשלום, ואמר לו כי פנה למשטרה. אחר כך שאל את העובד מה היה עושה במקומו, וזה השיב: "אם היו מאיימים על המשפחה שלי, אני הייתי משלם".

באותו יום, כך לפי כתב האישום, העובד המשיך בשלו ושלח מסרון מאיים נוסף לקורבן: "אני מבין שאתה מתחכם, אתה כנראה לא יודע עם מי נפלת. אל תדאג. אתה תכיר אותי מקרוב מאוד. שאני אשים יד על הילד שלך, אתה תצטער על זה. אתמול יכולת לסגור את זה יפה בחמש אלף, היום זה 15 אלף, ואני יודע טוב מאוד איפה העובד שלך גר… אם הכסף לא יהיה תוך שעה שעתיים אצלי, אני מבטיח לך שאתה והוא תצטערו על זה והאוטו שלך יישרף כולו".

הקורבן השיב כי הוא מוכן לשלם באופן חד פעמי 5,000 שקל ולסיים את הסיפור. בתגובה, כך נטען, הנאשם שלח לקורבן הודעת איום נוספת. "הבאתי לך שעתיים ואני מבטיח לך שאתה והעובד שלך תצטערו על זה וכל הארבעה גלגלים יהיו מפונצ'רים. הבאתי לך אתמול לסגור את זה בחמש אלף, הלכת למשטרה. אצלנו לא הולכים למשטרה, אצלנו מלשינים זה מוות".

התביעה מבקשת מעצר עד תום ההליכים (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

הקורבן המבוהל השיב לנאשם שהוא לא הגיש תלונה ומוכן לסגור את הסיפור ב-5,000 שקל, והנאשם השיב לו: "5,000 שקל זה היה אתמול, היום זה 15. 15 האלו יהיו חד פעמי במקום כל חודש. יש לך עד שעה שמונה להגיד לי מה אתה מחליט, אני מתצפת גם על הבית שלך וגם על הבית של העובד שלך. כל מי שקרוב אליך ייפגע. אם תלך למשטרה אנחנו יודעים, אז תשב תחשוב עם עצמך אם הכסף שווה את זה".
על פי כתב האישום, בשעות הערב באותו יום שלח ש"ס הודעה לקורבן מהטלפון הפרטי שלו, וטען כי גם הוא קיבל הודעות מאיימות, וזאת כדי להרחיק את החשד ממנו.

התשתית הראייתית נגד ש"ס, המיוצג על ידי עו"ד ליאור רונן, מתבססת על הודעות הקורבן, ממצאים מהטלפון הנייד ותפיסת פתק האיום עליו אותרה טביעת אצבע של הנאשם. כמו כן, ברכבו של הנאשם אותר מכשיר טלפון שממנו נשלחו ההודעות המאיימות. בידי החוקרים גם נתוני תקשורת המחזקים את החשד.
לטענת הפרקליטות, לש"ס אין גרסה יחידה ועקבית, הוא שינה את תשובותיו בהתאם למה שהוטח בו בחקירה ושתק כאשר נשאל שאלות מפלילות. לצד כתב האישום, הוגשה נגדו בקשה למעצר עד תום ההליכים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות