נידאל אבו לטיף נעצר בנתב"ג בחשד לקשירת קשר

שתף כתבה עם חברים

נידאל אבו לטיף, בן 42 מכפר ורדים, אבל גם יעד של ימ"ר צפון,  נעצר היום בנתב"ג זמן קצר לפני שעמד לעזוב את הארץ  עם אשתו ומשפחתו הגרעינית (22 יולי).

הבלשים עצרו אותו בחשד למעורבות במספר אירועים מהימים האחרונים, בינהם עימות פיזי עם גורמים ממשפחת ג'רושי ואפילו חשד למעורבות ברצח של בעל צ'יינג' מהצפון שעבד עם הג'רושים. חרף החשדות החמורים, הוא לא הובא לבית המשפט ושוחרר בתנאים מגבילים – בינהם איסור יציאה מהארץ.

משפחת אבו לטיף, מכפר ראמה במקור, מוגדרת על ידי משטרת ישראל כמשפחת פשע, שמיוחסת לה מעורבות בשורה ארוכה של תחומי עיסוק – מפשיעה חמורה של פרוטקשן והלוואות ועד לעסקים לגיטימיים בכל אזור הצפון, לרבות כאלה מול רשויות מקומיות ומכרזים שונים.

ראיות מתקשים להשיג נגדם ומהטעם הזה מופקד על בני המשפחה כוח משימה מיוחד.  לאחרונה היה מעורב נידאל בקטטה עם הג'רושים במועדון במעלות.

לאחר שהושבתה הנסיעה לחו"ל, הוא הובא למשרדי הימ"ר בצפון שם הוא נחקר על אירוע ירי שבוצע כאשר הוא עוד היה מאושפז, ובו נורה למוות בכפר ראמה סאטי גרזוזי  תושב תרשיחא ובעל צ'יינג' שעבד עם אבו לאטיף אבל גם עם הג'רושים (8 יולי). בנוסף הוא נחקר על כך שהוא מתכוון לפגוע בגורמים ממשפחת ג'רושי המעורבים באותה הקטטה שפרטיה מוכרים למשטרה.

המשטרה מייחסת לו עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, וצו המעצר הוצא כנגדו כבר ב-12 יולי, אולם רק הבוקר הוחלט לעצור אותו, כדי למנוע את עזיבתו כפי שעשו גורמים נוספים אשר מזוהים עם המשפחה ולפי ההערכות המודיעיניות הם שוהים בטורקיה.

כאמור, חרף החשדות החמורים, בכקבות טיעונים שהציג הסנגור ג'וליאן חדאד,  החליטו בכירי הימ"ר לשחרר אותו מבלי להביא אותו לבית משפט, אבל החרימו את הדרכון שלו כחלק מתנאי השחרור. סנגורו  חדד סירב לתנאי הזה, ודרש לקבל את החלטת הימ"ר כדי להגיש עליה ערר, אך לדבריו הקצינים הרלוונטים התחמקו ממתן מענה בטענה שמדובר בצהרי יום שישי, ודחו אותו ליום ראשון.

לטענת עו"ד חדאד, מדובר במהלך סתמי שנועד לפגוע במרשו ביום ההולדת שלו, כולל הגבלת חופש התנועה שלו, ובכוונתו להגיש על כך ערר, שבו תיגרם למשטרה מבוכה.

עו"ד ג׳וליאן חדאד

אתר "פוסטה" פנה לתגובת המשטרה והיא תפורסם כשתתקבל.

תגובת עו״ד ג׳וליאן חדאד מייצגו של אבו לטיף : "מעצרו ושחרורו המהיר של מרשי מלמד עד כמה קלה ידם של שופטים באישור צווי מעצר מצד המשטרה.
במקרה הספציפי הצו ניתן כבר ביום 12/7/22 ורק היום בחרו במשטרה לעצור את נידאל כשהיה בנתב״ג לקראת חופשה משפחתית מתכוננת לרגל יום הולדתו..
אין אלא להצר על השימוש הציני בסמכויות החוק".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
12 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות