ארבע שנות מאסר לנאשמת שהורשעה בהריגת רוכב אופנוע

שתף כתבה עם חברים

מעיין קריף נהגה במהירות מופרזת והתנגשה בעוצמה רבה באופנוע שעליו רכב מאיר קלטשי אשר נהרג. הסנגור: נערער גם על ההרשעה וגם על גזר הדין החמור

היום בבית המשפט: הנאשמת מעיין קריף עם אביה אופיר והסנגור, עו"ד דוד גולן

באולמו של השופט ציון קאפח בבית המשפט המחוזי בתל אביב שררה הבוקר (ראשון, 3.11) אווירה מתוחה, בעת שהנוכחים המתינו להקראת גזר הדין בתיק נגד מעיין קריף (20). האחרונה, תושבת בת ים, כבר הורשעה בהריגת רוכב האופנוע מאיר (מאור) קלטשי, והיום – דיון הקראת גזר הדין התנהל תוך קריאות ביניים הן מצד משפחת המנוח, והן מצד משפחת הנאשמת. העונש לנאשמת: ארבע שנות מאסר.

לפי כתב האישום נגד קריף, בערב ה-12 באפריל אשתקד היא נסעה עם רכבה ועברה באור אדום את מחלף קוממיות, שם פגעה בקלטשי בעת שרכב על אופנועו, בדרכו לפנות שמאלה לכיוון כביש 20. הנאשמת הכחישה באמצעות סנגורה, עו"ד דוד גולן, כי נסעה באור אדום, אך בסיום משפט הוכחות – בית המשפט לא קיבל את גרסתה ובחודש מאי הרשיע אותה בהריגה.

עו"ד גולן ביקש היום בפתח הדיון לדחות את דיון גזר הדין בטענה שהנאשמת נמצאת במשבר נפשי עמוק, אולם בקשתו נדחתה. במהלך הדיון התנהל עימות בין אופיר קריף, אביה של הנאשמת, לבין משפחת המנוח. המאבטחים נקראו להפריד בין הצדדים עוד לפני שהדברים הסלימו, ואז השופט קאפח גם קרא את הנוכחים לסדר ואיים להוציא את מי שיפריע מהאולם.

בגזר הדין ציין השופט קאפח את שנאמר על ידי הצדדים בדיון הטיעונים לעונש. בין היתר ציין את אביה של הנאשמת, שפנה למשפחת המנוח והביע את צערו וכאבו, ותיאר את המשבר הגדול בו נמצאת הנאשמת מאז התאונה. אביו של המנוח, שמואל קלטשי, דיבר בסיום אותו דיון וחלק על דברי אבי הנאשמת כי היתה במשבר. לדבריו, שמע מחבריה שהיא ממשיכה לצאת לבלות. משפחת המנוח  אף הציגה סרט וידאו שרץ ברשתות, בו נראית הנאשמת יומיים לפני כן רוקדת באירוע הכנסת ספר תורה.

המנוח, מאור (מאיר) קלטשי

התובע, עו"ד ראאד ענוז, ביקש לגזור על קריף ארבע וחצי שנות מאסר ו-15 שנות פסילת רישיון, בטענה כי "מדובר בנסיבות ברף הגבוה ופגיעה בערך החברתי הגבוה ביותר קדושת החיים".

מנגד, עו"ד גולן ביקש לאמץ את תסקיר המבחן בעניינה, להימנע ממאסר בפועל, ולהסתפק בתשעה חודשי מאסר שאותם תרצה בעבודות שירות, נוכח גילה הצעיר. עו"ד גולן הדגיש כי קריף נורמטיבית, נהגת צעירה וחסרת ניסיון שעברה באדום שלא במודע. כמו כן הפנה לנסיבות חייה המיוחדות. הנאשמת עצמה ביקשה סליחה ומחילה ממשפחת המנוח.

"תאונות דרכים הן בגדר מכת מדינה המאופיינות בתדירות גבוהה, בתוצאות קטלניות ובקושי רב למגר את התופעה", ציין השופט בגזר הדין, "התאונה אירעה בצומת מרומזר עת הנאשמת נכנסה לצומת בנהיגה רציפה כשהאור האדום דולק בכיוון נסיעתה… הנאשמת לא הבחינה במנוח בשום שלב בטרם פגעה בו בעוצמה רבה".

האופנוע התפרק לשניים. זירת התאונה (צילומים: הדר סעד, תיעוד מבצעי מד"א)

השופט ציין כי הנאשמת נסעה במהירות של 89-112 קמ"ש במקום בו המהירות המרבית המותרת עומדת על 50 קמ"ש בלבד. "אין בפיה (של הנאשמת) הסבר למהירות הגבוהה של מכוניתה עובר לתאונה. צא וראה הנזק ההרסני שנגרם למכונית הנאשמת אשר התנגשה עם חזית המכונית באופנוע. הנזק למכונית, בין השאר שמשה קדמית מנופצת עם חדירה וגג המכונית נמעך. האופנוע נחתך לשניים!", לשון גזר הדין.

מלבד ארבע שנות מאסר, השופט גזר על קריף 15 שנות פסילת רישיון ופיצוי של 50 אלף שקל למשפחת המנוח.

לאחר הדיון, עם יציאת משפחת המנוח מהאולם, ועם צאת הנאשמת, המשיכו להתנהל חילופי דברים בין הצדדים. אביה של הנאשמת הדגיש שוב את צערה של הנאשמת על שאירע.

התובע בתיק, עו"ד ראאד ענוז (מימין)

עו"ד גולן מסר בתגובה: "גזר הדין הוא חמור בכל קנה מידה, גם בנסיבות האירוע עצמו וגם בנסיבותיה האישיות של הנאשמת, שהיתה בת 19 שבוע לאחר מועד התאונה. כתב האישום הוגש על ידי הפרקליטות בשיטה של שלח לחמך, והאשים את מרשתי בהריגה, ואם לא היא תורשע לכל הפחות בגרימת מוות ברשלנות. במדובר בתיק של תאונת דרכים ולא תיק של שכרות או הפקרה. אין התייחסות של השופט לרשלנות התורמת של המנוח. גזר הדין הוא חד צדדי לחלוטין והשופט אישר את בקשת הפרקליטות במלואה. בסיפא של הדברים נערער על ההרשעה וגם על גזר הדין".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות